• ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

• Szanowni rodzice,

W dniach 30-31.08 br. (wtorek, środa) zapraszamy dzieci nowo przyjęte wraz z opiekunem na zajęcia adaptacyjne do przedszkola (dzieci kontynuujące edukację przedszkolną zapraszamy od 1 września).

Dzieci 3,4 -letnie (rocznik 2019, 2018) – sala  „Słoneczek” p. Elwira Woźniewska, p. Bogumiła Gardziejewska

• 10.00 – 10.45 - zajęcia adaptacyjne w swojej grupie nazwiska od A do K
            • 11.00 – 11.45  – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie nazwiska od L do Z

Dzieci 4,5-letnie (rocznik  2018, 2017) –  sala „Biedronek” p. Katarzyna Rostowska, p. Bogumiła Gardziejewska

• 9.00 – 9.45 – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

Dzieci 5,6-letnie (rocznik  2016, 2017) –  sala „Jeżyków”  p. Elżbieta Herbin, p. Anna Skiba

• 9.00- 9.45 – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

Dziecku towarzyszy jeden rodzic/opiekun

Prosimy o zabranie obuwia zmiennego oraz uśmiechu na twarzy.

Do zobaczenia!

Anna Skiba

wraz z Radą Pedagogiczną

• HARMONOGRAM ZEBRAŃ

• ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na zebrania informacyjno-organizacyjne Rodziców dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2022/2023.

Harmonogram zebrań:

I „SŁONECZKA” 3,4-latki

29.08.2022 r. (poniedziałek) godz. 17.00

II „BIEDRONKI” 4,5-latki

29.08.2022 r. (poniedziałek), godz. 16:00

III „JEŻYKI” 5,6-latki

30.08.2022r. (wtorek), godz. 16:00

O tym, w której grupie będzie Państwa dziecko zostaną Państwo poinformowani telefonicznie.

Anna Skiba

wraz z Radą Pedagogiczną

• Przedszkolaki bezpieczne w wakacje

• W piątek nasze przedszkolaki odwiedziły nowy Posterunek Policji w Trzcińsku -Zdroju. W czasie wizyty zdobyły wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji, które już niestety niedługo się kończą . Dziękujemy za przekazanie nam ważnej dla dzieci wiedzy, za możliwość zwiedzenia posterunku oraz za miłe spotkanie.DZIĘKUJEMY

• INFORMACJA DLA RODZICÓW

• Drodzy Rodzice za nami połowa wakacji. Jedni jeszcze korzystają z urlopów inni już powrócili do pracy. My również zaczynamy przygotowywać się do nowego roku szkolnego 2022/2023.

W związku z tym kilka informacji dla rodziców dzieci, które przyjdą do naszego przedszkola pierwszy raz.

W dniach 29.08, 30.08 i 31.08.2022(poniedziałek, wtorek, środa) odbędą się zajęcia adaptacyjne w godzinach porannych.

W tych samych dniach zapraszamy również Państwa na zebrania z rodzicami.

Szczegółowy harmonogram dni adaptacyjnych, zebrań grupowych oraz to, w jakiej grupie będzie Państwa dziecko już wkrótce.

A tymczasem kilka praktycznych informacji dla Rodziców i lista najpotrzebniejszych rzeczy dla przedszkolaka:)

PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

Na początek kilka dobrych rad:

• Warto pamiętać o podpisaniu ubrań oraz innych rzeczy należących do dziecka.
            • Prosimy, aby w szatni na półeczce dziecka zawsze znajdowały się ubrania na zmianę. Dobrze jest mieć suche i czyste ubrania na wszelki wypadek .
            • Płaszcz i spodnie przeciwdeszczowe oraz kalosze mogą okazać się niezbędne.
            • Dziecko nie pojawi się w danym dniu w przedszkolu? Prosimy o telefon z informacją do godziny 7.30
            • Istotne jest podanie aktualnych numerów telefonów / adresów e-mailowych. Może pojawić się potrzeba skontaktowania się z Wami w ciągu dnia.

UBRANIA

Prosimy, aby w szatni na miejscu należącym do dziecka znajdował się przynajmniej jeden komplet ubrań na zmianę. Mówiąc jeden komplet mamy na myśli: spodnie, sweter/ bluza, skarpetki, majtki. Jesienią polecamy: ciepły polar, spodnie, kalosze. Zimą: kombinezon, śniegowce, czapka, szalik, rękawice. Latem: czapka z daszkiem. Bardzo ważne jest, aby podpisywać ubrania.

OBUWIE

Polecamy buty zapinane na rzepy. Nie polecamy butów wiązanych i na klamerki. To jest nie lada problem dla malucha, by je samodzielnie zapiąć. Od dzieci w przedszkolu wymaga się większej samodzielności. Więc pomóżmy im, wybierając dla nich buty, które maluchy będą umiały zakładać i zdejmować sobie same. Rzep lub gumka dla małych dzieci będą najlepszym rozwiązaniem.

CHORE DZIECKO A PRZEDSZKOLE

Prosimy, aby dzieci chore pozostawały podczas choroby w zaciszu swoich domów. Jeżeli dziecko źle się poczuje w przedszkolu natychmiast Was o tym powiadomimy.

W trosce o prawidłowy i wszechstronny rozwój Waszych dzieci liczymy na miłą współpracę

WYPRAWKA

• kapcie
            • ubrania na zmianę w worku(materiałowym) podpisanym(koszulka, spodenki, skarpetki, bielizna)
            • chusteczki higieniczne i nawilżające
            • Wszystkie rzeczy prosimy podpisać

Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:

• Pewność, że dziecko sobie poradzi
            • Zaufanie do nauczycieli i całego personelu przedszkola
            • Uśmiech na twarzy

Wszystkim życzymy wszystkiego dobrego, słoecznych dni na pozostałe dni wakacji.