• WYCIECZKA DO TEATRU LALEK "PLECIUGA"

     • Dnia 25.02.2020r. trzcińskie przedszkolaki uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru Lalek Pleciuga        w Szczecinie. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu  „Tańcząca gazela i magiczny tam-tam” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci oraz uczenie się kultury odbioru sztuki.

      Dzieci obejrzały historię dwóch braci: dobrego i złego, mieszkających w afrykańskiej wiosce. Zły brat chciał poślubić piękną, choć niemiłą księżniczkę i zdobyć władzę oraz olbrzymie bogactwa. Dobry brat chętnie pomagał innym ludziom, na przykład brzydkiej, smutnej służącej, którą księżniczka bardzo źle traktowała. Wszystko to działo się niedaleko Miasta Zwierząt, a jego mieszkańcy swoimi czarami pomogli jednemu z braci – oczywiście dobremu. Ten widowiskowy barwny musical przeniósł wszystkich do gorącego i kolorowego świata Afryki. Była to opowieść oparta na prawdziwych motywach afrykańskich bajek.

      Spektakl zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, a na ich twarzach można było zobaczyć nie tylko uśmiech           i radość, ale także wielkie emocje i zaciekawienie tym jak skończy się bajka.

      Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     • OGŁOSZENIE
      Dnia 2 marca 2020r. o godz. 16.00 odbędą się zebrania
      z Rodzicami we wszystkich grupach(Słoneczka, Biedronki, Jeżyki).

      Tematem zebrań będzie: Podsumowanie pracy dydaktyczno - wychowawczej w pierwszym półroczu.

      Serdecznie zapraszamy

     • REKRUTACJA

     • Drodzy Rodzice


      Zgodnie z harmonogramem rekrutacji od 24.02.2020r. do 06.03.2020r.

      Rodzice dzieci, które będą kontynuować edukację przedszkolną składają w placówce

                               „Deklarację kontynuowania edukacji przedszkolnej  dziecka                              

        w Przedszkolu Miejskim Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju”

       

      Nieoddanie deklaracji w wyznaczonym terminie tj. do dnia 06.03.2020r.                          

        jest równoznaczne z rezygnacją uczęszczania Państwa dziecka do przedszkola.

       

      Druk do pobrania u wychowawców grup


      Załącznik Nr 1 do zarządzenia Nr I/240/2020

      Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój

      z dnia 31.01.2020 r.

       REKRUTACJA.docx​​​​​​​     • OGŁOSZENIE WYCIECZKA

     • Dnia 25.02.2020 roku (wtorek) odbędzie się

      wycieczka  do Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie

      na spektakl „Tańcząca gazela i magiczny tam – tam”.

      Wyjazd ok. godz. 930

      Powrót: ok. godz. 1500

      Prosimy przyprowadzić dzieci do godz. 800

       

      Dzieci we wtorek przynoszą do przedszkola plecaczek pusty(na prowiant, który dostaną z przedszkola).

      Ewentualnie dzieci, które mogą mieć chorobę lokomocyjną do plecaka mogą zapakować ubranka na przebranie.

       

     • PAKA DLA ZWIERZAKA

     •  Przedszkolaki z naszego przedszkola już od kilku lat w okresie zimy pomagają bezdomnym zwierzętom. W tym roku podczas akcji „Paka dla Zwierzaka” największe serce okazała grupa „Jeżyków”, która zgromadziła największą ilość karmy dla czworonożnych przyjaciół.

      Dary przedszkolaków w większości  zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt  w Kiczarowie oraz do Zakładu Komunalnego w Trzcińsku –Zdroju, gdzie przebywają bezdomne czworonogi z naszej gminy.

      Wszystkie dzieci biorące udział w akcji zostały nagrodzone słodyczami od Kierownika Zakładu Komunalnego     w Trzcińsku -Zdroju. Dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami okazały największe serduszko dla bezdomnych zwierząt zostały szczególnie wyróżnione dyplomami i nagrodzone nagrodami od Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Pięknie dziękujemy za udział  w akcji „Paka dla Zwierzaka” i chęć niesienia pomocy bezdomnym psiakom i kociakom.

      K. Rostowska

       

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • Dnia 22 stycznia nasze przedszkolaki zaprosiły Kochane Babcie i Kochanych Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w Trzcińskim Centrum Kultury. Wspólnie z Rodzicami na ten dzień salę widowiskową zamieniliśmy w kawiarenkę. Dziadkowie mogli zająć miejsca przy nakrytych stołach, napić się kawy lub herbaty i skosztować przepysznych słodkości. Dzieci przygotowały występ artystyczny, który dziadkowie nagrodzili gromkimi brawami. Wszystkim Kochanym Babciom i Kochanym Dziadkom raz jeszcze życzymy wszystkiego najlepszego.
      Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu sali, zorganizowaniu poczęstunku oraz za pomoc w czasie uroczystości. Dziękujemy również Dyrektorowi Trzcińskiego Centrum Kultury za użyczenie sali, termosów, obrusów i pomoc pracowników TCK.

