• BEZPIECZNE FERIE- WIZYTA POLICJANTÓW

     • W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków we wtorek 7 lutego odwiedzili nas policjanci z Posterunku Policji w Trzcińsku - Zdroju Pan Artur i Pan Przemysław. Panowie policjanci przypomnieli dzieciom bardzo ważne zasady bezpieczeńśtwa w czasie ferii zimowych, aby tegoroczne ferie dla wszystkich były czasem bezpiecznie spędzonym na odpoczynku i dobrej, bezpiecznej zabawie. DZIĘKUJEMY

     • REKRUTACJA 2023/2024

     • Drodzy Rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola w roku szkolnym 2022/2023

      Zgodnie z harmonogramem od 6.02.2023r. do 17.02.2023r.

      Rodzice dzieci, które będą kontynuować edukację przedszkolną składają w placówce

       „Deklarację kontynuowania edukacji przedszkolnej  w Przedszkolu Miejskim

      Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju w roku szkolnym 2023/2024”

      (dotyczy dzieci, które uczęszczają do naszego przedszkola w roku szkolnym 2022/2023)

       

       Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie

      jest jednoznaczne  z rezygnacją z miejsca  w przedszkolu.

       

      Wszelkie informacje dotyczące składania deklaracji kontynuowania edukacji przedszkolnej oraz rekrutacji na nowy rok szkolny są dostępne w zakładce Rekrutacja-Rekrutacja 2023/2024 lub można uzyskać pod nr telefonu 91 414 81 14

      Druki deklaracji kontynuowania dostępne na stronie internetowej przedszkola oraz u dyrektora.

      Deklaracja kontynuacji edukacji przedszkolnej w przedszkolu w roku szkolnym 2023/2024

     • ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Jaka jest rola rodziców w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży? Czy kryzysom można przeciwdziałać? Kiedy szukać wsparcia specjalisty? Jak rozmawiać z młodym człowiekiem o jego problemach? O dobrostanie psychicznym młodych ludzi rozmawiają dr Ewa Odachowska-Rogalska - psycholog, Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz dziennikarz Onetu – Janusz Schwertner. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury artykułów UNICEF Polska dedykowanych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży: https://unicef.pl/co-robimy/dla-rodzicow Film powstał w ramach projektu edukacyjnego UNICEF Polska „eMOCje w GŁOWIE”.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • W piątek 20 stycznia w sali widowiskowej BiCK odbył się przedszkolny Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki dla swoich kochanych dziadków przygotowały część artystyczną wiesze, piosenki. Na Babcie i Dziadków czekały również herbata, kawa i przepyszne ciasta, które przygotowali rodzice. Dzięujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia rodzicom, którzu upiekli ciasta, ciasteczka oraz za pomoc pry przygotowaniu sali do tej uroczystości. Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

     • CZEKOLADOWY DZIEŃ

     • 17 stycznia w naszym przedszkolu było bardzo słodko, a to za sprawą czekoladowego autobusu. Czekoladowe warsztaty to coś przyjemnego dla małych łasuchów. Dzieci poznały historie powstania czekolady oraz dowiedziały się, że ich ulubiony przysmak powstaje z drzewa kakaowca, a także miały okazję spróbować różnych rodzajów czekolady. Po degustacji każdy przedszkolaków z zaangażowaniem wykonał swoja czekoladkę oraz czekoladowy rysunek. Dzieci swoąa czekoladową prace zabrały do domu w pięknie zapakowanym pudełeczku. Na koniec każdy mały uczestnik otrzymał "Dyplom Mistrza Czekolady". Mamy nadzieję, że wizyta w czekoladobusie na długo zostanie dzieciom w pamięci.

