• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • W piątek 23 września w słoneczne popołudnie w przedszkolnym ogrodzie świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i rodzicami Święto Pieczonego Ziemniaka. Każdy mógł uczestniczyć w konkurencjach , w których głowną rolę grały oczywiście ziemniaki. Było sadzenie ziemniaków oraz wykopki, bieg z ziemniakiem na łyżce oraz zabawa "Ziemniak parzy". Na wszystkich czekały ziemniaczane potrawy oraz słodka kawiarenka. Podczas pikniku został również rozstrzygnięty nasz przedszkolny konkurs na "Dziwaka z ziemniaka".

      Komisja wyróżniła trzy osoby:

      I miejsce - Jan Buczkiewicz gr. Słoneczka

      II miejsce - Marcel Machaj gr. Jeżyki

      III miejsce - Adam Łukaczewski gr. Biedronki

      które otrzymały dyplomy i drobne upominki, wszystkie dzieci, które wykonały dziwaki otrzymały dyplomy uczestnictwa. W przerwach między zabawami można było zrobić sobie zdjęcie w naszej ziemniaczanej fotobudce.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i świetną zabawę. Wszystkim , którzy przygotowali dziwaki z ziemniaków, Mamom za przygotowanie przepysznych potraw ziemniaczanych oraz ciast, Tatusiom za pomoc przed piknikiem , za rozłożenie stołów , ławek, za pomoc przy ognisku i pieczeniu ziemniaków, Radzie Rodziców za soki i kubeczki jednorazowe. Wszystkim, którzy również po pikniku pomagali w sprzątaniu. DZIĘKUJEMY ZA MIŁO SPĘDZONY CZAS

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • Co roku, w całej Polsce 20 września najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

      Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od samego rana. W przedszkolu na dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, zajęciach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i tradycyjnie wręczyły dzieciom medale Super Przedszkolaka.

     • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi w piątek 23 września na godz. 15.00 na Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbędzie się na placu przedszkolnym. W programie gry i zabawy, degustacja potraw ziemniaczanych, pieczenie ziemniaków oraz konkurs na "dziwaka z ziemniaka", które przynosimy na festyn. W miarę możliwości prosimy o ubiór w kolorze brązowym.

      Chętne osoby prosimy o przygotowanie „dziwaka z ziemniaka” wraz z dziećmi w domu i dostarczenie do przedszkola 23 września (piątek) rano do przedszkola. Rozstrzygnięcie konkursu podczas pikniku.

      Potrawy ziemniaczane przynosimy gotowe na piknik. Osoby, które chciałyby przygotować ziemniaczane potrawy do degustacji prosimy o zgłoszenie się do dnia 20.09.2022

     • DZIEŃ KROPKI

     • 15 (września) nasze przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

      Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Kropki dostrzegaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu bardzo często.

      Na zajęciach przedszkolaki poznały genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

      Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Było kropkowo, kolorowo i radośnie

     • PRZEDSZKOLNA ZUMBA

     • W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu kolejną aktywnością w naszym przedszkolu były zajęcia taneczno - ruchowe – Zumba Kids. To wspaniałe muzyczne wydarzenie odbyło się pod okiem  instruktorki- pani Ady Kazibut - w murach naszego przedszkola. Zajęcia z Zumby to dla przedszkolaków wspaniały czas relaksu, rozrywki i fitnessu. Podczas takich zajęć dzieci uczą się nie tylko tańca, ale i koordynacji, równowagi. Zumba promuje zdrowy styl życia u dzieci oraz wyrabia umiejętności: odpowiedzialność, zaufanie, oraz umiejętność ważna w życiu - pracy zespołowej. Badania wykazały, że zajęcia z Zumby pobudzają pracę mózgu, a tym samym mają duży wpływ na rozwój intelektualny każdego dziecka.
      Dziękujemy serdecznie Pani Adzie za wizytę w naszym przedszkolu i świetną zabawę.

     • SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN.EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

     • W dniu dzisiejszym 13 września rozpoczął się XXVIII Turniej Miast i Gmin ,XIV Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich ,w tym roku pod hasłem "Sport dla wszystkich zdrowie dla każdego".Nasze miasto również bierze udział w tym turnieju.Od dzisiaj przez tydzień we wszystkich placówkach odbywają się różnego rodzaju aktywności.Nasze przedszkolaki rozpoczęły Europejski Tydzień Sportu od Sportowej Olimpiady Przedszkolaków.Mimo tego,że deszcze przeszkodził nam w rozgrywkach na świeżym powietrzu olimpiada odbyła się w przedszkolnej sali.Przedszkolaki pokonały przygotowany tor przeszkód bez większych trudności, chętnie brały udział w zabawach ruchowych z kolorową chusta animacyjną.Wszysykim w czasie zabaw towarzyszył przede wszystkim dobry humor.

      Już w czwartek w ramach Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu Przedszkolna Zumba. Ojj będzie się działo...

     • WAKACYJNY REMONT KUCHNI

     • Choć wakacje to czas odpoczynku w naszym przedszkolu właśnie w czasie wakacji dużo się zadziało. Przedszkolna kuchnia przeszła po wielu latach metamorfozę. Wymieniono część płytek, zamontowano nowe zlewy gastronomiczne z profesjonalnymi bateriami oraz nowe meble. 

  • Galeria zdjęć

    brak danych