     • BAL KARNAWAŁOWY - FOTORELACJA

     • Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 21 stycznia 2020r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały. Imprezę poprowadziły wróżki - elfy. Przedszkolaki w pięknych, kolorowych i pomysłowych strojach wspólnie z wróżkami – elfami śpiewały, tańczyły oraz brały udział w przeróżnych konkurencjach. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

      Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów.

      Kolejny bal karnawałowy już za rok.

     • IX PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH "MAGIA ŚWIĄT"

     • 9 stycznia w Trzcińskim Centrum Kultury odbył się już po raz dziewiąty Przegląd Małych Form Teatralnych „Magia Świąt”. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju oraz Stowarzyszenie Trzcińskie Przedszkolaki. W przeglądzie udział wzięły dzieci z oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Góralicach, Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach oraz dzieci z grupy „Słoneczek”, „Biedronek” i „Jeżyków” Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju.
      Dzieci zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności aktorskie w przedstawieniach jasełkowych. Po zakończeniu przedstawienia dzieci otrzymały od zebranych gości gromkie brawa, a od organizatorów słodkie upominki, dyplomy oraz książki. Organizatorzy serdecznie dziękują gościom za przybycie, rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci, Dyrektorowi Trzcińskiego Centrum Kultury za użyczenie sali widowiskowej,     p. Łukaszowi Gładyszewskiemu za czuwanie nad nagłośnieniem i muzyką, p. Annie Kunowskiej za pomoc        w organizacji, p. Marcinowi Czesykowi za zdjęcia oraz wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań , aby ten dzień i to wydarzenie było wyjątkowe. DZIĘKUJEMY. Do zobaczenia za rok.

     • ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA

     • W naszym przedszkolu po raz pierwszy  zorganizowaliśmy świąteczne spotkania z rodzicami przed świętami Bożego Narodzenia. „Słoneczka”, „Biedronki” oraz „Jeżyki” zaprosiły swoich rodziców na Spotkania Wigilijne. Dzieci zaprezentowały przygotowane przedstawienia jasełkowe, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki o tematyce świątecznej. Spotkanie uświetniły kolędy, które dzieci śpiewały wspólnie z rodzicami. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, który przygotowali rodzice. Do dzieci przyjechał  długo wyczekiwany gość - Mikołaj z workiem prezentów. 

     • CHOINKA OZDOBIONA

     • Trzcińskie przedszkolaki postanowiły upiększyć naszą gminą choinkę, która stoi na Rynku. W tym celu „Biedronki” i „Jeżyki” na zajęciach plastycznych przygotowały piękne, własnoręcznie malowane bombki ze sklejki. Każdy przedszkolak ozdobił według własnego uznania swoją ozdobę świąteczną i wspólnie razem z paniami nauczycielkami zawiesiły je na Bożonarodzeniowym drzewku przed Ratuszem. W nagrodę każdy mały artysta otrzymał od Burmistrza słodycze.

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     • Kochani serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas

      Pierwszego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Trzcińsku - Zdroju na rynku.

      Mimo kiepskiej pogody udało się uzbierać kwotę 1515,38 zł.

      Tych , którzy nie mogli odwiedzić naszego stoiska w sobotę i zakupić świątecznych ozdób

      zapraszamy przez cały tydzień do przedszkola, do szatni.

      ZAPRASZAMY

     • WARSZTATY PIERNICZKOWE

     • W czwartek Biedronki odwiedzila Pani Małgosia Lewandowska,

      ktora zajmuje sie zawodowo pieczeniem tortów.

      Dzieci mialy możliwość samodzielnie ozdobic pierniki pod okiem Pani Malgosi.

      Serdecznie dziekujemy za poswiecony czas, za dostarczenie wszystkich niezbednych składników,

      a przede wszystkim za super zabawę w małych cukierników.

      DZIEKUJEMY

       

     • WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

     • 12 grudnia 2019 w naszym przedszkolu odbyly sie warsztaty bożonarodzeniowe

      podczas, ktorych wspólnie z rodzicami i dziecmi

      w milej atmosferze tworzylismy ozdoby i stroiki na kiermasz.

      Dochod ze sprzedaży naszych ozdób zostanie przeznaczony na nasz wspolny cel- budowę placu zabaw

  • Kontakty

   • Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju, Kościuszki 7
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • 91 414 81 14
   • ul. Kościuszki 7 74-510 Trzcińsko-Zdrój
 • Galeria zdjęć

   brak danych