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • Dnia 16 stycznia w naszym przedszkolu można było spotkać księżniczki, policjantów, Spidermanów, Czerwonego Kapturka i wiele wiele innych postaci. Bajkowo i kolorowo zrobiło się za sprawą tego, iż odbył się w tym dniu bal karnawałowy. Dzieci przy dźwiękach rytmicznej muzyki tańczyły, miały też miejsce konkursy.Ten dzień był pełen dobrej zabawy. Na koniec wszystkim dzieciom zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

     • JASEŁKA - BIS

     • Kochani cieszymy się , że tak licznie przybyliście na Jasełka "Historia Narodzenia Pana słowem i kolędą pięknie opisana" jeszcze grudniu przed świętami.

      Dla wszystkich tych, którzy nie mogli przybyć na to wyjątkowe wydarzenie oraz dla tych, którzy mają chęć obejrzeć nas raz jeszcze wystąpimy

      15 stycznia( niedziela) 2023 o godzinie 16.30

      w sali widowiskowej BICKu.

      Będzie magia...ZAPRASZAMY

     • PIERNIKOWO U PRZEDSZKOLAKÓW

     • Przedszkolaki zgodnie z przedświąteczna tradycją piekły świąteczne pierniczki. Z pomocą Pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych. Jak pierniki były gotowe na stołach pojawił sie kolorowy lukier ora różnorodne posypki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem dekorowały pierniki. Każdy piernik wyglądał inaczej był wyjątkowy i niepowtarzalny. Swoimi wypiekami przedszkolaki obdarowały mieszkańców Trzcinska-Zdroju wraz z życzeniami i kolędą.

       

     • GRAMY I ŚPIEWAMY DLA HANI

     • Dzisiejszy wieczór był magiczny... sala widowiskowa Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju wypełniła się po brzegi i na scenie stanęli aktorzy, którzy przygotowali Jasełka pt. "Historia Narodzenia Pana słowem i kolędą pięknie opisana". To był wieczór pełen wrażeń...nie sposób było przejść obok tego wydarzenia obojętnie... Aktorzy - Rodzice stanęli na wysokości zadania, każdy z wielkim zaangażowanie wczuł się w swoją rolę. Z tego miejsca chciałabym bardzo wszystkim aktorom podziękować za to co zrobili, za poświęcony czas... za wszystko. Jesteście WIELCY. Chciałabym podziękować również wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, za to, że ten magiczny wieczór postanowili spędzić właśnie z nami, za to ,że kupując bilet stali się Aniołami niosącymi dobrą nowinę. Kwota jaką udało się uzbierać z dzisiejszego wieczoru to 2558 zł i 1 euro. Trzcińsko dzisiaj otworzyło swoje serca na pomoc dla Hani. Dziękujemy z całego serca. Pamiętajmy dobro wraca.

      Dziękuję wszystkim aktorom za zaangażowanie, za czas spędzony na próbach, który będziemy myślę pamiętać bardzo długo.

      Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

      Dziękuję Pani Reginie Brzezińskiej za współpracę przy tym wydarzeniu.

      Dziękuję również Komitetowi Społecznemu "Serduszko dla Hani" za pomoc w zbiórce.

      To właśnie dziś, dzięki Wam wszystkim udało się zebrać kwotę 2558zł i 1 euro , która zasili zbiórkę na asystor kaszlu dla Hani.

      Walka Hani z Dystrofią

     • WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

     • W czwartek, 15 grudnia, udaliśmy się z wizytą do naszych niedalekich sąsiadów. Wiemy, jak ważne jest, aby w Święta (i nie tylko) być razem, dlatego odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Głośno i radośnie zaśpiewaliśmy piosenki świąteczne i kolędy, których uczyliśmy się w przedszkolu Ponieważ w gości nie wypada przyjść bez prezentu, wręczyliśmy mieszkańcom obraz - choinkę, którą stworzyliśmy sami na zajęciach Za wspólne kolędowanie i miłe przyjęcie bardzo dziękujemy

     • ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE JASEŁKA

     • Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszym miasteczku. W piątek 16 grudnia 2022 roku o godzinie 16.30 w sali widowiskowej BICKu Rodzice dzieci Przedszkola Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty przedstawią jasełka pt. "Historia Narodzenia Pana słowem i kolędą pięknie opisana". Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trzcińska-Zdroju i nie tylko, każdego kto zechciałby spędzić czas w wyjątkowym nastroju, przenieść się do Betlejem, gdzie narodziło się Boże Dziecię.

