• #SZKOŁAPAMIĘTA

     • #SzkołaPamięta

      Już po raz czwarty nasze przedszkolaki włączyły się w akcję #SzkołaPamięta. W dniach 27 i 28 października odwiedziły trzciński cmentarz, na którym uporządkowały opuszczone groby i zapaliły znicze. Wspominały również swoich bliskich, którzy odeszli. Zapaliły znicze również przy Grobie Nieznanego Żołnierza na znak pamięci i szacunku dla osób, które zapisały się w historii.

     • WIZYTA W BIBLIOTECE

     • W dniach 26, 27 i 28 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach o lesie, które odbyły się w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo, wymieniły zasady właściwego zachowania się w lesie oraz próbowały swoich możliwości w grze "Skojarzenia". Przyty również tańczyły i śpiewały podczas zabaw z sigumą. Atrakcją dla dzieci była również ścieżka sensoryczna przygotowana z darów lasu.

      Na pamiątkę wizyty w bibliotece każda grupa przedszkolna otrzymała do wykonania w przedszkolu pracę plastyczną "Drzewo przyjaźni"

      Dzięujemy Pani Dyrektor Reginie Brzezińskiej oraz Pani Annie Kunowskiej za zaproszenie i poprowadzenie jak zawsze ciekawych zajęć.

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA LEŚNEGO SKRZATA

     • 21 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla wszystkich dzieci – Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka Leśnego Skrzata. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy  i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka Leśnego Skrzata. Był to szczególny dzień, gdyż w tym dniu obchodziliśmy też 5 rocznicę nadania naszemu przedszkolu imienia Leśne Skrzaty. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz słodki upominek.

      Dziękujemy rodzicom za udział w tej uroczystości oraz Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.

     • Słoneczka z wyprawą po żołędzie dla zwierząt na czas zimy

     • Słoneczka podczas jesiennego spaceru zbierały żołędzie dla zwierząt na czas zimy. Przypominamy, że w naszym przedszkolu do końca października zbieramy kasztany i żołędzie , które przekażemy dla Nadleśnictwa Chojna. Zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy dla zwierząt.

     • UWAGA KONKURS

     • Zapraszamy wszystkich do udziału w ekologicznej akcji zbiórki kasztanów i żołędzi jako pokarmu dla zwierząt leśnych. Chcemy pomóc przetrwać zimę podopiecznym

      Nadlesnictwa Chojna.

      Do dzieła!!!

      Zaczynamy zbieranie.

      Liczy się każda ilość.

      Koordynator akcji: Judyta Zalewska

       

     • WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI W SŁONECZKACH

     • Słoneczka wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach dnia 7.10.2022 postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z jabłek beż dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówka. Następnie zabraliśmy się za wyciskanie soku i jego degustacje.

  • Galeria zdjęć

    brak danych