• Rekrutacja 2024/2025

     • OGŁOSZENIE

      Dyrektor Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty

      w Trzcińsku-Zdroju 

      informuje, że od 19 lutego do 08 marca 2024 r.

      trwają zapisy kandydatów do przedszkola

      na rok szkolny 2024/2025

      grafika: źródło Freepik

     • Rekrutacja 2024/2025

     • OGŁOSZENIE

      Dyrektor

      Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty

      w Trzcińsku-Zdroju

      informuje, że od 5 lutego do 16 lutego 2024 r.

      trwają potwierdzenia woli o kontynuowaniu nauki 

      w przedszkolu na rok szkolny 2024/2025

       

      grafika: źródło Freepik

     • Projekt NPRCz 2.0

     • Dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty we współpracy z Biblioteką Miejską w Trzcińsku-Zdroju biorą udział w wyzwaniu  "Książkowy niekalendarz" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Akcja będzie trwała cały rok kalendarzowy. Działania podzielone są na miesiące w których dzieci realizują zadania z książkowego BINGO. W styczniu do biblioteki udała się grupa dzieci, które czas spędziły w towarzystwie bardzo znanego misia - KUBUSIA PUCHATKA. Ten dzień był szczególny, ponieważ 18 stycznia to właśnie dzień żółtego misia w czerwonym kubraczku. Już od samego rana maluchy poznawały kolejne przygody przyjaciół ze Stumilowego Lasu, malowały, wycinały i oczywiście zajadały się wafelkami z ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka. Już w lutym kolejne zadania z BINGO i wizyta w bibliotece.

      Pani Ani dziękujemy za super zabawy i opowiadania oraz pyszne chrupki z miodkiem. Pychota

      Koniecznie zerknijcie do naszej kolorowej galerii zdjęć.

     • Kino i McDonald's

     • Wczoraj przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Gorzowie Wielkopolskim na bajkę pt. "Wyspa Puffinów" - Nowi przyjaciele". To barwna opowieść o przygodach uroczej ptasiej rodziny maskonurów: Oony, Baby, May i Mossy. Przyroda, bliskość, odwaga i przyjaźń - o tym opowiada bajka dla najmłodszych widzów, oparta na uwielbianym przez dzieci i wielokrotnie nagradzanym serialu telewizyjnym. Gdy do Wyspy Puffinów zbliża się wielka burza, Oona odkrywa, że ostatnie Małe Jajko w tym sezonie zniknęło w tajemniczych okolicznościach. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia je odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić do domu.

      Przepięknia barwana historia ucząca ogromnej wartości jaką jest przyjaźń. Po ciekawym seansie w kinie wybraliśmy się do McDonald's na małe przekąski. Zadowoleni i oczywiście lekko zmęczeni wróciliśmy do Trzcińska. Dziękujemy panu Pawłowi i Damianowi za bezpieczną i miłą podróż. Zapraszamy do naszej kolorowej galerii zdjęć.

     • Bezpieczne ferie

     • W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci w naszy przedszkolu odbyły się zajęcia, których celem była edukacja maluchów jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną "Bezpieczne ferie" dzięki której dzowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Wszyscy utrwaliliśmy sobie zasady poruszania się po drodze, numery alarmowe, a także zasady udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki  aktywnie uczestniczyły w zajęciach. 

      Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznego i przyjemnego zimowego wypoczynku.

     • Wizyta policjantów

     • W naszym województwie już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Dziś odwiedzili nas panowie Policjanci, aby przypomnieć nam jak należy się zachowywać, aby czas beztroskiego zimowego wypoczynku był bezpieczny:

      - Nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg oraz zbiorników wodnych!

      - Rzucając się śnieżkami nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujemy w twarz drugiej osoby!

      - Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgamy się po lodzie na rzece lub jeziorze!

      - Nie rozmawiamy z osobami obcymi, pozostajemy blisko naszych rodziców!

      - Nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych!

      - Jesteśmy widoczni na drodze!

      To tylko niektóre z zasad, które wspólnie sobie przypomnieliśmy. Mieliśmy też okazję zobaczyć z bliska atrybuty policjanta, a niektóre z nich przymierzyliśmy. Bardzo dziękujemy panu Przemkowi i panu Kamilowi za dzisiejszą wizytę.

     • Mamo, tato wolę wodę!

     • Nasze przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego "Mamo, tato wolę wodę!", który został zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój. W ramach programu dzieci biorą udział w cyklu zajęć, których głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody oraz jej wpływu na zdrowie człowieka. Podczas zajęć dzieci poznały bohaterów programu Zdrojka i jego przyjaciół - myszkę Fiki, wydrę Wandę oraz wiewiórkę Basię. Przedszkolaki z zaangażowaniem wykonały pierwsze zadanie. Przed nami kolejne działania w których będziemy propagować zdrowe nawyki żywieniowe ze szczególnym uwzględnieniem wody w codziennej diecie.

  • Galeria zdjęć

    brak danych