• Pożegnanie sześciolatków

     • "Przedszkola czas już minął nam. I jest tak jakoś smutno. A nasza pani w kąci łka, bo rozstać nam się trudno."

      W środę 19 czerwca 2024 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego  oraz pożegnania sześciolatków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości uczestniczyli między innymi Burmistrz Gminy Pan Bartłomiej Wróbel, Sekretarz Gminy Pani Aneta Dziedzic, Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Pani Regina Brzezińska, Rada Rodziców, oraz rodzice dzieci kończących przedszkole. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Honorata Radecka, która serdecznie powitała gości i rodziców naszych przedszkolaków oraz całą społeczność przedszkolną. Następnie głos zabrał Burmistrz Pan Bartłomiej Wróbel i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Kunowska, którzy przyszłym pierwszoklasistom życzyli sukcesów w szkole. Część artystyczna rozpoczęła się Polonezem. Potem przyszedł czas na pożegnalne wiersze i piosenki. Dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne i recytatorskie. Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania dla Rady Rodziców za współpracę i wszelkie działania podejmowane na rzecz placówki. Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki z rąk Pani Dyrektor i nauczycieli. Dzień był pełen wzruszeń lecz na osłodę zakończony słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, za co DZIĘKUJEMY!.

      Przyszłym uczniom życzymy sukcesów i miłych wspomnień z przedszkola.

     • Bezpieczne wakacje

     • W tym tygodniu w naszym przedszkolu gościliśmy policjantów z Posterunku Policji w Trzcińsku-Zdroju. Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wakacji dlatego nasi goście przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Jak zawsze ciekawość dzieci przykuwa wyposażenie policjanta, zatem maluchy sprawdziły czy czapka policjanta pasuje na nasze głowy i czy kajdanki są ciężkie. Bardzo dziękujemy Panu Przemkowi i Pani Zuzi za odwiedziny.

     • "Cała Polska czyta dzieciom"

     • Nasze przedszkole realizuje różnorodne działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Wczoraj do czytania zaprosiliśmy uczniów Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami działającymi przy Szkole Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju. Przedszkoaki wysłuchały kilku utworów Jana Brzechwy (m.in. "Leń", "Samochwała") oraz Juliana Tuwima ("Rzepka", "Abecadło"). W formie teatrzyku wolontariusze przedstawili maluchom bajkę o Czerwonym Kapturku. Dzieci chętnie kolorowały ilustracje do wysłuchanej bajki. Dziękujemy opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz wszystkim uczniom-wolontariuszom, którzy zechcieli poświęcić swój cenny czas na czytanie młodszym koleżankom i kolegom. 

     • Wycieczka do Lubiechowa Dolnego

     • We wtorek 11 czerwca przedszkolaki gościły w osadzie Ceramika Hand Made Art. To urokliwe miejsce położone jest w miejscowości Lubiechów Dolny koło Cedyni. Na poczatku pobytu zwiedziliśmy osadę poznając architekturę zabudowań średniowiecznych. Następnie udaliśmy się do pracowni ceramicznej, gdzie wysłuchaliśmy jak należy pracować z gliną, wypałem w piecu i szkliwieniem, aby powstały piękne naczynia lub ozdoby. W pracowni znajduje się mała galeria przepięknych lampionów, figurek i naczyń wykonanych przez Panią Małgorzatę. Jak zawsze podczas wycieczek w terenie na dzieci czekały głodne zwierzątka. Każdy przedszkolak mógł garścią ziarna dokarmić czworonożnych mieszkańców osady. Kolejną interesującą atrakcją był pobyt w zbrojowni. Tam dowiedzieliśmy się jak żyli Słowianie, jak się ubierali, mieszkali i co lubili jeść.  Zobaczyliśmy prawdziwy miecz, kolczugę, tarczę oraz hełm niezbędne atrybuty każdego rycerza. Mogliśmy usłyczeć dźwięki wygrywane z rogu oraz dud. Podczas pobytu miłym przerywnikem były zabawy ruchowe. Po tak wielu atrakcjach wszyscy byliśmy bardzo głodni, więc na specjalnym palenisku piekły się kiełbaski, a my w tym czasie uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Każdy uczestnik otrzymał porcję gliny i wszyscy mogliśmy wykonać "talerzyk - podstawkę" pamiętając o wcześniejszych wskazówkach. Nasze prace były przepiękne, każdy wykazał się inwencją i wyobraźnią. Upieczone kiełbaski bardzo nam smakowały, podobnie jak ciepłe podpłomyki wykonane na miejscu i upieczone na palenisku. Na zakończenie pobytu w małym sklepiku kupiliśmy na pamiątkę  magnesy i breloczki. To była super wycieczka.   

     • Piknik rodzinny

     • W piątek 7 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez społeczność przedszkolną, aby uczcić Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Impreza rozpoczeła się od powitania gości przez panią Dyrektor, następnie swoje talenty artystyczne przedstawiły dzieci z grupy: Słoneczek, Biedronek i Jeżyków. Wszystkie przedszkolaki wierszykami i piosenkami pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców. Piękne, kolorowe serduszka przygotowane przez dzieci były dla rodziców miła niespodzianką. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla, pysznych ciast, babeczek, rogalików i  mini deserków przygotowanych przez rodziców. Miłą atrakcją dla dzieci były zabawy z animatorem. Pani Michelle oraz Pani Nikola przygotowały kolorowe tatuaże, bańki mydlane oraz tańce i zabawy ruchowe przy wesołej muzyce. 

      Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup kiełbasek, napojów i owoców.

      Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkości.

       

     • Spotkanie z ratownikami WOPR

     • Zbliżają się wakacje dlatego warto przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wczoraj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne z panem Szymonem Sapkowskim, Kamilem Podolskim oraz Markiem Hyży. Panowie są ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gryfinie. Czas letniego wypoczynku jeszcze przed nami, jednak bardzo ważne jest to, aby dzieci wykształciły nawyki potrzebne podczas pobytu i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. Przedszkolaki zapoznały się z pracą ratownika wodnego, obejrzały sprzęt i ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał DEKALOG PLAŻOWICZA w formie ulotki.

      Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć.

     • Spotkanie na polanie

     • W dniu 29 maja grupa Biedronek odwiedziła Bibliotekę i Centrum Kultury. Zajęcia odbyły się w pobliskim parku, na zielonej polanie. Maluchy wysłuchały opowieści pt. "Tupcio Chrupcio. Spotkanie na łące". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o przygodach bohaterów bajki. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Cykliczne spotkania w bibliotece są efektem u działu w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz  "Książkowy niekalendarz".

      Dziękujemy Pani Ani za super zajęcia.

       

  • Galeria zdjęć

    brak danych