• KONKURS "NAJMILSZA KARTKA WALENTYNKOWA"

     • Nasze Przedszkolaki z grupy "Słoneczek"  wzięły udział w konkursie pt.: „Najmilsza Kartka Walentynkowa” organizowanym przez Centrum Kultury w Chojnie. Dzieci wykonały kartki walentynkowe. Konkurs został rozstrzygnięty, a oto wyniki:

      Laureatami konkursu zostali: Olivier Kabat, Igor Juszczak, Julia Kwaśniewska, Filip Nogieć, Jakub Lewandowski, Oliwia Lewandowska, Michalina Lewandowska, Ksawiery Pawlicki oraz grupa I internatu SOS-W w Chojnie, dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku-Zdroju.

      Komisja konkursowa postanowiła dodatkowo wyróżnić: Dominikę Ostrowską, Marię Frąk, Julię Hryniewicz, Dawida Figórka, Maksymiliana Szachta, Julię Raczykowską oraz grupę III internatu SOS-W w Chojnie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnie.

      Gratulujemy naszym najmłodszym Przedszkolakom.

     • DZIEŃ KOTA W SŁONECZKACH

     • 17 lutego w Przedszkolu Miejskim Leśne Skrzaty obchodziliśmy Dzień Kota. Dzieci z najmłodszej grupy Słoneczka tego dnia zamieniły się w kotki, oglądały prezentacje przedstawiające różne koty oraz dowiedziały się wiele ciekawostek na ich temat. W czasie zajęć plastycznych maluszki wykonały piękne prace przedstawiające kotki. Było wesoło i ciekawie.

     • KONKURS MUZYCZNY "PIOSENKA MIŁOSNA"

     • Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie muzycznym "Piosenka Miłosna" organizowanym przez Trzcińskie Centrum kultury. 12 lutego 2021r. konkurs został roztrzygnięty. Komisja konkursowa w składzie:

      •Renata Deka

      •Marianna Jakowiecka 

      •Regina Brzezińska 

      zgodnie z obowiązującym regulaminem, wyłoniła laureatów w czterech kategoriach wiekowych.

      W naszej kategorii – Przedszkolaki:

      I miejsce: Kacper Stempka – Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku-Zdroju, gr."Biedronki"

      Wyróżnienia: 

       Maria Jednacz – Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku-Zdroju, gr."Słoneczka"

       Weronika Stachura – Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku-Zdroju, gr. "Jeżyki"

      Pełna lista laureatów na stronie TCK: https://tcktz.naszgok.pl/n,rozstrzygniecie-konkursu-muzycznego-piosenka-milosna

      Nagrody i wyróżnienia można odbierać indywidualnie w Trzcińskim Centrum Kultury od dnia 23.02.2021 r. w godzinach 8:00 – 16:00. 

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych. Dziękujemy Rodzicom za zangażówanie. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez TCK.

      Prezentacja wszystkich laureatów dostępna na kanalae TCK: https://www.youtube.com/watch?v=dP5A6SpeXzw&feature=emb_title


     • KONKURS PLASTYCZNY "KARTKA WALENTYNKOWA"

     • 12 lutego 2021 r. w Trzcińskim Centrum Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Kartka Walentynkowa”. Wpłynęło aż 140 prac wykonanych przez młodych mieszkańców gminy Trzcińsko-Zdrój i powiatu gryfińskiego. Nasze przedszkolaki również wzięły udział w konkursie wykonując kartki walentynkowe.Komisja Konkursowa po dokonaniu oceny postanowiła nagrodzić walentynki następujących uczestników:

      I kategoria: przedszkolaki - LAUREACI:

      Mikołaj Stańczyk - Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku- Zdroju, gr. "Jeżyki"

      Antonina Lewandowska - Oddział Przedszkolny w Góralicach,

      Jan Kunowski - Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku- Zdroju, gr. "Słoneczka"

      Wyróżnienia:

      Alicja Olchówka - Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku- Zdroju , gr. "Biedronki"

      Wiktoria Bożek - Oddział Przedszkolny w Góralicach,

      Anastazja Śmigielska - Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku- Zdroju, gr. "Słoneczka"

      Wszyscy dzieci biorące udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz słodycze, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe, które będzie można odebrać w biurze Trzcińskiego Centrum Kultury od 23 lutego w godzinach 8.00-16.00.

      Kartki walentynkowe wraz z życzeniami powędrowały do pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju w dniu Św. Walentego. Prace laureatów można podziwiać w holu TCK

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za zaangażowanie rodziców.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie TCK:

      https://tcktz.naszgok.pl/n,rozstrzygniecie-konkursu-plastycznego-kartka-walentynkowa

       

     • TŁUSTY CZWARTEK U SŁONECZEK

     • "Był sobie mały, tłuściutki pączek.

      Był okrąglutki i nie miał rączek.

      Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,

      a w środku dziurkę na konfiturkę!"

       

      Dzieci z grupy "Słoneczek" w dniu dzisiejszym świętowały Tłusty Czwartek.Nie zabrakło wierszyka o pączku jak również "smakowitych" pączków.Jak Wam podobają się nasze własnoręcznie wykonane pączki?

