W dniu 9 września 2024 r. dzieci z oddziału Jeżyków przystąpiły do projektu "BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA". W ramach inauguracji kampanii w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie i warsztat typograficzny, prowadzony przez Pana Łukasza Dębskiego autora książek dla dzieci. W ramach udziału w projekcie nasze przedszkole otrzymało kufer z 11 książkami oraz materiały warsztatowe do przeprowadzenia spotkań czytelniczo-warsztatowych. Zestaw przekazanych książek (atrakcyjne nowości, oraz klasyka polska i światowa w nowych wydaniach) z pewnością przyczynią się do budowania przedszkolnej biblioteki. Celem naszych działań jest rozwijanie nawyków czytelniczych u dzieci w wieku przedszkolnym oraz partycypacyjne działania międzypokoleniowe polegające na zaangażowaniu do regularnej współpracy rodziców i seniorów. Zapraszamy do naszej galerii. Kolejne warsztaty już wkrótce.
BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA
- 17
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju informuje, że do dnia 28.08.2024 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej do posiłków dla dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku-Zdroju.
Pożegnanie sześciolatków
"Przedszkola czas już minął nam. I jest tak jakoś smutno. A nasza pani w kąci łka, bo rozstać nam się trudno."
W środę 19 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości uczestniczyli między innymi Burmistrz Gminy Pan Bartłomiej Wróbel, Sekretarz Gminy Pani Aneta Dziedzic, Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Pani Regina Brzezińska, Rada Rodziców, oraz rodzice dzieci kończących przedszkole. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Honorata Radecka, która serdecznie powitała gości i rodziców naszych przedszkolaków oraz całą społeczność przedszkolną. Następnie głos zabrał Burmistrz Pan Bartłomiej Wróbel i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Kunowska, którzy przyszłym pierwszoklasistom życzyli sukcesów w szkole. Część artystyczna rozpoczęła się Polonezem. Potem przyszedł czas na pożegnalne wiersze i piosenki. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne i recytatorskie. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla Rady Rodziców za współpracę i wszelkie działania podejmowane na rzecz placówki. Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki z rąk Pani Dyrektor i nauczycieli. Dzień był pełen wzruszeń lecz na osłodę zakończony słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, za co DZIĘKUJEMY!.
Przyszłym uczniom życzymy sukcesów i miłych wspomnień z przedszkola.
Bezpieczne wakacje
W tym tygodniu w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Posterunku Policji w Trzcińsku-Zdroju. Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wakacji dlatego nasi goście przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Jak zawsze ciekawość dzieci przykuwa wyposażenie policjanta, zatem maluchy sprawdziły czy czapka policjanta pasuje na nasze głowy i czy kajdanki są ciężkie. Bardzo dziękujemy Panu Przemkowi i Pani Zuzi za odwiedziny.
4
"Cała Polska czyta dzieciom"
Nasze przedszkole realizuje różnorodne działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Wczoraj do czytania zaprosiliśmy uczniów Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami działającymi przy Szkole Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju. Przedszkoaki wysłuchały kilku utworów Jana Brzechwy (m.in. "Leń", "Samochwała") oraz Juliana Tuwima ("Rzepka", "Abecadło"). W formie teatrzyku wolontariusze przedstawili maluchom bajkę o Czerwonym Kapturku. Dzieci chętnie kolorowały ilustracje do wysłuchanej bajki. Dziękujemy opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz wszystkim uczniom-wolontariuszom, którzy zechcieli poświęcić swój cenny czas na czytanie młodszym koleżankom i kolegom.
5
Wycieczka do Lubiechowa Dolnego
We wtorek 11 czerwca przedszkolaki gościły w osadzie Ceramika Hand Made Art. To urokliwe miejsce położone jest w miejscowości Lubiechów Dolny koło Cedyni. Na poczatku pobytu zwiedziliśmy osadę poznając architekturę zabudowań średniowiecznych. Następnie udaliśmy się do pracowni ceramicznej, gdzie wysłuchaliśmy jak należy pracować z gliną, wypałem w piecu i szkliwieniem, aby powstały piękne naczynia lub ozdoby. W pracowni znajduje się mała galeria przepięknych lampionów, figurek i naczyń wykonanych przez Panią Małgorzatę. Jak zawsze podczas wycieczek w terenie na dzieci czekały głodne zwierzątka. Każdy przedszkolak mógł garścią ziarna dokarmić czworonożnych mieszkańców osady. Kolejną interesującą atrakcją był pobyt w zbrojowni. Tam dowiedzieliśmy się jak żyli Słowianie, jak się ubierali, mieszkali i co lubili jeść. Zobaczyliśmy prawdziwy miecz, kolczugę, tarczę oraz hełm niezbędne atrybuty każdego rycerza. Mogliśmy usłyczeć dźwięki wygrywane z rogu oraz dud. Podczas pobytu miłym przerywnikem były zabawy ruchowe. Po tak wielu atrakcjach wszyscy byliśmy bardzo głodni, więc na specjalnym palenisku piekły się kiełbaski, a my w tym czasie uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Każdy uczestnik otrzymał porcję gliny i wszyscy mogliśmy wykonać "talerzyk - podstawkę" pamiętając o wcześniejszych wskazówkach. Nasze prace były przepiękne, każdy wykazał się inwencją i wyobraźnią. Upieczone kiełbaski bardzo nam smakowały, podobnie jak ciepłe podpłomyki wykonane na miejscu i upieczone na palenisku. Na zakończenie pobytu w małym sklepiku kupiliśmy na pamiątkę magnesy i breloczki. To była super wycieczka.
Piknik rodzinny
W piątek 7 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez społeczność przedszkolną, aby uczcić Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Impreza rozpoczeła się od powitania gości przez panią Dyrektor, następnie swoje talenty artystyczne przedstawiły dzieci z grupy: Słoneczek, Biedronek i Jeżyków. Wszystkie przedszkolaki wierszykami i piosenkami pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców. Piękne, kolorowe serduszka przygotowane przez dzieci były dla rodziców miła niespodzianką. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla, pysznych ciast, babeczek, rogalików i mini deserków przygotowanych przez rodziców. Miłą atrakcją dla dzieci były zabawy z animatorem. Pani Michelle oraz Pani Nikola przygotowały kolorowe tatuaże, bańki mydlane oraz tańce i zabawy ruchowe przy wesołej muzyce.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup kiełbasek, napojów i owoców.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkości.
Spotkanie z ratownikami WOPR
Zbliżają się wakacje dlatego warto przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wczoraj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne z panem Szymonem Sapkowskim, Kamilem Podolskim oraz Markiem Hyży. Panowie są ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gryfinie. Czas letniego wypoczynku jeszcze przed nami, jednak bardzo ważne jest to, aby dzieci wykształciły nawyki potrzebne podczas pobytu i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. Przedszkolaki zapoznały się z pracą ratownika wodnego, obejrzały sprzęt i ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał DEKALOG PLAŻOWICZA w formie ulotki.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć.
3
Spotkanie na polanie
W dniu 29 maja grupa Biedronek odwiedziła Bibliotekę i Centrum Kultury. Zajęcia odbyły się w pobliskim parku, na zielonej polanie. Maluchy wysłuchały opowieści pt. "Tupcio Chrupcio. Spotkanie na łące". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o przygodach bohaterów bajki. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Cykliczne spotkania w bibliotece są efektem u działu w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz "Książkowy niekalendarz".
Dziękujemy Pani Ani za super zajęcia.
Wizyta pani pszczelarz
W dniu 28 maja w naszym przedszkolu gościliśmy panią pszczelarz Weronikę Łyczko, która przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe warsztaty pszczelarskie. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu. Pani Weronika opowiedziała dzieciom, jak trzeba dbać o pszczele rodziny, w jaki sposób my ludzie możemy pomóc przetrwać pszczołom. Nasz gość przygotował dla nas różne niespodzianki. Przedszkolaki wykonały rysunki pszczółek z których razem utworzyły ogromny "plaster miodu". Na zakończenie zajęć dzieci wykonały świeczki z wosku pszczelego, które na pamiątkę zabrały do domu. Miłym akcentem była degustacja miodu z pasieki Pani Weroniki. 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły. Grupa "Jeżyków" uczciła ten dzień wyjątkowo. Koleżanka Marysia opowiedziała o tym jak pomaga przy pracy swojemu tacie, który jest pszczelarzem. Wyjaśniła szczegółowo dzieciom jak powstaje pyszny miodek, który rodzice Marysi podarowali grupie na zajęcia o pszczołach. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Weronice Łyczko za organizację tak ciekawych zajęć i prezenty dla dzieci oraz Państwu Bożek za miodek dla grupy "Jeżyków".
MOVE Week Poland
MOVE Week Poland (Europejski Tydzień Ruchu) to coroczne, międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z aktywnego stylu życia. 27 maja startuje XIII EDYCJA tej inicjatywy, w której nasza placówka weźmie aktywny udział. Przełom maja i czerwca upłynie w naszym przedszkolu pod hasłem aktywności fizycznej. Będzie dużo ruchu i jeszcze więcej zabawy. Więcej szczegółów wkrótce!
"Dzień z alpakami"
W dniach 21 i 22 maja dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty wybrały się na wycieczkę do Stajni Zacisze w Gardnie. Głównym celem wycieczki był obcowanie z przyrodą ożywioną. Każdy przedszkolak mógł z bliska przyjrzeć się zwierzętom mieszkającym na terenie zagrody, podziwiać konie, alpaki, kozy. Największą akrakcją była jak zawsze przejażdżka konna w asyście opiekuna i spacer z alpakami. W oczekiwaniu na jazdę konną, dzieci swobodnie bawiły się na świeżym powietrzu, oraz w bezpieczny sposób korzystały ze sprzętu terenowego. Na zakończenie pobytu w gospodarstwie wszyscy degustowali pyszną kiełbaskę z grilla. Nasza wycieczka była wspaniała, pełna radości i miłych wrażeń. W naszej galerii fotogafii mamy super zdjęcia zalpakami. Serdecznie zapraszamy do oglądania.
SPOTKANIE Z PANEM POETĄ
W środę 15 maja dzieci z grupy Jeżyków udały sie do biblioteki Miejskiej w Trzcińaku-Zdroju. W ramach Tygodnia Bibliotek otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie autorskie z Panem Poetą - bajkopisarzem autorem "Ptasiej serii", zabawnych, a jednocześnie edukacyjnych książek dla dzieci. Pan Poeta zapewnił dzieciom literackie show! Były kolorowe balony, pacynki, przebieranki a także ptasie skrzydła z kolorowymi piórkami. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadanych bajek. Pan Poeta zaprezentował swój dorobek pisarski, na który złożyły się książki: "Paw co ogon miał z przyjaźni", "Kura co tyła na diecie", 'Kaczka co przebrała miarkę", "Wróbel co oćwierkał sąsiadów", "Kruk co kracze pokrakanie". Spotkanie autorskie było pełne wrażeń, radości i zabaw. Dzieci podziękowały bardzo serdecznie za spotkanie, za wspaniałą zabawę i przemiłą atmosferę. Dzieci otrzymały karteczki z autografem, a nasza przedszkolna biblioteczka wzbogaciła się o dwie pozycje z zabawnej serii Pana Poety.
Najpiękniejsze bajki
W ramach Tygodnia Bibliotek grupę Słoneczek odwiedziła pani Anna Kunowska młodszy bibliotekarz w Bibliotece Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Celem wizyty było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Maluchy z dużym zainteresowaniem słuchały "Najpiękniejszych Bajek" - tekstów z kanonu literatury dziecięcej czytanych przez naszego gościa.
Bardzo dziękujemy Pani Ani za miłe spotkanie i słodkie lizaki, a wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do biblioteki po ciekawe lektury.
Wizyta w bibliotece
Wczoraj dzieci z grupy Jeżyków wraz z wychowawcą i panią dyrektor odwiedzili trzcińską bibliotekę. Okazja była doniosła, ponieważ 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Maluchy przygotowały piękne laurki i oczywiście, jak zawsze z ust pani dyrektor BiCK mogliśmy usłyszeć słowa zachęty do odwiedzin biblioteki. Przedszkole zawsze chętnie korzysta z zaproszeń, aktywnie realizujemy całoroczny projekt "Książkowy niekalendarz". Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za współpracę i działania na rzecz lokalnej społeczności.
Spacer
"MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!"
Najmłodsze maluchy z grupy Słoneczek w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego "Mamo, tato wolę wodę" wykonały kolejne zadanie pt. "Moja kropelka wody". Zadanie polegało na pokolorowaniu swojej kropelki wody, następnie dzieci przyklejały na nią nakrętki od butelek po wodzie wypitej w domu. Celem zadania jest zachęcenie dzieci do picia wody oraz uświadamianie maluchów, jak ogromne znaczenie ma dla ludzi, roślin i zwierząt.
KLUB MLECZAKA
W miniony czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły w trzecich zajęciach związanych z udziałem w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Klub Mleczaka". Tym razem wraz z bohaterami programu dzieci dowiedziały się co powinien zawierać każdy zdrowy i wartościowy posiłek. Maluchy wysłuchały opowiadania o przyjęciu Lisicy Karoliny, na którym gospodyni nie serwowała gościom żadnych słodyczy. Przedszkolaki już wiedzą, że nadmiar cukru bardzo szkodzi zdrowiu, powoduje próchnicę zębów oraz wiele innych chorób. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny, który miał na celu uświadomienie maluchom jaką ilość cukru spożywają na co dzień w znanych i lubianych produktach. Przedszkolaki wykonały wspólnie trzecie zadanie konkursowe. Tym razem była to praca plastyczno-techniczna "Zdrowe śniadanie Lisicy Karoliny". Udział w programie był ważną i wartościową lekcją dla naszych maluchów. Pomógł im nabyć i utrwalić umiejętności dbania o higienę jamy ustnej oraz swoje zdrowie.
DZIEŃ ZIEMI
Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Przyjaciele przyrody", które przygotowały dzieci z grupy Jeżyki. Przedszkolaki przypomniały sobie co to jest ekologia oraz zasady segregacji śmieci. Wiedzą jak dbać o środowisko. Dzieci wiedzą także co szkodzi naszej planecie i jak postępować, aby jej nie szkodzić.
Konkurs na najpiękniejszą rodzinną palmę wielkanocną
Drodzy Rodzice!
Kochane Dzieci!
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki rodzinnego konkursu. Zaangażowanie z waszej strony ogromnie nas ucieszyło. Na konkurs zgłoszono 28 pięknych palm.
Nagrodzone palmy:
Grupa Słoneczka:
I miejsce - Tymon Skoczylas
II miejsce - Blanka Winnik
III miejsce - Oliwia Jaruszewska
Grupa Biedronki
I miejsce - Adam Łukaczewski
II miejsce - Zofia Mazur
III miejsce - Adrianna Rybak
Grupa Jeżyki
I miejsce - Szymon Kotlicki
II miejsce - Wojciech Zalewski
III miejsce - Alan Kotlicki
Gratulujemy!
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w komkursie.
Dziękujemy Pani Reginie, Pani Joli oraz Pani Magłorzacie za pracę w komisji konkursowej.
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie