• KOLOROWE KODOWANIE NA DYWANIE

     • „Kolorowe kodowanie na dywanie” to tytuł innowacji pedagogicznej, autorstwa nauczycielki Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju p. Elwiry Woźniewskiej. Jest to pierwsza innowacja pedagogiczna, która będzie realizowana w naszym przedszkolu. Powstała, by pomóc dzieciom w wieku przedszkolnym rozwinąć tkwiący w nich potencjał i wykorzystać ich naturalną ciekawość świata. W ramach innowacji od grudnia najmłodsza grupa „Słoneczka” dwa razy w tygodniu , w środy i czwartki w godz. 13.00- 13.30 uczestniczyć będzie w zajęciach nauki podstaw kodowania. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Zabawy z kodowaniem kształcą wyobraźnię  i kreatywność dzieci, stopniowo i odpowiedzialnie wprowadzają dzieci w cyfrowy świat. Chcemy pokazać, że nauka kodowania/programowania nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, ani prowadzona wyłącznie przy komputerze. W czasie zajęć wykorzystywane będą: mata do kodowania, mini mata do kodowania, kolorowe kubeczki, kolorowe kartki, kartoniki z obrazkami, krążki.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U SŁONECZEK

     • W środę obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu Słoneczka odwiedziły dom misia. Dzięki zakupionemu przez Radę Rodziców projektorowi mogliśmy na żywo połączyć się z domem misia. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały prezenterów oraz wykonywały ich polecenia. Wspólnie z Misiem Teddy Eddie śpiewały, tańczyły. Dzięki projekcji na dużym ekranie dzieci miały możliwość poczuć się tak, jakby były w rzeczywistości w domu misia. Po zabawach z misiem wykonały z talerzyków papierowych pracę plastyczną "Mój miś", które można podziwiać w naszej szatni.

      Anna Skiba

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Dzieci do przedszkola przyszły ubrane w bluzeczki, spódniczki, sukienki i spodenki w misiowych kolorach. Dzień wcześniej prawie wszyscy rodzice wysłali mi zdjęcia swoich pociech z misiami dzięki temu w czasie zajęć mogłam pokazać dzieciom zdjęcia w laptopie, więc było tak jakby każdy przyszedł z misiem do przedszkola. Po za tym przedszkolaki liczyły i kolorowały z misiem, obejrzały bajkę o Misiu Uszatku i poznały też Misia Kolargola. Malowały głowę misia widelcem, a jutro jak kartki będą suche nakleimy oczy, uszka i buzię. Na końcu każdy mógł zrobić zdjęcie w fotobudce. Pięknie dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia.

      Bogumiła Gardziejewska

     • PODZIĘKOWANIA

     • Serdeczne podziękowania składają Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Dzieci Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty Radzie Rodziców za zakup projektora Epson EH –TW650. Dzięki niemu dzieci będą mogły poczuć magię dużego ekranu. Od teraz zajęcia prowadzone z użyciem projektora będą atrakcyjniejsze, a w tym szczególnym czasie epidemii ze względu na obostrzenia będziemy mogli zastąpić tradycyjne wycieczki na wirtualne, a spotkania z teatrem czy też ciekawymi osobami na spotkania online. DZIĘKUJEMY

     • PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI #SZKOŁA DO HYMNU

     • W tym roku również nie mogło nas zabraknąć podczas śpiewania hymnu 10 listopada o godz.11.11. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy się zebrać razem w jednej sali, jednak to nie przeszkodziło nam w odśpiewaniu hymnu. Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie od Pana Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

     • TRWA REMONT...

     • Trwa remont budynku Przedszkola Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju. Po wymianie starego kopcącego pieca centralnego ogrzewania na nowy, Gmina która jest właścicielem tej nieruchomości przystąpiła do kolejnego etapu termomodernizacji. Wymieniono 8 okien, w sali na piętrze, w kuchni i stołówce oraz 2 pary drzwi wejściowych. Dzięki tej zmianie w pomieszczeniach gdzie przebywają przedszkolaki będzie cieplej oraz zdecydowanie bardziej estetycznie. Po wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, pomieszczenia mają zostać odmalowane. Wiosną planowane jest także malowanie elewacji zewnętrznej. Wszystkie te działania mają na celu poprawę warunki edukacji naszych najmłodszych mieszkańców.

     • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • Nasze przedszkolaki jak każdego roku swoimi występami uczciły pamięć odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku troszkę w innej formie, każda grupa przygotowała swój program artystyczny i dzięki mediom społecznościowym nasze występy mogli zobaczyć rodzice. Dziękujemy za przygotowanie ubioru dla dzieci na ten szczególny dzień.

     • #SZKOŁA PAMIĘTA

     • Nasze przedszkolaki wraz z paniami również w tym roku przyłączyły się do akcji #SzkołaPamięta. W związku z obecną sytuacją w kraju- stanem epidemii i reżimem sanitarny tegoroczna akcja ma nieco inną postać. Nie mogliśmy wybrać się na groby by zapalić znicze dlatego przygotowaliśmy kącik ku pamięci zmarłych. Najmłodsze przedszkolaki z grupy "Słoneczek" przygotowały "Znicz Pamięci", "Biedronki" również przygotowały lampiony- znicze. Najstarsza grupa "Jeżyków" przygotowała makietę przedstawiającą nasz Cmentarz w Trzcińsku - Zdroju, a konkretnie Pomnik poświęcony ofiarom II Wojny Światowej z napisem „Chwała Poległym” oraz najbliższe groby.

     • DZIEŃ SKRZATA

     • W czwartek 22 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Skrzata". Jak wszyscy doskonale wiecie nasze przedszkole nosi imię Leśnych Skrzatów, dlatego już w bramie witały Was dwa skrzaty. Każda z grup świętowała ten dzień w różny sposób, były piosenki, malowanie skrzata, opaski ze skrzatami, skrzacie czapki i wiele wiele innych zabaw. Oto fotorelacja z najmłodszej grupy "Słoneczek". Zapraszamy do oglądania

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - SŁONECZKA

     • Dnia 16.10.2020r. w naszym przedszkolu w najmłodszej grupie „Słoneczek” odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dla Słoneczek była to pierwsza tak ważna uroczystość. Dzieci radośnie i z uśmiechem na twarzy recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Przedszkolaki złożyły również przyrzeczenie, a Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała ceremonii pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i czuły się bardzo ważne ponieważ stały się prawdziwymi przedszkolakami.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W SŁONECZKACH

     • W środę 30.09.2020 “Słoneczka” obchodziły Dzień Chłopaka w przedszkolu. Dzień upłynął nam pod hasłem „Jesteśmy dżentelmenami – jesteśmy super Chłopakami!”

      Słoneczka wypowiadały się na temat tego „Jaki powinien być uprzejmy chłopak?” oraz utrwaliły używanie magicznych słów „proszę, dziękuję i przepraszam”. Sprawdziliśmy również czy nasi mali dżentelmeni potrafią rozpoznawać marki samochodów. Za pomocą magicznej różdżki wyczarowaliśmy dla naszych małych dżentelmenów kolorowe krawaty Super Chłopaka. W tym dniu, nie zabrakło życzeń, zaśpiewanego przez dziewczynki „Sto lat” oraz zabawy przy muzyce.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W SŁONECZKACH

     • 20 września to bardzo ważna data, bo wtedy obchodzimy Dzień Przedszkolaka!

      Naszym wszystkim dzielnym przedszkolakom, tym mniejszym i tym większym, życzymy samych radosnych i słonecznych dni!

      By w przedszkolu spełniały się Wasze marzenia a spędzony tutaj czas był dla Was magiczny, przepełniony zabawą, nauką i radością!

      Słoneczka ten dzień świętowały po raz pierwszy, z kolorowymi koronami na głowach tańczyły, bawiły się chustą animacyjną. Na zakończenie każdy otrzymał medal.

     • BIEDRONKI I JEŻYKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

     • W piątek 18 września dzieci z grupy "Jeżyki" i "Biedronki" udały się wraz z paniami na plac przy ul. Al. Wolności by jak co roku włączyć się do Akcji Sprzątania Świata. Podczas sprzątania było dużo frajdy i uśmiechu. Na koniec worki z nieczystościami powędrowały do odpowiednich pojemników na śmieci.

     • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

     •  

      W piątek najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w corocznej akcji sprzątania świata. Przedszkolaki w rękawiczkach ochronnych oraz z workami na odpady chętnie porządkowały teren wokół przedszkola. Następnie wspólnie z Paniami posegregowały odpady i powrzucały je do odpowiednich pojemników. Udział w akcji sprzątania świata sprawił dzieciom wiele radości . Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji"Słoneczka sprzątają świat"

     • PODZIĘKOWANIA

     • W związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 r. usunięte zostały z naszych sal wykładziny dywanowe. W ich miejsce pojawiły się piankowe puzzle, które są łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji.

       

      Serdecznie dziękujemy osobom, które wspomogły zakup puzzli: p.Marcie Hybiak i p. Wojciechowi Muszyńskiemu, p. Marcie i Tomaszowi Stempka oraz Radzie Rodziców naszego przedszkola. To dzięki Wam nasze przedszkolaki będą mogły spędzać czas na mięciutkiej i kolorowej podłodze.

       

      DZIĘKUJEMY

    • ZEBRANIE RODZICÓW
     • ZEBRANIE RODZICÓW

     • Szanowni Państwo,

      Serdecznie zapraszamy na zebrania Rodziców wg poniższego harmonogramu:


      I „SŁONECZKA” 3, 4-latki

      09.09.2020 r. (środa), godz. 18:00


      II „BIEDRONKI” 4, 5-latki

      08.09.2020 r. (wtorek), godz. 16:00


      III „JEŻYKI” 5,6-latki

      09.09.2020 r. (środa), godz. 16:00


      Ze względu na obowiązujący w przedszkolu „reżim sanitarny” spotkania odbędą się tak jak ostatni w bramie przedszkola.

      • Prosimy o przybycie na spotkanie tylko jednego rodzica/opiekuna.

      • Osoba biorąca udział w zebraniu musi być zdrowa. Przed wejściem na teren przedszkola osoba biorąca udział w zebraniu podpisuje stosowne oświadczenie dostępne poniżej 

      oswiadczenie-przed-zebraniem-wrzesien.pdf​​​​​​​

      Druk oświadczenia będzie również dostępny w dniu zebrania przy wejściu do przedszkola.

      • Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności, tj. m.in. osłony ust i nosa, dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek jednorazowych.

      • Prosimy o zabranie długopisu.


    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
     • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     • ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

      Szanowni Państwo,

      Serdecznie zapraszamy na zebrania informacyjno-organizacyjne Rodziców dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2020/2021.


      Harmonogram zebrań:


      I „SŁONECZKA” 3, 4-latki

      25.08.2020 r. (wtorek), godz. 18:00

      wych. Elwira Woźniewska, Anna Skiba


      II „BIEDRONKI” 4, 5-latki

      25.08.2020 r. (wtorek), godz. 16:00

      wych. Bogumiła Gardziejewska, Katarzyna Rostowska


      III „JEŻYKI” 5,6-latki

      26.08.2020 R. (środa), godz. 16:00

      wych. Elżbieta Herbin, Katarzyna Rostowska


      Ze względu na obowiązujący w przedszkolu „reżim sanitarny” spotkania odbędą się na świeżym powietrzu na terenie przedszkola.

      • Prosimy o przybycie na spotkanie tylko jednego rodzica/opiekuna.
      • Osoba biorąca udział w zebraniu musi być zdrowa. Przed wejściem na teren przedszkola osoba biorąca udział w zebraniu podpisuje stosowne oświadczenie dostępne poniżej.

      oswiadczenie-rodzica-opiekuna-przed-zebraniem.pdf​​​​​​​

       Druk oświadczenia będzie również dostępny w dniu zebrania przy wejściu do przedszkola.

      • Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności, tj. m.in. osłony ust i nosa, dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek jednorazowych.
      • Prosimy o zabranie długopisu.


  • Kontakty

   • Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju, Kościuszki 7
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • 91 414 81 14
   • ul. Kościuszki 7 74-510 Trzcińsko-Zdrój Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych