• ZEBRANIE Z RODZICAMI

w naszym przedszkolu.

• ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Szanowni rodzice,

W dniach 30-31.08 br. (środa, czwartek) zapraszamy dzieci nowo przyjęte wraz z opiekunem na zajęcia adaptacyjne do przedszkola (dzieci kontynuujące edukację przedszkolną zapraszamy od              1 września).

Grupa   „Słoneczek”

10.00 – 11.00 - zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

Grupa „Biedronek”

9.00 – 10.00 – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

Grupa „Jeżyków”

11.00 – 12.00 – zajęcia adaptacyjne w swojej grupie

Dziecku towarzyszy jeden rodzic/opiekun

Prosimy o zabranie obuwia zmiennego oraz uśmiechu na twarzy.

Do zobaczenia!

Anna Skiba

wraz z Radą Pedagogiczną

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Serdecznie zapraszamy RODZICÓW dzieci, które po raz pierwszy

przekroczą próg przedszkola od września 2023 roku na zebranie,

które odbędzie się 24 sierpnia 2023 r. (czwartek) o godzinie 16.00

w budynku naszego przedszkola .

Rodzice dzieci , które już uczęszczały do przedszkola spotkają się na zebraniach we wrześniu.

Informujemy również, że zebranie będzie miało charakter informacyjno – organizacyjny,

dlatego też prosimy, aby w zebraniu nie brały udziału dzieci.

Listy dzieci z podziałem na grupy będą umieszczone w gablocie przedszkola.

Anna Skiba

wraz z Radą Pedagogiczną

• PRZYGOTOWANIA DO NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

• Drodzy Rodzice za nami połowa wakacji. Jedni jeszcze korzystają z urlopów inni już powrócili do pracy. My również zaczynamy przygotowywać się do nowego roku szkolnego 2023/2024.

W związku z tym kilka informacji dla rodziców dzieci, które przyjdą do naszego przedszkola pierwszy raz.

W dniach 30.08 i 31.08.2023(środa, czwartek) odbędą się zajęcia adaptacyjne w godzinach porannych.

Zebrania również odbędą się pod koniec miesiąca.

Szczegółowy harmonogram dni adaptacyjnych, zebrań grupowych oraz to, w jakiej grupie będzie Państwa dziecko już wkrótce.

A tymczasem kilka praktycznych informacji dla Rodziców i lista najpotrzebniejszych rzeczy dla przedszkolaka:)

PRAKTYCZNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

*Na początek kilka dobrych rad:

Warto pamiętać o podpisaniu ubrań oraz innych rzeczy należących do dziecka.

*Prosimy, aby w szatni na półeczce dziecka zawsze znajdowały się ubrania na zmianę. Dobrze jest mieć suche i czyste ubrania na wszelki wypadek .

*Płaszcz i spodnie przeciwdeszczowe oraz kalosze mogą okazać się niezbędne.

*Dziecko nie pojawi się w danym dniu w przedszkolu? Prosimy o telefon z informacją do godziny 7.30

*Istotne jest podanie aktualnych numerów telefonów / adresów e-mailowych. Może pojawić się potrzeba skontaktowania się z Wami w ciągu dnia.

UBRANIA

*Prosimy, aby w szatni na miejscu należącym do dziecka znajdował się przynajmniej jeden komplet ubrań na zmianę. Mówiąc jeden komplet mamy na myśli: spodnie, sweter/ bluza, skarpetki, majtki. *Jesienią polecamy: ciepły polar, spodnie, kalosze. Zimą: kombinezon, śniegowce, czapka, szalik, rękawice. Latem: czapka z daszkiem.

Bardzo ważne jest, aby podpisywać ubrania.

OBUWIE

*Polecamy buty zapinane na rzepy. Nie polecamy butów wiązanych i na klamerki. To jest nie lada problem dla malucha, by je samodzielnie zapiąć. Od dzieci w przedszkolu wymaga się większej samodzielności. Więc pomóżmy im, wybierając dla nich buty, które maluchy będą umiały zakładać i zdejmować sobie same. Rzep lub gumka dla małych dzieci będą najlepszym rozwiązaniem.

CHORE DZIECKO A PRZEDSZKOLE

*Prosimy, aby dzieci chore pozostawały podczas choroby w zaciszu swoich domów. Jeżeli dziecko źle się poczuje w przedszkolu natychmiast Was o tym powiadomimy.

*W trosce o prawidłowy i wszechstronny rozwój Waszych dzieci liczymy na miłą współpracę

WYPRAWKA

*kapcie

*ubrania na zmianę w worku(materiałowym) podpisanym(koszulka, spodenki, skarpetki, bielizna)

*chusteczki higieniczne i nawilżające

Wszystkie rzeczy prosimy podpisać

Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:

*Pewność, że dziecko sobie poradzi

*Zaufanie do nauczycieli i całego personelu przedszkola

*Uśmiech na twarzy

Wszystkim życzymy wszystkiego dobrego, słonecznych dni na pozostałe dni wakacji.