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • W dniu 05.02.2021r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - w tym roku troszkę inaczej  niż zawsze, gdyż każda grupa miała swój bal w swojej sali- niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

      Już od rana w przedszkolu można było spotkać się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek były wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, policjant, strażak, pirat...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

      Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W salach w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

      Kolejny bal karnawałowy już za rok!

      SŁONECZKA

      BIEDRONKI

      JEŻYKI

     • REKRUTACJA 2021/2022

     • Drodzy Rodzice

      8 lutego 2021 roku rozpoczyna się rekrutacja

      do Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju

      na rok szkolny 2021/2022.

      Zgodnie z harmonogramem od 08.02.2021r. do 19.02.2021r.

      Rodzice dzieci, które będą kontynuować edukację przedszkolną składają w placówce

       „Deklarację kontynuowania edukacji przedszkolnej  w Przedszkolu Miejskim

      Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju w roku szkolnym 2021/2022”

       

       

       Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie

      jest jednoznaczne  z rezygnacją z miejsca  w przedszkolu.

       

       

      Wszelkich informacji dotyczących składania deklaracji kontynuowania edukacji przedszkolnej oraz rekrutacji na nowy rok szkolny udziela dyrektor przedszkola pod nr tel. 91 414 81 14

      Druki deklaracji kontynuowania dostępne są w szatni oraz na stronie internetowej przedszkola.

       

       

       

       

     • FERIE W PRZEDSZKOLU

     • Tegoroczne ferie zimowe trwały od 4 stycznia do 17 stycznia na ten czas zaplanowano i zrealizowano szereg zajęć  w naszym przedszkolu. Już w pierwszym dniu dzieci mogły nacieszyć się urokami zimy, lepiąc bałwanki. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, origami,  sportowych, było również kino oraz w każdy piątek korzystając z multimediów łączyliśmy się z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie oglądając teatrzyki „Czerwony Kapturek” oraz „Gniewko i Lubinka”. Na zakończenie ferii odbyła się dyskoteka z konkursami i zabawami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

      cz.1 "Zabawy na śniegu"

      cz.2 "Przygody z origami"

      cz.3 "Zajęcia plastyczne - bałwanki"

      cz.4 "Zajęcia plastyczne - zimowy pejzaż"

      cz.5 "W kinie"

      cz.6 "Trzej królowie jadą..."

      cz.7 "Zajęcia plastyczne - zimowy pejzaż"

      cz.8 "Dyskoteka"

     • UWAGA!!! BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE!!!

     • UWAGA!!! BEZPIECZNE FERIE!!!

      Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na panującą sytuację epidemiczną związaną z  COVID - 19  będą się one odbywały jednocześnie na terenie całego kraju w terminie                                            od 04.01.2021 r. -  17.01.2021 r. .

      Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku dzieci pozostały blisko swojego, miejsca zamieszkania, ponieważ należy ograniczyć zwiększoną mobilność  w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniana się koronawirusa.

      Podczas ferii zimowych należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas wypoczynku. Należy pamiętać, że zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne.

      Przypominamy o najważniejszych zasadach, aby ferie były jak najbardziej bezpieczne:

     • SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „KOLOROWE KODOWANIE NA DYWANIE”

     • Innowacja pedagogiczna „Kolorowe kodowanie na dywanie” realizowana była przez najmłodszą grupę „Słoneczka” w Przedszkolu Miejskim Leśne Skrzaty w Trzcińsku-Zdroju od 01.12.2020r. do 31.12.2020r. Innowacją objęte były dzieci 3-4 letnie. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość pracować na pomocach dydaktycznych wykorzystywanych do kodowania takich jak mata do kodowania, mini mata do kodowania, kolorowe kartki, krążki z obrazkami jak również kolorowe kubeczki. Każde zajęcia otwierały przed dziećmi nowe zadania i nowe pomysły. Dzieci zapoznały się z matą edukacyjną i wspólnie wykonywały na niej powierzone im proste i trudniejsze zadania.  Nabyły umiejętność odczytywania kodu, układania własnego kodu, układania najkrótszej i najdłuższej drogi do osiągnięcia celu, zakodowania obrazka czy też ułożenia na mini macie zimowego sudoku. Podczas zabaw w kodowanie wiele radości sprawiły dzieciom kolorowe kubeczki, które są materiałem uzupełniającym matę edukacyjną. Kubeczki mają różne kolory, dzieci nauczyły się z nich układać wieże, segregować i układać je według koloru, układać rytmy a przy tym dobrze bawić się i uczyć. Gdy udało się wykonać samodzielnie dany kod dzieci przeliczały swoje kubeczki, porównywały swoje konstrukcje              i uważały, aby wieże się nie przewróciły. Bawiąc się przedszkolaki rozwijały logiczne myślenie, rozwijały swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, dzieliły się pomysłami, pracowały w grupie  lub  w parach oraz ćwiczyły swoją pamięć. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział  w każdym zadaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

       

     • PODZIĘKOWANIA

     • Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju serdecznie dziękują Władzom Powiatu Gryfińskiego za świąteczne życzenia oraz za wspaniałe kalendarze. Również składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosny i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

  • Kontakty

   • Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju, Kościuszki 7
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • 91 414 81 14
   • ul. Kościuszki 7 74-510 Trzcińsko-Zdrój Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych