• ŻYCZENIA

     • Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to świąteczny klimat udziela się nam wszystkim. Przedszkolaki w grupach wykonują ozdoby chinkowe, tworzą stajenkę, dekorują pierniczki. Wczoraj grupa maluchów razem z nauczycielami wybrała się do placówek i nstytucji ze świątecznymi kartkami. Zobaczcie sami kogo odwiedziliśmy.

     • KLUB MLECZAKA

     • @KlubMleczaka

      W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkolaki biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Klub Mleczaka". Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały bohaterów programu: Mleczaka, Krokodyla Aleksandra i Lisicę Karolinę. Wraz z nimi uczyły się, w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonały pierwsze zadanie konkursowe - stworzyły najważniejszego pomocnika do walki z próchnicą.

     • Warsztaty czekoladowe

     • Poniedziałek to w naszym przedszkolu bardzo słodki dzień. Nasze przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w Czekoladowych Warsztatach Edukacyjnych. Dzieci poznały historię od ziarenka kakaowca do efektu końcowego czekolady. Każde dziecko stworzyło swoją wymarzoną czekoladę, którą po skończonych warsztatach zabrał do domu razem z dyplomem mistrza ciemnego smakołyku. Pycha!!!. Zapraszamy do fotorelacji.

     • Warsztaty i Jarmark Bożonarodzeniowy

     • Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego chcąc podtrzymać klimat zbliżających się świąt zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu warsztaty świątecznego rękodzieła. W tej szczególnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd  dzieci razem ze swoimi rodzicami i nauczycielami tworzyli wyjątkowe  stroiki i ozdoby. Następnego dnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego mogliśmy sprzedać świąteczne dekoracje i wypieki.

      Drodzy Rodzice

      Dziękujemy za  cudne stroiki i wianuszki, które przygotowaliście w domu i dostarczyliście do przedszkola.

      Dziękujemy rodzicom którzy uczestniczyli w warsztatach podczas których powstały piękne i oryginalne ozdoby.

      Dziękujemy za krasnale-skrzaty, które sprzedawały się jak ciepłe bułeczki.

      Dziękujemy za pyszne rurki, rogaliki, kokosanki, orzeszki, ciasteczka, pierniczki.

      Dziękujemy za rozpływające się w ustach ciasta i wszystkie łakocie, które przygotowaliście do sprzedaży.

      Dziękujemy pani Aldonie, pani Karolinie oraz pani Jagodzie za poświęcony czas i pracę podczas jarmarku.

      Drodzy Rodzice

      Wszystkie ozdoby, stroiki oraz wypieki zostały sprzedane.

      Kwota ze sprzedaży wynosi 2301,02 zł

       

     • NIESPODZIANKI OD FILIPA

     • W czwartek przedszkolaki odwiedził Filip. Nasz gość przyjechał do nas razem z panią kierownik Anną Pasierb-Cebulą kierownikiem Placówki Partnerskiej Kasy Stefczyka oraz z pracownikami panią Urszulą Witkowską i Weroniką Działkowską. Wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Małe Wielkie Marzenia XII Edycja" organizowanego przez Kasę Stefczyka. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pięknego listu do Świętego Mikołaja w formie pracy plastycznej. Wszystkie prace były piękne, kolorowe i co najważniejsze odzwierciedlały marzenia dzieci. Dlatego miłą niespodzianką była wizyta Filipa oraz pracowników Kasy Stefczyka z Chojny. Podczas spotkania wszystkie maluchy otrzymały dyplomy, baloniki, gadżety oraz słodki upominek. Najwięcej radości sprawiła dzieciom sesja zdjęciowa z Filipem.

     • "MIKOŁAJKI"

     • "6 grudnia - jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie. 

      Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.

      A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty".

       

      Zgodnie z tradycją 6 grudnia w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy mikołajkowe święto. Nasze przedszkolaki w tym dniu zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, w czerwonych czapeczkach, opaskach. Już od rana zastanawiały się czy Mikołaj odwiedzi ich salę i czy przyniesie prezenty. Zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki wyszły na Rynek pod wielką choinkę, gdzie czekał na nie Mikołaj . Wszystkie grupy zrobiły sobie zdjęcie z Mikołajem przy choince, a pomocnik Mikołaja częstował dzieci cukierkami. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała następna niespodzianka - wizyta świętego Mikołaja, który został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do sal. Przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a prezenty były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką spotkania. Dziękujemy Mikołajowi, że nie zapomniał o nas! Dziękujemy za wszystkie niespodzianki i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

       

       

     • Witamy Mikołaja

     • Środa 6 grudnia to radosny dzień dla wszystkich dzieci. Wszystkie maluchy z niecierpliwościa czekają na św. Mikołaja. W tym roku naszego wyjątkowego gościa powitaliśmy w centrum miasteczka przy ogromnej pięknie oświetlonej choince. 

     • DZIEŃ GÓRNIKA

     • " Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku, wielu pracuje dzielnych górników.

      Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka..."

       

      Poniedziałek - 4 grudnia jest dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Dziś dzieci z naszego przedszkola miały okazję wzbogacić wiedzę na temat tego trudnego i niebezpiecznego zawodu. Przedszkolaki z ciekawością obejrzały film edukacyjny dotyczący ciężkiej pracy pod ziemią, poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach oraz wykonały piękne prace plastyczne. Wiele entuzjazmu i śmiechu wzbudziło malowanie węglem.

       

       

     • ANDRZEJKI

     • "Andrzejkowe mamy święto, co się dzisiaj na wywróży?

      Mamy miskę pełną wody i klucz duży..."

      W naszym przedszkolu jak co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Jest to jeden z wyjątkowych i magicznych dni w przedszkolu. "Andrzejki" kojarzą się przede wszystkim z takim zwyczajem jak lanie wosku przez klucz. U nas nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania "bucików", "losowania rekwizytów" i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

     • WARSZTATY

     • SKĄD SIĘ BIERZE PRĄD ?

      Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne realizowane w ramach Programu Edukacyjnego "Energia Odnawialna". Dzieci poznały źródła energii odnawialnej i nieodnawialnej, dowiedziały się jak powstaje prąd elektryczny i jak dociera do naszych domów. Maluchy zobaczyły prezentację modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Dzieci zasilały lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemieniały energię słoneczną w ruch wiatraka. Na koniec przeprowadzono wyścigi samochodzików napędzanych małymi panelami fotowoltaicznymi. Dzieci były zachwycone tym spotkaniem. Miłym akcentem tego dnia była zimowa sesja fotograficzna.

     • WYCIECZKA DO KINA HELIOS

     • "WIKING TAPPI"

      W dniu 28 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na film do kina Helios w Gorzowie Wielkopolskim. Przed seansem maluchy uczestniczyły w dyskusji na temat ważnej wartości jaką jest szacunek. Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjacielach. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, dzieci miały okazję poznać wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć. Barwna animacja i pełne humoru sceny sprawiły dzieciom wiele radości. Wycieczka się udała - było super.

     • PLUSZOWY MIŚ

     • Mały, duży, bury, kolorowy, milutki - z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiad bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. W piątek 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, każde z dzieci przyszło tego dnia ze swoim ulubionym pluszakiem. Prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe z misiem, dzieci wykonywały różne prace plastyczne, poznały również historię pluszowego misia oraz oglądały bajki o misiach. Wszystkie przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył dzieciom wiele uśmiechu oraz radości.

     • Wizyta absolwenta

     • W miniony piątek  grupę Jeżyków odwiedził absolwent naszego przedszkola Jakub Rostowski, który obecnie jest studentem III roku Wydziału Nawigacji na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Kuba opowiedział nam o praktykach, które odbył podczas historycznego rejsu na żaglowcu "Dar Młodzieży". Opowiadał nam jak wygląda praca na statku, o pogodzie na Oceanie Atlantyckim i portach, które odwiedził. Podzielił się wrażeniami po przejściu na półkuę południową, gdzie odbył tradycyjny chrzest równikowy i stał się już pełnoprawnym marynarzem. "Dar Młodzieży" upamiętnił w ten sposób 100-lecie przekroczenia równika przez pierwszy pod biało-czerwoną banderą statek "Lwów". Dziękujemy Kubie za wizytę w przedszkolu. 

     • TEATRZYK CIENI

     • Dzisiaj Słoneczka, Biedronki i Jeżyki obejrzały teatrzyk cieni. Znana legenda o Smoku Wawelskim to pogodna opowieść o tym, że dobroć połączona ze sprytem odwagą i ciekawością świata pomaga przezwyciężyć zło i osiągać szczęście. Teatr - nawet taki malutki jak przedszkolny teatrzyk cieni - dla maluchów okazał się miejscem magicznym i niezwykłym.

     • "MAGICZNY GLOBUS"

     • W środę 22 listopada w naszym przedszkolu odbył się pokaz filmu przyrodniczego. Seans był wyświetlany w zamknietej kopule, a maluchy miały okazję obejrzeć go w pozycji leżącej podziwiając wyświetlany obraz w 360o. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie dla roślin, zwierząt i ludzi mają pory roku. Kolorowy obraz, dynamiczna akcja animacji była bardzo ciekawa i pouczająca. Było super.

     • NASZE PRAWA - WAŻNA SPRAWA

     • W poniedziałek 20 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne na podstawie odtworzonej prezentacji multimedialnej oraz przeczytanych przez nauczycieli  fragmentów opowieści o prawach dziecka. Przedszkolaki dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Maluchy wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Ten dzień ma wielkie znaczenie dla dla wszystkich dzieci.

 • Galeria zdjęć

   brak danych