• PIERNIKOWO U PRZEDSZKOLAKÓW

     • Przedszkolaki zgodnie z przedświąteczna tradycją piekły świąteczne pierniczki. Z pomocą Pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Dzieci wałkowały ciasto i wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, dzwonków, gwiazdek i wielu, wielu innych. Jak pierniki były gotowe na stołach pojawił sie kolorowy lukier ora różnorodne posypki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem dekorowały pierniki. Każdy piernik wyglądał inaczej był wyjątkowy i niepowtarzalny. Swoimi wypiekami przedszkolaki obdarowały mieszkańców Trzcinska-Zdroju wraz z życzeniami i kolędą.

       

     • GRAMY I ŚPIEWAMY DLA HANI

     • Dzisiejszy wieczór był magiczny... sala widowiskowa Biblioteka i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju wypełniła się po brzegi i na scenie stanęli aktorzy, którzy przygotowali Jasełka pt. "Historia Narodzenia Pana słowem i kolędą pięknie opisana". To był wieczór pełen wrażeń...nie sposób było przejść obok tego wydarzenia obojętnie... Aktorzy - Rodzice stanęli na wysokości zadania, każdy z wielkim zaangażowanie wczuł się w swoją rolę. Z tego miejsca chciałabym bardzo wszystkim aktorom podziękować za to co zrobili, za poświęcony czas... za wszystko. Jesteście WIELCY. Chciałabym podziękować również wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, za to, że ten magiczny wieczór postanowili spędzić właśnie z nami, za to ,że kupując bilet stali się Aniołami niosącymi dobrą nowinę. Kwota jaką udało się uzbierać z dzisiejszego wieczoru to 2558 zł i 1 euro. Trzcińsko dzisiaj otworzyło swoje serca na pomoc dla Hani. Dziękujemy z całego serca. Pamiętajmy dobro wraca.

      Dziękuję wszystkim aktorom za zaangażowanie, za czas spędzony na próbach, który będziemy myślę pamiętać bardzo długo.

      Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

      Dziękuję Pani Reginie Brzezińskiej za współpracę przy tym wydarzeniu.

      Dziękuję również Komitetowi Społecznemu "Serduszko dla Hani" za pomoc w zbiórce.

      To właśnie dziś, dzięki Wam wszystkim udało się zebrać kwotę 2558zł i 1 euro , która zasili zbiórkę na asystor kaszlu dla Hani.

      Walka Hani z Dystrofią

     • WSPÓLNE KOLĘDOWANIE W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

     • W czwartek, 15 grudnia, udaliśmy się z wizytą do naszych niedalekich sąsiadów. Wiemy, jak ważne jest, aby w Święta (i nie tylko) być razem, dlatego odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Głośno i radośnie zaśpiewaliśmy piosenki świąteczne i kolędy, których uczyliśmy się w przedszkolu Ponieważ w gości nie wypada przyjść bez prezentu, wręczyliśmy mieszkańcom obraz - choinkę, którą stworzyliśmy sami na zajęciach Za wspólne kolędowanie i miłe przyjęcie bardzo dziękujemy

     • ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE JASEŁKA

     • Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszym miasteczku. W piątek 16 grudnia 2022 roku o godzinie 16.30 w sali widowiskowej BICKu Rodzice dzieci Przedszkola Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty przedstawią jasełka pt. "Historia Narodzenia Pana słowem i kolędą pięknie opisana". Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trzcińska-Zdroju i nie tylko, każdego kto zechciałby spędzić czas w wyjątkowym nastroju, przenieść się do Betlejem, gdzie narodziło się Boże Dziecię.

      To będzie wyjątkowe wydarzenie...

      Po pierwsze z wyjątkowymi aktorami, po drugie wydarzeniu przyświecać będzie szczytny cel.

      Kupując bilet ( DOROŚLI - 10zł, DZIECI - wstęp wolny) na przedstawienie każdy z nas może wesprzeć zbiórkę Hani Taberskiej, która walczy z chorobą-dystrofią mięśniową. Hania ma 5 lat, mieszka w naszym miasteczku, mimo choroby jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Hanię często dopadają infekcje, a wtedy nawet przy tych drobnych infekchach potrzebuje wsparcia asystora kaszlu. Dlatego właśnie mama Hani otworzyła zbiórkę na asystor kaszlu , którego koszt jest spory(około 20 tyś. zł).

      Link do zbiórki:

      https://pomagam.pl/fy94pp?podglad...

      Hania mimo wszystkich przeciwności losu jest bardzo energiczną, żywą i wesołą dziewczynką, która ma silną wolę życia! Jest bardzo czuła i delikatna jak na swój wiek. Za każdą okazaną pomoc będziemy bardzo, bardzo wdzięczni.

      Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, otwórzmy nasze serca w tym magicznym czasie.

      Z A P R A S Z A M Y

     • CHOINKA NA RYNKU

     • I w tym roku nie mogło być inaczej... świąteczne drzewko na Rynku ozdobione kolorowymi bombkami wykonanymi przez nasze przedszkolaki. To już nasza tradycja, która dzieciom sprawia radość, a dzięki temu nasza wspólna choinka staje się coraz piękniejsza

     • BAJKOWY KONCERT

     • Dzisiejszy dzień od rana był pełen niespodzianek. Pierwszy odwiedził nas Święty Mikołaj ,a później zagościli w naszy przedszkolu aktorzy z Agencji Artystycznej Pro Musica z bajkowym koncertem muzycznym pt. “Tajemnicze zniknięcie Świętego Mikołaja”. Poznaliśmy historię jak to zła czarownica Dysharmonia porwała Świętego Mikołaja. Jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze, jeden z pomocników Mikołaja Elf od zadań specjalnych uratował Mikołaja. Poznaliśmy dwa nowe instrumenty: klarnet i akordeon. Wspólnie z aktorami i oczywiście przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewaliśmy kolędy.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dzieciom tej niespodzianki

     • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

     • Ho, Ho, Ho....Nasze Przedszkolaki odwiedził dzisiaj Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem. Diękujemy Mikołaju za odwiedziny i oczywiście za prezenty.

      Dziękujemy naszym elfom - Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla dzieci

     • POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

     • We wtorek 29 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Trzcińsku -Zdroju p. Przemek oraz p. Artur odwiedzili nasze przedszkolaki. Dzieci z uśmiechem na twarzy przywitały stróżów prawa. Z uwagą wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Pnowie policjanci przypomnieli, jak prawidłowo przejść przez jezdnię, o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz podczas zabaw z kolegami. Dzieci zadawały pytania, na które policjanci bardzo chętnie odpowiadali. W trakcie wizyty mogły dowiedzieć się także, na czym polega praca policjanta oraz jakie wyposażenie funkcjonariusze zabierają ze sobą do codziennej służby. DZIĘKUJEMY za odwiedziny

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     •  

      W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

      Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

      Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

  • Galeria zdjęć

    brak danych