• WIZYTA W BIBLIOTECE

     • W dniach 26, 27 i 28 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach o lesie, które odbyły się w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo, wymieniły zasady właściwego zachowania się w lesie oraz próbowały swoich możliwości w grze "Skojarzenia". Przyty również tańczyły i śpiewały podczas zabaw z sigumą. Atrakcją dla dzieci była również ścieżka sensoryczna przygotowana z darów lasu.

      Na pamiątkę wizyty w bibliotece każda grupa przedszkolna otrzymała do wykonania w przedszkolu pracę plastyczną "Drzewo przyjaźni"

      Dzięujemy Pani Dyrektor Reginie Brzezińskiej oraz Pani Annie Kunowskiej za zaproszenie i poprowadzenie jak zawsze ciekawych zajęć.

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA LEŚNEGO SKRZATA

     • 21 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla wszystkich dzieci – Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka Leśnego Skrzata. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy  i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka Leśnego Skrzata. Był to szczególny dzień, gdyż w tym dniu obchodziliśmy też 5 rocznicę nadania naszemu przedszkolu imienia Leśne Skrzaty. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz słodki upominek.

      Dziękujemy rodzicom za udział w tej uroczystości oraz Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.

     • Słoneczka z wyprawą po żołędzie dla zwierząt na czas zimy

     • Słoneczka podczas jesiennego spaceru zbierały żołędzie dla zwierząt na czas zimy. Przypominamy, że w naszym przedszkolu do końca października zbieramy kasztany i żołędzie , które przekażemy dla Nadleśnictwa Chojna. Zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy dla zwierząt.

     • UWAGA KONKURS

     • Zapraszamy wszystkich do udziału w ekologicznej akcji zbiórki kasztanów i żołędzi jako pokarmu dla zwierząt leśnych. Chcemy pomóc przetrwać zimę podopiecznym

      Nadlesnictwa Chojna.

      Do dzieła!!!

      Zaczynamy zbieranie.

      Liczy się każda ilość.

      Koordynator akcji: Judyta Zalewska

       

     • WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI W SŁONECZKACH

     • Słoneczka wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach dnia 7.10.2022 postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z jabłek beż dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówka. Następnie zabraliśmy się za wyciskanie soku i jego degustacje.

     • ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Jaka jest rola rodziców w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży? Czy kryzysom można przeciwdziałać? Kiedy szukać wsparcia specjalisty? Jak rozmawiać z młodym człowiekiem o jego problemach? O dobrostanie psychicznym młodych ludzi rozmawiają dr Ewa Odachowska-Rogalska - psycholog, Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz dziennikarz Onetu – Janusz Schwertner. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury artykułów UNICEF Polska dedykowanych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży: https://unicef.pl/co-robimy/dla-rodzicow Film powstał w ramach projektu edukacyjnego UNICEF Polska „eMOCje w GŁOWIE”.

     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • W piątek 23 września w słoneczne popołudnie w przedszkolnym ogrodzie świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i rodzicami Święto Pieczonego Ziemniaka. Każdy mógł uczestniczyć w konkurencjach , w których głowną rolę grały oczywiście ziemniaki. Było sadzenie ziemniaków oraz wykopki, bieg z ziemniakiem na łyżce oraz zabawa "Ziemniak parzy". Na wszystkich czekały ziemniaczane potrawy oraz słodka kawiarenka. Podczas pikniku został również rozstrzygnięty nasz przedszkolny konkurs na "Dziwaka z ziemniaka".

      Komisja wyróżniła trzy osoby:

      I miejsce - Jan Buczkiewicz gr. Słoneczka

      II miejsce - Marcel Machaj gr. Jeżyki

      III miejsce - Adam Łukaczewski gr. Biedronki

      które otrzymały dyplomy i drobne upominki, wszystkie dzieci, które wykonały dziwaki otrzymały dyplomy uczestnictwa. W przerwach między zabawami można było zrobić sobie zdjęcie w naszej ziemniaczanej fotobudce.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i świetną zabawę. Wszystkim , którzy przygotowali dziwaki z ziemniaków, Mamom za przygotowanie przepysznych potraw ziemniaczanych oraz ciast, Tatusiom za pomoc przed piknikiem , za rozłożenie stołów , ławek, za pomoc przy ognisku i pieczeniu ziemniaków, Radzie Rodziców za soki i kubeczki jednorazowe. Wszystkim, którzy również po pikniku pomagali w sprzątaniu. DZIĘKUJEMY ZA MIŁO SPĘDZONY CZAS

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • Co roku, w całej Polsce 20 września najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

      Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od samego rana. W przedszkolu na dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, zajęciach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i tradycyjnie wręczyły dzieciom medale Super Przedszkolaka.

     • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi w piątek 23 września na godz. 15.00 na Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbędzie się na placu przedszkolnym. W programie gry i zabawy, degustacja potraw ziemniaczanych, pieczenie ziemniaków oraz konkurs na "dziwaka z ziemniaka", które przynosimy na festyn. W miarę możliwości prosimy o ubiór w kolorze brązowym.

      Chętne osoby prosimy o przygotowanie „dziwaka z ziemniaka” wraz z dziećmi w domu i dostarczenie do przedszkola 23 września (piątek) rano do przedszkola. Rozstrzygnięcie konkursu podczas pikniku.

