• KOLOROWE KODOWANIE NA DYWANIE

     • W roku szkolnym 2020/2021 z zajęć dodatkowych „ Kolorowe kodowanie na dywanie”, które prowadzone były w ramach innowacji pedagogicznej korzystała najmłodsza grupa przedszkolna „Słoneczka”. Na zajęciach omawiane były treści związane z kodowaniem. Przedszkolaki miały możliwość pracować na pomocach dydaktycznych wykorzystywanych do kodowania takich jak mata do kodowania, mini mata do kodowania, kolorowe kartki, krążki z obrazkami jak również kolorowe kubeczki oraz karty pracy.
      Zgodnie z założeniami programu: dzieci uczestniczyły w zajęciach z kodowania dwa razy w tygodniu po 30 minut. Dzieci wykonywały powierzone im proste i trudniejsze zadania. Nabyły umiejętność odczytywania kodu, układania własnego kodu, układania najkrótszej i najdłuższej drogi do osiągnięcia celu, zakodowania obrazka czy też ułożenia na mini macie sudoku. Układały puzzle z pociętego obrazka oraz wypełniały plasteliną brakujące punkty na obrazku. Wiele radości sprawiło dzieciom układanie wieży z kolorowych kubeczków które są
      materiałem uzupełniającym matę edukacyjną. Dzięki wprowadzeniu elementów kodowania dzieci, wykorzystywały logiczne myślenie i wnioskowanie, współpracowały w grupie, uczyły się poruszać na macie za pomocą strzałek określających kierunki, kodowali swoje obrazki, rozwijały swoją wyobraźnie, spostrzegawczość, dzieliły się pomysłami, oraz ćwiczyły swoją pamięć. Przedszkolaki z radością czekały na zajęcia kodowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kolorowego kodowania.

     • WAKACJE, WAKACJE

     • ,,Pojedziemy na wakacje

      Razem z mamą, razem z tatą,

      Zabierzemy piłkę, namiot

      I skakankę.

      Co ty na to?

       

      W góry, w lasy lub nad morze,

      Każdy jedzie tam gdzie może.

      Bliżej słońca, bliżej wody,

      By się kąpać dla ochłody.

       

      Słońce, woda, las już czeka,

      Wszystkie dzieci woła

      Zabawimy się wesoło

      Przed powrotem do przedszkola.”

       

      Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

       

      W miesiącu lipcu nasz przedszkole jest NIECZYNNE, w sierpniu pełnimy dyżur wakacyjny

       

      Do zobaczenia !

                                                  Dyrektor, Rada Pedagogiczna

      oraz Pracownicy Obsługi i Administracji

      Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty

      w Trzcińsku - Zdroju

     • UROCZYSTOŚĆ UKOŃCZENIA PRZEDSZKOLA

     • Dzień 22.06.2021r. był dniem bardzo wyjątkowym, uroczystym i wzruszającym, bowiem odbyła się uroczystość pożegnania sześciolatków. Cztery lata w przedszkolu szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany. Dzieci z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Na pamiątkę tego wydarzenia Pani dyrektor i wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci książek, życząc wszystkim wspaniałych wakacji i powodzenia w szkole. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

     • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu od kilku lat organizuje konkurs Niebieskie Motyle przeznaczony dla osób ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera. W tym roku ze względu na pandemię  konkurs pierwszy raz się nie odbędzie. Aby dodać otuchy zaprosili wszystkich chętnych do podjęcia radosnego wyzwania.  Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. 

      Nasze przedszkole zostało nominowane przez Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie - dziękujemy bardzo. Podjęliśmy wyzwanie i do dalszej zabawy nominujemy:

      Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku - Zdroju

      Miejsko - Gminą Bibliotekę Publiczną w Trzcińsku - Zdroju

      Gminne Przedszkole w Widuchowej.

       

      Wyżej wymienione instytucje zapraszamy do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu

      CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

      Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

      1. Ubrać się na niebiesko.

      2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

      3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

      Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

      4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

      5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

      5. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia

       

     • DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO, ZDROWO I KOLOROWO

     • Dzisiejszy Dzień Dziecka. Od rana w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo i bajkowo. Od samego progu czekały na dzieci niespodzianki. Przed wejściem każdy mógł zrobić zdjęcie w naszej kolorowej fotobudce. Po śniadaniu wszyscy udali się do ogrodu, gdzie czekały zabawy zręcznościowe, konkursy oraz poczęstunek i prezenty. Każdy mógł się sprawdzić w zaplanowanych konkurencjach(przeciąganie liny, skoki w workach, tunele, zabawy z chustą, kolorowe pejzaże oraz wiele, wiele innych). Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na pyszne kiełbaski oraz tort i owoce. Na zakończenie każda grupa otrzymała prezenty: klocki konstrukcyjne oraz maty animacyjne do zabawy w sali lub na dworze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Ten dzień nie byłby tak wyjątkowy i wspaniały, gdyby nie pomoc rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola. W imieniu wszystkich przedszkolaków dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie prezentów, Paniom nauczycielkom za przygotowanie i poprowadzenie zabaw, Paniom woźnym za pomoc w przygotowaniach i w czasie zabaw, Paniom z kuchni za przepyszne kiełbaski oraz Panu konserwatorowi za przygotowanie grilla. wszystkim obecnym za super świetną zabawę. DZIĘKUJĘ

      Dyrektor Przedszkola

      Anna Skiba

    • 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola
     • 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola

     • 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola, ale przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 25 kwietnia. Hotele nieczynne do 3 maja włącznie

      14.04.2021

      Wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

      Sytuacja epidemiczna nadal trudna

      Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze.

      75,71 proc. zajętych łóżek covidowych, 78,94 proc. wykorzystywanych respiratorów – to liczby, które wskazują na wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań. Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień.  Wyjątkiem są hotele – tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie.

      Hotele, żłobki i przedszkola, sport

      Przedłużamy obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.

      19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

      • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
      • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
      • Sport – od 19 kwietnia możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

      Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

      Dotychczasowe obostrzenia przedłużamy do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

      Handel – ograniczenia

      • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
      • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

      W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

      • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
      • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

      Kult religijny  w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

      Salony fryzjerskie i kosmetyczne  pozostają zamknięte.

      Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

      Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

      Szczepionki przeciw Covid-19 szansą na pokonanie pandemii

      Wielką szansą na pokonanie pandemii są szczepionki. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano ponad 7,7 mln zastrzyków. Ponad 2,1 mln osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. II kwartał tego roku to zdecydowane przyspieszenie. Będziemy szczepić się szybciej dzięki temu, że napłynie do nas znacznie więcej szczepionek niż do tej pory. Każdego dnia startujemy z rejestracją poszczególnych roczników.

      Uruchamiamy Punkty Szczepień Powszechnych, żeby proces ten przebiegał jeszcze szybciej. Mamy nadzieję, że producenci wywiążą się z deklaracji i do końca wakacji uda się zaszczepić w Polsce wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień znajdują się na stronie gov.pl/szczepimysie – zapraszamy do odwiedzin.

      Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa chroni życie i zdrowie nas i naszych najbliższych

      Do tego czasu, do momentu wyszczepienia większej części społeczeństwa musimy nadal być bardzo ostrożni. Dlatego stale przypominamy o podstawowych zasadach: nośmy maseczki, unikajmy dużych zgrupowań, zachowujmy dystans, pamiętajmy o dezynfekcji rąk, wietrzmy pomieszczenia. Zachęcamy też do pobrania aplikacji Stop Covid – ProteGo Safe.

      Od sytuacji epidemicznej zależne są decyzje związane z obostrzeniami. Pamiętajmy również, że nasze zachowanie ma nie tylko wpływ na własne zdrowie i życie, ale też może decydować o losie innych.

       

     • DRUGI TYDZIEŃ ZDALNEGO NAUCZANIA

     • SŁONECZKA

      W drugim tygodniu Słoneczka rozwijały swoją aktywność fizyczną. Poznały różne dyscypliny sportowe i rysowały swoje ulubione zabawy sportowe na powietrzu.

      W drugim tygodniu zdalnego nauczania Biedroneczki poprawiały swoją sprawność ruchową, bo temat przewodni to : „ Chciałbym być sportowcem”. Dzieci stworzyły swój plan treningowy na cały tydzień, projektowały strój piłkarza, poznawały różne dyscypliny sportowe i zgłębiały o nich wiedzę, oraz budowały stadion sportowy z klocków. Najwięcej czasu spędzały na różnorodnych zabawach ruchowych, również wykonywały ćwiczenia w kartach pracy, by usprawnić swoje paluszki i zdobyte wiadomości o sporcie utrwalić. To był bardzo aktywny tydzień.

      JEŻYKI

      W kolejnym tygodniu nauki zdalnej „Jeżyki” realizowały krąg tematyczny „Chciałbym być sportowcem”. Rozwijały sprawności całego ciała w toku wykonywania czynności samoobsługowych ,ćwiczeń gimnastycznych i ćwiczeń plastycznych. Poznawały różne dyscypliny sportowe. Przedstawiały nam swoich ulubionych sportowców oraz projekty stadionów sportowych. Brały udział w zabawach rytmicznych i ruchowych. Starannie i sumiennie wykonywały zaproponowane zadania w kartach pracy. Brawo„Jeżyki”i brawo rodzice.

     • PIERWSZY TYDZIEŃ ZDALNEGO NAUCZANIA

     • SŁONECZKA

      Zapraszam do fotorelacji ze zdalnego nauczania w grupie Słoneczka. W pierwszym tygodniu nauki zdalnej Słoneczka przygotowywały się do Wielkanocy. Były kartki świąteczne, kurczaczki i pisanki.

      BIEDRONKI

      W pierwszym tygodniu zdalnego nauczania dzieci z grupy Biedronek przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Słuchały opowiadań i wierszyków wielkanocnych, oglądały filmy. Rozmawiały z rodzicami o przygotowaniach do świąt, zrobiły listę obowiązków domowych, by w ten sposób pomoc w przygotowaniach do wiosennego świętowania, wykonały również kartkę wielkanocną. Prowadziły zabawy badawcze z jajkiem i pokonywały tor przeszkód niosąc je na łyżce, oraz turlały się po podłodze jak jajeczko. Ruch to ważna sprawa w tym czasie, bo trzeba mieć dużo siły, by pomagać w przedświątecznych obowiązkach.

      JEŻYKI

      W pierwszym tygodniu pracy zdalnej dzieci z grupy „Jeżyki” realizowały krąg tematyczny „Wkrótce Wielkanoc” . W trakcie zajęć zaznajomiły się z  kultywowaniem tradycji związanych z Świętami Wielkiejnocy oraz ze zwyczajami i tradycjami wielkanocnymi panującymi w ich domach. Uczestniczyły w zabawach rozwijających aktywność badawczą, umiejętność rozwiązywania problemów, myślenie, wyobrażenia, umiejętność klasyfikowania, uogólniania, rozumowania przyczynowo-skutkowego, poznawania samego siebie. Brały udział w zabawach rytmicznych i ruchowych. Pilnie wypełniały zaproponowane zadania w kartach pracy i wykonywały prace plastyczne. Brawo „Jeżyki”.

     • KODOWANIE W CZASIE ZDALNEJ NAUKI

     • W trakcie trwania nauki zdalnej Słoneczka realizowały również zadania z kodowania. Układały kształt jajka wielkanocnego z klocków, budowały wieże oraz kolorowy mur. 

     • KONKURS PLASTYCZNO -TECHNICZNY

     • fZapraszamy do udziały w konkursie plastyczno- technicznym z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi pn. „EKO-ZABAWKA”

      REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO

      z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

      pn. „EKO-ZABAWKA”


      Organizator Konkursu:

      Trzcińskie Centrum Kultury, ul. Młyńska 4, 74-510 Trzcińsko-Zdrój.


      CELE KONKURSU:

      1. Kształtowanie wyobraźni plastycznej i technicznej dzieci.
      2. Poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej.
      3. Wzbudzanie potrzeby ochrony przyrody.
      4. Promowanie i rozwijanie postaw proekologicznych.
      5. Rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych materiałach, technikach i formach.


      TEMATYKA KONKURSU:

      Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie wspólnie z rodziną zabawki z niepotrzebnych przeznaczonych do wyrzucenia rzeczy, które możemy znaleźć w swoim domu.


      ZASADY KONKURSU:

      1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci (rodzin) z terenu gminy Trzcińsko-Zdrój.
      2. Technika wykonania prac – dowolna.
      3. Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko, klasa, szkoła
      4. Do pracy należy dołączyć podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych RODO – zał. nr 1 do regulaminu

      TERMINY

      1. Pracę należy dostarczyć do dnia 23.04.2021 r. do Trzcińskiego Centrum Kultury
      2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26.04.2021 r. (poniedziałek), a wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej www.tcktz.naszgok.pl i Facebooku TCK
      3. Odbiór dyplomów i nagród od 30.04.2021 r.


      OCENA:

      1. Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.
      2. Podczas oceny brane pod uwagę będzie:
      • pomysłowość, walory artystyczne i estetyczne.
      • dobór i wykorzystanie materiałów.
      • realizacja tematu konkursu


      1. Zwycięzcami konkursu zostanie 3 autorów prac, których zabawka będzie uznana za najbardziej kreatywną.
      2. Dla laureatów konkursu organizator przewidział nagrody rzeczowe i dyplomy.


      regulamin-konkursu-plastycznego-dzien-ziemi-2021-1617973766.pdf

    • KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA
     • KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA

     •  

      Szanowni Rodzice,

      Informuję, iż czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem

      i zwalczaniem COVID-19 zostało przedłużone do 18 kwietnia 2021r.

      Przedszkole będzie kontynuowało pracę w systemie zdalnym. Jednocześnie przypominam, że zajęcia stacjonarne mogą być zorganizowane na pisemny wniosek rodziców wyłącznie dla:

      1) dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

      2) dzieci, rodziców którzy:

      a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,

      b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,

      c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

      d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,

      e) wykonują działania ratownicze,

      f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),

      g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

      h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

      i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,

      j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,

      k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, i realizują zadania na terenie tych jednostek

      W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

      tel. 91 414 81 14, e-mail: przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl

      Z poważaniem

      Anna Skiba

      Dyrektor Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku- Zdroju

  • Kontakty

   • Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju, Kościuszki 7
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • 91 414 81 14
   • ul. Kościuszki 7 74-510 Trzcińsko-Zdrój
 • Galeria zdjęć

   brak danych