• DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi w piątek 23 września na godz. 15.00 na Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbędzie się na placu przedszkolnym. W programie gry i zabawy, degustacja potraw ziemniaczanych, pieczenie ziemniaków oraz konkurs na "dziwaka z ziemniaka", które przynosimy na festyn. W miarę możliwości prosimy o ubiór w kolorze brązowym.

      Chętne osoby prosimy o przygotowanie „dziwaka z ziemniaka” wraz z dziećmi w domu i dostarczenie do przedszkola 23 września (piątek) rano do przedszkola. Rozstrzygnięcie konkursu podczas pikniku.

      Potrawy ziemniaczane przynosimy gotowe na piknik. Osoby, które chciałyby przygotować ziemniaczane potrawy do degustacji prosimy o zgłoszenie się do dnia 20.09.2022

     • DZIEŃ KROPKI

     • 15 (września) nasze przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

      Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Kropki dostrzegaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu bardzo często.

      Na zajęciach przedszkolaki poznały genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

      Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Było kropkowo, kolorowo i radośnie

     • PRZEDSZKOLNA ZUMBA

     • W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu kolejną aktywnością w naszym przedszkolu były zajęcia taneczno - ruchowe – Zumba Kids. To wspaniałe muzyczne wydarzenie odbyło się pod okiem  instruktorki- pani Ady Kazibut - w murach naszego przedszkola. Zajęcia z Zumby to dla przedszkolaków wspaniały czas relaksu, rozrywki i fitnessu. Podczas takich zajęć dzieci uczą się nie tylko tańca, ale i koordynacji, równowagi. Zumba promuje zdrowy styl życia u dzieci oraz wyrabia umiejętności: odpowiedzialność, zaufanie, oraz umiejętność ważna w życiu - pracy zespołowej. Badania wykazały, że zajęcia z Zumby pobudzają pracę mózgu, a tym samym mają duży wpływ na rozwój intelektualny każdego dziecka.
      Dziękujemy serdecznie Pani Adzie za wizytę w naszym przedszkolu i świetną zabawę.

     • SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN.EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

     • W dniu dzisiejszym 13 września rozpoczął się XXVIII Turniej Miast i Gmin ,XIV Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich ,w tym roku pod hasłem "Sport dla wszystkich zdrowie dla każdego".Nasze miasto również bierze udział w tym turnieju.Od dzisiaj przez tydzień we wszystkich placówkach odbywają się różnego rodzaju aktywności.Nasze przedszkolaki rozpoczęły Europejski Tydzień Sportu od Sportowej Olimpiady Przedszkolaków.Mimo tego,że deszcze przeszkodził nam w rozgrywkach na świeżym powietrzu olimpiada odbyła się w przedszkolnej sali.Przedszkolaki pokonały przygotowany tor przeszkód bez większych trudności, chętnie brały udział w zabawach ruchowych z kolorową chusta animacyjną.Wszysykim w czasie zabaw towarzyszył przede wszystkim dobry humor.

      Już w czwartek w ramach Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu Przedszkolna Zumba. Ojj będzie się działo...

     • WAKACYJNY REMONT KUCHNI

     • Choć wakacje to czas odpoczynku w naszym przedszkolu właśnie w czasie wakacji dużo się zadziało. Przedszkolna kuchnia przeszła po wielu latach metamorfozę. Wymieniono część płytek, zamontowano nowe zlewy gastronomiczne z profesjonalnymi bateriami oraz nowe meble. 

     • ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

     • Szanowni rodzice,

      W dniach 30-31.08 br. (wtorek, środa) zapraszamy dzieci nowo przyjęte wraz z opiekunem na zajęcia adaptacyjne do przedszkola (dzieci kontynuujące edukację przedszkolną zapraszamy od 1 września).

       

      Dzieci 3,4 -letnie (rocznik 2019, 2018) – sala  „Słoneczek” p. Elwira Woźniewska, p. Bogumiła Gardziejewska

      Harmonogram:

      30.08.2022 i 31.08.2022

      • 10.00 – 10.45 - zajęcia adaptacyjne w swojej grupie nazwiska od A do K   
      • 11.00 – 11.45  – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie nazwiska od L do Z    

      Dzieci 4,5-letnie (rocznik  2018, 2017) –  sala „Biedronek” p. Katarzyna Rostowska, p. Bogumiła Gardziejewska

      Harmonogram:

      30.08.2022 i 31.08.2022

      • 9.00 – 9.45 – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

      Dzieci 5,6-letnie (rocznik  2016, 2017) –  sala „Jeżyków”  p. Elżbieta Herbin, p. Anna Skiba

      Harmonogram:

      30.08.2022 i 31.08.2022

      • 9.00- 9.45 – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

       

      Dziecku towarzyszy jeden rodzic/opiekun

      Prosimy o zabranie obuwia zmiennego oraz uśmiechu na twarzy.

       

       

      Do zobaczenia!

       

      Serdecznie zapraszamy

      Anna Skiba

      Dyrektor Przedszkola

      wraz z Radą Pedagogiczną

       

     • HARMONOGRAM ZEBRAŃ

     • ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

      Szanowni Państwo,

      Serdecznie zapraszamy na zebrania informacyjno-organizacyjne Rodziców dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2022/2023.

       

      Harmonogram zebrań:

       

      I „SŁONECZKA” 3,4-latki

      29.08.2022 r. (poniedziałek) godz. 17.00

       

      II „BIEDRONKI” 4,5-latki

      29.08.2022 r. (poniedziałek), godz. 16:00

       

      III „JEŻYKI” 5,6-latki

      30.08.2022r. (wtorek), godz. 16:00

       

      O tym, w której grupie będzie Państwa dziecko zostaną Państwo poinformowani telefonicznie.

       

      Serdecznie zapraszamy

      Anna Skiba

      Dyrektor Przedszkola

      wraz z Radą Pedagogiczną

       

     • Przedszkolaki bezpieczne w wakacje

     • W piątek nasze przedszkolaki odwiedziły nowy Posterunek Policji w Trzcińsku -Zdroju. W czasie wizyty zdobyły wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji, które już niestety niedługo się kończą . Dziękujemy za przekazanie nam ważnej dla dzieci wiedzy, za możliwość zwiedzenia posterunku oraz za miłe spotkanie.DZIĘKUJEMY

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW

     • Drodzy Rodzice za nami połowa wakacji. Jedni jeszcze korzystają z urlopów inni już powrócili do pracy. My również zaczynamy przygotowywać się do nowego roku szkolnego 2022/2023.

      W związku z tym kilka informacji dla rodziców dzieci, które przyjdą do naszego przedszkola pierwszy raz.

      W dniach 29.08, 30.08 i 31.08.2022(poniedziałek, wtorek, środa) odbędą się zajęcia adaptacyjne w godzinach porannych.

      W tych samych dniach zapraszamy również Państwa na zebrania z rodzicami.

      Szczegółowy harmonogram dni adaptacyjnych, zebrań grupowych oraz to, w jakiej grupie będzie Państwa dziecko już wkrótce.

      A tymczasem kilka praktycznych informacji dla Rodziców i lista najpotrzebniejszych rzeczy dla przedszkolaka:)

       

      PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

      Na początek kilka dobrych rad:

      • Warto pamiętać o podpisaniu ubrań oraz innych rzeczy należących do dziecka.
      • Prosimy, aby w szatni na półeczce dziecka zawsze znajdowały się ubrania na zmianę. Dobrze jest mieć suche i czyste ubrania na wszelki wypadek .
      • Płaszcz i spodnie przeciwdeszczowe oraz kalosze mogą okazać się niezbędne.
      • Dziecko nie pojawi się w danym dniu w przedszkolu? Prosimy o telefon z informacją do godziny 7.30
      • Istotne jest podanie aktualnych numerów telefonów / adresów e-mailowych. Może pojawić się potrzeba skontaktowania się z Wami w ciągu dnia.

      UBRANIA

      Prosimy, aby w szatni na miejscu należącym do dziecka znajdował się przynajmniej jeden komplet ubrań na zmianę. Mówiąc jeden komplet mamy na myśli: spodnie, sweter/ bluza, skarpetki, majtki. Jesienią polecamy: ciepły polar, spodnie, kalosze. Zimą: kombinezon, śniegowce, czapka, szalik, rękawice. Latem: czapka z daszkiem. Bardzo ważne jest, aby podpisywać ubrania.

       

      OBUWIE

      Polecamy buty zapinane na rzepy. Nie polecamy butów wiązanych i na klamerki. To jest nie lada problem dla malucha, by je samodzielnie zapiąć. Od dzieci w przedszkolu wymaga się większej samodzielności. Więc pomóżmy im, wybierając dla nich buty, które maluchy będą umiały zakładać i zdejmować sobie same. Rzep lub gumka dla małych dzieci będą najlepszym rozwiązaniem.

       

      CHORE DZIECKO A PRZEDSZKOLE

      Prosimy, aby dzieci chore pozostawały podczas choroby w zaciszu swoich domów. Jeżeli dziecko źle się poczuje w przedszkolu natychmiast Was o tym powiadomimy.

      W trosce o prawidłowy i wszechstronny rozwój Waszych dzieci liczymy na miłą współpracę

       

      WYPRAWKA

      • kapcie
      • ubrania na zmianę w worku(materiałowym) podpisanym(koszulka, spodenki, skarpetki, bielizna)
      • chusteczki higieniczne i nawilżające
      • Wszystkie rzeczy prosimy podpisać

       

      Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:

      • Pewność, że dziecko sobie poradzi
      • Zaufanie do nauczycieli i całego personelu przedszkola
      • Uśmiech na twarzy

      Wszystkim życzymy wszystkiego dobrego, słoecznych dni na pozostałe dni wakacji.

     • TO BYŁY PIĘKNE DNI...

     • 23 czerwca w Trzcińskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej przez dzieci sześcioletnie z grupy Biedronek i Jeżyków. Dzieci rozpoczęły uroczystość najpopularniejszym tańcem narodowym - Polonezem, następnie starszaki zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wierze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawczyń grup dyplomy i upominki. Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia. Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i słonecznych wakacji Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, Pani Reginie Brzezińskiej Dyrektor BICK w Trzcińsku -Zdroju za udostępnienie sali, p.Marcinowi za czuwanie nad dźwiękiem oraz p.Kamilowi za super zdjęcia. Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie w organizacji uroczystości i słodką niespodziankę

       

     • CUDOWNYCH RODZICÓW MAM- DZIEŃ RODZINY W SŁONECZKACH

     • 15 czerwca był szczególnym dniem w grupie "Słoneczek" . Tego dnia świętowaliśmy Dzień Rodziny. Nasze najmłodsze przedszkolaki przygotowały dla rodziców część artystyczną podczas , której recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz nie zabrakło tańców. To wszystko dla swoich cudownych rodziców.

      Po części artystycznej na wszystkich czekał poczęstunek. Gdy już wszyscy skosztowali pyszności przyszedł czas na konurencja dla rodziców. Jako pierwsze udział wzięły mamusie, których zadaniem było ogolić tatusia, a w roli tatusiów wystąpiły balony. Następnie swoich sił spróbowali rodzice Igi w konkurecji "Wieszanie prania", wszystko sprawnie szło, gdyby nie to, że sznurek był troszkę nieposłuszny i ciężko było wieszać pranie. Mimo tego rodzice spisali się na medal. Swoje umiejętności kierowania autem mogły sprawdzić mamy w kolejnej konkurencji. Na zakończenie każda rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kolorowymi kwiatami w naszej "fotobudce". Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

     • DZIEŃ RODZINY W JEŻYKACH

     • W piątek 10 czerwca dzieci z grupy Jeżyków obchodziły Dzień Rodziny. Na przedszkolny plac bardzo licznie przybyli rodzice, a gdy oni nie mogli być to w ich zastępstwie babcie. Na początku była część artystyczna. Wiersze o mamie i tacie przeplatane były piosenkami, które dzieci z radością śpiewały dla swoich Supermocnych rodziców. Kiedy umilkły brawa przedszkolaki udały się na małe co nieco, a Rodzice rozeszli się po placu w poszukiwaniu swojego portretu, który dzieci wcześniej namalowały. Z odnalezieniem siebie mamusie i tatusiowie mieli spory kłopot, ale sporo osób wybrało te właściwe. Śmiechu było przy tym sporo, więc myślę, że ta zabawa bardzo im się spodobała. W dalszej części odbywały się konkurencję sportowe, między innymi rzucanie zgnieciona kulą z papieru, do celu, przejście z jajkiem na łyżce między pachołkami, czy najbardziej ulubiona konkurencja- przeciąganie liny. Dla zregenerowania sił rodzice przygotowali słodki poczęstunek, owoce i napoje. Dzieci i rodzice świetnie się bawili, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty było udane, a wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu Rodziców i Dzieci, za co piękne dziękuję.

     • WYCIECZKA

     • Dnia 20.062022 ( Grupa „Słoneczka” i Grupa „Biedronki”) i 22.06.2022(Grupa „Jeżyki”) wyjeżdżają na wycieczkę do Nadleśnictwa w Mieszkowicach.

      • Wyjazd o godz. 9.00
      • Zajęcia edukacyjne z leśnikiem
      • Kiełbaski
      • Lody w Lodziarni Lucynka
      • Powrót około godz. 13.00-14.00

      Prosimy , aby ubrać dzieci w wygodny najlepiej sportowy strój i  odpowiednio do pogody. Pamiętajmy o nakryciu głowy przed słońcem.

      Dzieci z chorobą lokomocyjną - prosimy Rodziców o podanie dzieciom w domu odpowiednich leków.

      Dzieci zabierają mały plecak (pusty).

     • SZCZEPIENIA- ULOTKI

     • Główny Inspektorat Sanitarny, działając na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym, przygotował ulotki dotyczące tej tematyki.

      Ulotki dotyczą m. in. chorób zakaźnych, o których mowa w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

      Ulotki będą także dystrybuowane przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas prowadzenia akcyjnych działań edukacyjnych, w tym m. in. podczas regionalnych i lokalnych imprez okolicznościowych, festynów, czy zbliżających się wakacji.

      To dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować.

     • DZIEŃ DZIECKA Z LOCZKIEM

     • W tym roku Dzień dziecka w naszym przedszkolu nie skończył się 1 czerwca. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka- zabawy z animatorem Loczkiem. W tym dniu pogoda nam dopisała, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez profesjonalnego animatora. Były zabawy ruchowe i muzyczne, a także wielkie bańki mydlane, które wypuszczała zaprzyjaźniona maszyna Marta, kręcenie balonów i niespodzianka od Loczka - wata cukrowa. Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Sponsorem tej świetnej zabawy była Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy, a wszystkim Dzieciom jeszcze raz życzymy wielu radości i spełnienia marzeń!

 • Galeria zdjęć

   brak danych