      Potrawy ziemniaczane przynosimy gotowe na piknik. Osoby, które chciałyby przygotować ziemniaczane potrawy do degustacji prosimy o zgłoszenie się do dnia 20.09.2022

     • DZIEŃ KROPKI

     • 15 (września) nasze przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

      Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Kropki dostrzegaliśmy wszędzie, nawet tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu bardzo często.

      Na zajęciach przedszkolaki poznały genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

      Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Było kropkowo, kolorowo i radośnie

     • PRZEDSZKOLNA ZUMBA

     • W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu kolejną aktywnością w naszym przedszkolu były zajęcia taneczno - ruchowe – Zumba Kids. To wspaniałe muzyczne wydarzenie odbyło się pod okiem  instruktorki- pani Ady Kazibut - w murach naszego przedszkola. Zajęcia z Zumby to dla przedszkolaków wspaniały czas relaksu, rozrywki i fitnessu. Podczas takich zajęć dzieci uczą się nie tylko tańca, ale i koordynacji, równowagi. Zumba promuje zdrowy styl życia u dzieci oraz wyrabia umiejętności: odpowiedzialność, zaufanie, oraz umiejętność ważna w życiu - pracy zespołowej. Badania wykazały, że zajęcia z Zumby pobudzają pracę mózgu, a tym samym mają duży wpływ na rozwój intelektualny każdego dziecka.
      Dziękujemy serdecznie Pani Adzie za wizytę w naszym przedszkolu i świetną zabawę.

     • SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN.EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

     • W dniu dzisiejszym 13 września rozpoczął się XXVIII Turniej Miast i Gmin ,XIV Europejski Tydzień Sportu dla wszystkich ,w tym roku pod hasłem "Sport dla wszystkich zdrowie dla każdego".Nasze miasto również bierze udział w tym turnieju.Od dzisiaj przez tydzień we wszystkich placówkach odbywają się różnego rodzaju aktywności.Nasze przedszkolaki rozpoczęły Europejski Tydzień Sportu od Sportowej Olimpiady Przedszkolaków.Mimo tego,że deszcze przeszkodził nam w rozgrywkach na świeżym powietrzu olimpiada odbyła się w przedszkolnej sali.Przedszkolaki pokonały przygotowany tor przeszkód bez większych trudności, chętnie brały udział w zabawach ruchowych z kolorową chusta animacyjną.Wszysykim w czasie zabaw towarzyszył przede wszystkim dobry humor.

      Już w czwartek w ramach Tygodnia Sportu w naszym przedszkolu Przedszkolna Zumba. Ojj będzie się działo...

     • WAKACYJNY REMONT KUCHNI

     • Choć wakacje to czas odpoczynku w naszym przedszkolu właśnie w czasie wakacji dużo się zadziało. Przedszkolna kuchnia przeszła po wielu latach metamorfozę. Wymieniono część płytek, zamontowano nowe zlewy gastronomiczne z profesjonalnymi bateriami oraz nowe meble. 

     • ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

     • Szanowni rodzice,

      W dniach 30-31.08 br. (wtorek, środa) zapraszamy dzieci nowo przyjęte wraz z opiekunem na zajęcia adaptacyjne do przedszkola (dzieci kontynuujące edukację przedszkolną zapraszamy od 1 września).

       

      Dzieci 3,4 -letnie (rocznik 2019, 2018) – sala  „Słoneczek” p. Elwira Woźniewska, p. Bogumiła Gardziejewska

      Harmonogram:

      30.08.2022 i 31.08.2022

      • 10.00 – 10.45 - zajęcia adaptacyjne w swojej grupie nazwiska od A do K   
      • 11.00 – 11.45  – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie nazwiska od L do Z    

      Dzieci 4,5-letnie (rocznik  2018, 2017) –  sala „Biedronek” p. Katarzyna Rostowska, p. Bogumiła Gardziejewska

      Harmonogram:

      30.08.2022 i 31.08.2022

      • 9.00 – 9.45 – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

      Dzieci 5,6-letnie (rocznik  2016, 2017) –  sala „Jeżyków”  p. Elżbieta Herbin, p. Anna Skiba

      Harmonogram:

      30.08.2022 i 31.08.2022

      • 9.00- 9.45 – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

       

      Dziecku towarzyszy jeden rodzic/opiekun

      Prosimy o zabranie obuwia zmiennego oraz uśmiechu na twarzy.

       

       

      Do zobaczenia!

       

      Serdecznie zapraszamy

      Anna Skiba

      Dyrektor Przedszkola

      wraz z Radą Pedagogiczną

       

     • HARMONOGRAM ZEBRAŃ

     • ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

      Szanowni Państwo,

      Serdecznie zapraszamy na zebrania informacyjno-organizacyjne Rodziców dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2022/2023.

       

      Harmonogram zebrań:

       

      I „SŁONECZKA” 3,4-latki

      29.08.2022 r. (poniedziałek) godz. 17.00

       

      II „BIEDRONKI” 4,5-latki

      29.08.2022 r. (poniedziałek), godz. 16:00

       

      III „JEŻYKI” 5,6-latki

      30.08.2022r. (wtorek), godz. 16:00

       

      O tym, w której grupie będzie Państwa dziecko zostaną Państwo poinformowani telefonicznie.

       

      Serdecznie zapraszamy

      Anna Skiba

      Dyrektor Przedszkola

      wraz z Radą Pedagogiczną

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych