• DZIEŃ KOTA

     • Łazi własnymi drogami,

      ugania się za myszkami,

      lubi wspinać się na płot

      - Kto to jest?

      tak to...KOT

       

      Światowy Dzień Kota to święto, które przypada w dniu 17 lutego. W naszym przedszkolu cały dzień "kręcil się wokół kota". Poruszyliśmy ważną kwestię, KOT TO NIE ZABAWKA, którym można się pobawić i odłożyć na miejsce, ale bardzo trudne zadanie. Przedszkolaki wiedzą, że należy pielęgnować i troszczyć się o swojego kociego przyjaciela.  Dzieci poznały różne rasy kotów oraz ciekawostki dotyczące kocich zwyczajów i typowego kociego dnia. Nie zabrakło przy tym zabaw matematycznych, plastycznych i ruchowych. Były też wesołe kocie zabawy przy znanych piosenkach. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. W tym celu dzieci z naszego przedszkola udały się z wizytą do schroniska dla zwierząt Psijaciele - Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt, aby przekazać wcześniej zebrane dary. Dzieci i rodzice z aktywnie przyłączyli się do akcji i dzięki temu zebraliśmy 98 kg suchej i mokrej karmy. Wszystkim kotkom życzymy zawsze pełnej miseczki, ciepłego legowiska oraz wygodnego drapaka.

      Dziękujemy pani Judycie za zorganizowanie wyjazdu do schroniska.

     • La pizza italiana

     • W piątek 16 lutego dzieci z grupy Biedronek i Jeżyków wzięły udział w warsztatach kulinarnych przygotowania i pieczenia pizzy w restauracji "Szarlotka" w Piasecznie. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się pizza, jak ją prawidłowo przygotować. Po pokazie i słodkim poczęstunku dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania włoskiego smakołyku ze swoimi ulubionymi składnikami - formowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulbione produkty. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni  dzieci ubrane były w fartuszki i czapki kucharskie, które po zajęciach mogły zabarać do domu. Kiedy pizze powędrowały do pieca dzieci mogły chwilę zrelaksować się przy muzyce. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

      Dziękujemu pani Gosi za super zajęcia i zabawę. Dziękujemy za przygotowanie dla dzieci słodkiego poczęstunku.

      Dziękujemy panu Pawłowi Wardaszewskiemu za bezpłatny przejazd do Piaseczna.

      Maluchy z grupy Słoneczek wykonywały prace plastyczno-techniczne podczas zajęć. Za rok również wybiorą się na zajęcia kulinarne.

       

     • WALENTYNKI

     • Dziś 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Zarówno u dzieci i nauczycieli w ubiorze dominowała barwa czerwona. Piękne dekoracje w salach i na gazetkach tylko podkreśliły ten wyjątkowy dzień. Pojawiły się czerwone serduszka, walentynki oraz piękne prace plastyczne. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym, jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Maluchy bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki, nie zabrakło również słodkiego upominku oraz przygotowania pięknych Walentynek.

       

     • Dzień Babci i Dziadka

     • W czwartek, 8 lutego, dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z każdej grupy przygotowały wspaniałe występy, podczas których dziadkowie mogli ujrzeć talenty swoich wnucząt. To dzień, w którym maluchy wraz z wychowawcami starają się uczcić święto swoich ukochanych babć i dziadków, okazując im wdzięczność i miłość. W części artystycznej dzieci poprzez wierszyki, taniec oraz śpiew pokazały, jak ważni są dla nich dziadkowie. Po występie dzieci życzenia seniorom złożyła pani dyrektor, następnie zaprosiliśmy gości na słodki poczęstunek, a z racji, że był to "tłusty czwartek" były to pączki. Wnuczęta wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a podziękowań ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo milosci od swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!  

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • Piątek w naszym przedszkolu przepełniony był muzyką i świetną zabawą. Dzieci przyszły do przedszkola w bajecznych strojach, by przy dźwiękach znanych i lubianych utworów uczestniczyć w balu karnawałowym. Było radośnie i kolorowo. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dzień ten był jeszcze bardziej wyjątkowy, gdyż odwiedziła nas Hania, która w tym dniu obchodziła 7 urodziny. Wspólnie odśpiewane STO LAT... i karnawałowa zabawa na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Szczególnie, że po balu pewien tajemniczy gość pozostawił u dzieci w salach paczki, które ucieszyły każdego przedszkolaka.

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za sfinansowanie i przygotowanie paczek dla dzieci.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji z balu.

  • Galeria zdjęć

    brak danych