      To będzie wyjątkowe wydarzenie...

      Po pierwsze z wyjątkowymi aktorami, po drugie wydarzeniu przyświecać będzie szczytny cel.

      Kupując bilet ( DOROŚLI - 10zł, DZIECI - wstęp wolny) na przedstawienie każdy z nas może wesprzeć zbiórkę Hani Taberskiej, która walczy z chorobą-dystrofią mięśniową. Hania ma 5 lat, mieszka w naszym miasteczku, mimo choroby jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Hanię często dopadają infekcje, a wtedy nawet przy tych drobnych infekchach potrzebuje wsparcia asystora kaszlu. Dlatego właśnie mama Hani otworzyła zbiórkę na asystor kaszlu , którego koszt jest spory(około 20 tyś. zł).

      Link do zbiórki:

      https://pomagam.pl/fy94pp?podglad...

      Hania mimo wszystkich przeciwności losu jest bardzo energiczną, żywą i wesołą dziewczynką, która ma silną wolę życia! Jest bardzo czuła i delikatna jak na swój wiek. Za każdą okazaną pomoc będziemy bardzo, bardzo wdzięczni.

      Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, otwórzmy nasze serca w tym magicznym czasie.

      Z A P R A S Z A M Y

     • CHOINKA NA RYNKU

     • I w tym roku nie mogło być inaczej... świąteczne drzewko na Rynku ozdobione kolorowymi bombkami wykonanymi przez nasze przedszkolaki. To już nasza tradycja, która dzieciom sprawia radość, a dzięki temu nasza wspólna choinka staje się coraz piękniejsza

     • BAJKOWY KONCERT

     • Dzisiejszy dzień od rana był pełen niespodzianek. Pierwszy odwiedził nas Święty Mikołaj ,a później zagościli w naszy przedszkolu aktorzy z Agencji Artystycznej Pro Musica z bajkowym koncertem muzycznym pt. “Tajemnicze zniknięcie Świętego Mikołaja”. Poznaliśmy historię jak to zła czarownica Dysharmonia porwała Świętego Mikołaja. Jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze, jeden z pomocników Mikołaja Elf od zadań specjalnych uratował Mikołaja. Poznaliśmy dwa nowe instrumenty: klarnet i akordeon. Wspólnie z aktorami i oczywiście przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewaliśmy kolędy.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dzieciom tej niespodzianki

     • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

     • Ho, Ho, Ho....Nasze Przedszkolaki odwiedził dzisiaj Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem. Diękujemy Mikołaju za odwiedziny i oczywiście za prezenty.

      Dziękujemy naszym elfom - Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla dzieci

     • POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

     • We wtorek 29 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Trzcińsku -Zdroju p. Przemek oraz p. Artur odwiedzili nasze przedszkolaki. Dzieci z uśmiechem na twarzy przywitały stróżów prawa. Z uwagą wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Pnowie policjanci przypomnieli, jak prawidłowo przejść przez jezdnię, o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz podczas zabaw z kolegami. Dzieci zadawały pytania, na które policjanci bardzo chętnie odpowiadali. W trakcie wizyty mogły dowiedzieć się także, na czym polega praca policjanta oraz jakie wyposażenie funkcjonariusze zabierają ze sobą do codziennej służby. DZIĘKUJEMY za odwiedziny

     • WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W BIBLIOTECE

     • Poczuj magię Świąt i zapisz się razem ze swoją pociechą na warsztaty pieczenia i dekorowania pierniczków i ciasteczek, które odbędą się 5 grudnia 2022 o godz. 16.00 . Zapisy do 2 grudnia(piątek) w Bibliotece.

 • Galeria zdjęć

   brak danych