• Bal

     • BAL, BAL, JESIENNY BAL

      Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno... Jesień mieni się przecież różnobarwnymi kolorami i jesienią też można bawić się na balu. W naszym przedszkolu dziś odbył się Bal Jesieni. Dzieci przybyły ubrane w przepiękne jesienne stroje oraz przebrane za leśne zwierzęta bawiły się wspólnie przy ulubionych przebojach dziecięcych. Zabawy muzyczno-ruchowe i tematyczne zagadki, wprowadziły je w jesienny klimat balu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu strojów dla dzieci.

     • Duży-mały wolontariusz

     • #SzkołaPamięta

      W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta" dzieci z grupy Biedronek i Jeżyków wraz z uczniami Szkolnego Koła Wolontariatu wybrały się na Cmentarz Komunalny w Trzcińsku. W tym szczególnym miejscu uczniowie wraz z przedszkolakami porządkowali zapomniane, opuszczone groby. Zamiarem kampanii jest podjęcie działań oraz inicjatyw mających na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń oraz troska o lokalne miejsca pamięci.

     • SEN

     • Sen to bardzo ważna sprawa

      Zwierzęta na wiele różnych sposobów przygotowują się do zimy. Przedszkolaki z grupy Biedronek poznawały dziś te, które zapadają w sen zimowy. Na dzisiejsze zajęcia dzieci przyniosły ze sobą poduszki i kocyki. Rozmawiały o konieczności wysypiania się przez ludzi oraz o konsekwencjach zbyt małej ilości snu. Najwięcej radości sprawiły przedszkolakom zabawy konstrukcyjne: budowanie domków, baz i legowisk.

     • Dzień Kundelka

     • "Kundel bury, fajny pies"

      Dnia 25 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Kundelka". Dzieci dowiedziały się, że kundelki nie należą do żadnej rasy, każdy z nich jest jednak wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jest to dzień wyjątkowo pouczający. Zwraca uwagę na los czworonożnych przyjaciół człowieka. Podczas różnorodnych zabaw kształtowaliśmy u dzieci wrażliwość na potrzeby zwierząt oraz poszerzaliśmy wiedzę na temat opieki i potrzeb piesków, a także uwrażliwialiśmy na bezpieczeństwo podczas kontaktów z psami. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych i plastycznych.

     • Kasztany

     • Drodzy Rodzice

      Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w akcję zbierania kasztanów. Wiemy, że odzew był ogromny o czym świadczy ilość worków, koszyków i toreb wypełnionych po brzegi kasztanami. Były również takie przypadki, że kasztanami były wypełnione bagażniki samochodów. Jesienne dary zbierały dzieci, nauczyciele oraz całe rodziny. W poniedziałek 23 października kasztany zostały sprzedane. Łącznie zebraliście 2010 kg, co dało kwotę 3400,00 zł.

      Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na potrzeby wszystkich dzieci.

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

      Dyrektor,

      Grono Pedagogiczne

       

       

     • Zaczytane przedszkolaki

     • #przerwanaczytanie​​​​​​​​​​​​​​​​

      #przerwanaczytanie

      19 października dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty przyłączyły się do IV Międzynarodowej Akcji "Przerwa na czytanie".  Wydarzenie realizowane jest w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". W biciu rekordu w czytaniu uczestniczyli nauczyciele oraz pani z Biblioteki Miejskiej. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, integracja środowiska lokalnego oraz zwrócenie uwagi, jak ważne jest czytanie w rozwoju dzieci.

      BRAWO PRZEDSZKOLAKI !!! Mamy swój udział w biciu rekordu!

     • Przedszkolaki listy piszą

     • Dzień Poczty Polskiej

      W środę 18 października obchodziliśmy w grupie Biedronek Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im pracę poczty oraz zawód listonosza. Dzieci poznały podstawowe pojęcia takie jak: adresat, nadawca czy sortownia. Oglądały różne koperty, widokówki oraz znaczki pocztowe. Dowiedziały się jaką drogę pokonuje każdy list zanim od nadawcy dotrze do adresata. Każdy przedszkolak już wie, że żaden list nie trafi do odbiorcy, jeśli nie będzie miał adresu oraz znaczka. Dzieci, przykleiły więc znaczki na swoje zaadresowane koperty, po czym udały się do pobliskiego Urzędu Poczty Polskiej i wysłały listy do swoich rodziców. Tego dnia podczas spaceru udało nam się spotkać zapracowanego listonosza. Miał on w swoim aucie wiele listów i paczek do przekazania różnym odbiorcom. Serdecznie dziękujemy Panu listonoszowi za poświęcony czas oraz Pani z Urzędu Pocztowego za miłe przyjęcie. Wszystkim pracownikom Poczty Polskiej  życzymy dużo usmiechu i zadowolenia z dalszej pracy.

     • MALI WOLONTARIUSZE

     • W środę 11 października 2023 r. na zaproszenie pani dyrektor grupę Jeżyków i Biedronek odwiedzili przedstawiciele Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju. Starsze koleżanki Lena i Julia opowiedziały, na czym polega działalność związana z byciem wolontariuszem. Dzieci chętnie słuchały i odpowiadały na pytania dotyczące niesienia pomocy innym. Maluchy dowiedziały się, że wolontariuszem może zostać każdy niezależnie od tego, ile ma lat. 

      Pragniemy, aby nasze przedszkolaki wzorując się na starszych koleżankach i kolegach ze Skolnego Koła Wolontariatu nabywały umiejętności oraz rozwijały potrzebę bezinteresownej pomocy mimo tak młodego wieku.

      Może to spotkanie będzie impulsem do wspólnych inicjatyw charytatywnych.

      Serdecznie dziękujemy pani Annie Walawender, pani Annie Gontarz oraz pani Ewie Pietrucha.

      Upominki i cukierki sprawiły dzieciom wiele radości.

     • Wycieczka do lasu

     • "Las tajemnic wiele kryje, które każdy odkryć zdoła gdy ukryje się w gęstwinie i rozejrzy dookoła"...

       

      Przedszkolaki z grupy Biedronek i Jeżyków wybrały się na pierwszą w tym roku wycieczkę do lasu w Swobnicy. Na miejscu czekał na dzieci pan leśniczy, który podczas spaceru ścieżką edukacyjną po lesie wzbogacił wiedzę dzieci na temat lasu i jego mieszkańców. Maluchy poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las w jesiennej szacie, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Przedszkolaki po spędzonym czasie na świeżym i zdrowym powietrzu z ogromnym apetytem zjadły upieczone na ognisku kiełbaski. Dzieci podziękowały za wizytę i wręczyły panu leśniczemu laurkę z okazji Dnia Drzewa  przypadającego właśnie 10 października. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.

     • 10 października - Dzień Drzewa

     • Dziś w naszym przedszkolu w najmłodszej grupie odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Jest to bardzo istotny temat, związany z ekologią i ochroną środowiska. Maluchy poznały budowę drzewa, ich gatunki oraz znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne prace plastyczne.  

     • Warsztaty

     • "Samotni możemy zrobić niewiele, razem możemy zrobić tak wiele"

      Helen Keller

       

      Zbliża się akcja charytatywna "Razem dla Emila", która jest organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie. Akcja ma na celu zebranie środków pieniężnych, które pozwolą sfinansować turnus rehabilitacyjny jednego z uczniów wymienionej placówki. Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty przyłączyło się do akcji  i w ramach przedsięwzięcia zorganizowało w grupie Biedronek warsztaty bransoletkowe. Dzieci wraz z rodzicami przygotowywały małe ozdoby, które można zakupić  w przedszkolu od poniedziałku 9 października. Dziękujemy rodzicom obecnym na warsztatach, nauczycielom, przyjaciołom ośrodka i rodzinie Emila.  

     • "Warzywne szaleństwo"

     • Jesień to czas zbiorów wielu owoców i warzyw. Najbardziej wartościowe i mające bogate walory smakowe mają nasze rodzime warzywa i owoce. Pracy w sadach i ogrodach jest o tej porze mnóstwo, ale równie pracowity dzień miały dzieci w grupie Biedronek. W ramach realizacji tematu został wystawiony teatrzyk kukiełkowy "Na straganie" Jana Brzechwy. Po krótkim przedstawieniu przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały papierowe kukiełki. Podczas ćwiczeń maluchy dowiedziały się dlaczego powinniśmy spożywać warzywa i owoce oraz jak duży wpływ mają one na nasze zdrowie. Następnie wszyscy wybrali się do pobliskiego "warzywniaka", gdzie podziwiali różnorodność towaru przy okazji utrwalając nazwy znajdujących się owoców i warzyw.

  • Galeria zdjęć

    brak danych