• "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!"

     • Najmłodsze maluchy z grupy Słoneczek w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego "Mamo, tato wolę wodę" wykonały kolejne zadanie pt. "Moja kropelka wody". Zadanie polegało na pokolorowaniu swojej kropelki wody, następnie dzieci przyklejały na nią nakrętki od butelek po wodzie wypitej w domu. Celem zadania jest zachęcenie dzieci do picia wody oraz uświadamianie maluchów, jak ogromne znaczenie ma dla ludzi, roślin i zwierząt.

     • KLUB MLECZAKA

     • W miniony czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły w trzecich zajęciach związanych z udziałem w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Klub Mleczaka". Tym razem wraz z bohaterami programu dzieci dowiedziały się co powinien zawierać każdy zdrowy i wartościowy posiłek. Maluchy wysłuchały opowiadania o przyjęciu Lisicy Karoliny, na którym gospodyni nie serwowała gościom żadnych słodyczy. Przedszkolaki już wiedzą, że nadmiar cukru bardzo szkodzi zdrowiu, powoduje próchnicę zębów oraz wiele innych chorób. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny, który miał na celu uświadomienie maluchom jaką ilość cukru spożywają na co dzień w znanych i lubianych produktach. Przedszkolaki wykonały wspólnie trzecie zadanie konkursowe. Tym razem była to praca plastyczno-techniczna "Zdrowe śniadanie Lisicy Karoliny". Udział w programie był ważną i wartościową lekcją dla naszych maluchów. Pomógł im nabyć i utrwalić umiejętności dbania o higienę jamy ustnej oraz swoje zdrowie.

     • DZIEŃ ZIEMI

     • Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Przyjaciele przyrody", które przygotowały dzieci z grupy Jeżyki. Przedszkolaki przypomniały sobie co to jest ekologia oraz zasady segregacji śmieci. Wiedzą jak dbać o środowisko. Dzieci wiedzą także co szkodzi naszej planecie i jak postępować, aby jej nie szkodzić. 

     • Konkurs na najpiękniejszą rodzinną palmę wielkanocną

     • Drodzy Rodzice!

      Kochane Dzieci!

      Z przyjemnością ogłaszamy wyniki rodzinnego konkursu. Zaangażowanie z waszej strony ogromnie nas ucieszyło. Na konkurs zgłoszono 28 pięknych palm.

      Nagrodzone palmy:

      Grupa Słoneczka:

      I miejsce - Tymon Skoczylas

      II miejsce - Blanka Winnik

      III miejsce - Oliwia Jaruszewska

      Grupa Biedronki

      I miejsce - Adam Łukaczewski

      II miejsce - Zofia Mazur

      III miejsce - Adrianna Rybak

      Grupa Jeżyki

      I miejsce - Szymon Kotlicki

      II miejsce - Wojciech Zalewski

      III miejsce - Alan Kotlicki

       

      Gratulujemy! 

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w komkursie.

      Dziękujemy Pani Reginie, Pani Joli oraz Pani Magłorzacie za pracę w komisji konkursowej.

     • Dzień Świadomości Autyzmu

     • Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum zaburzeń. W środę 3 kwietnia odbył się pochód zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty. W pochodzie oprócz gospodarzy uczestniczyły dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego. Dziękujemy policjantom z Komisariatu w Trzcińsku za zabezpieczenie marszu oraz uczniom i nauczycielom ze szkoły za włączenie się w akcję.

  • Galeria zdjęć

    brak danych