• BAL KARNAWAŁOWY

     • Piątek w naszym przedszkolu przepełniony był muzyką i świetną zabawą. Dzieci przyszły do przedszkola w bajecznych strojach, by przy dźwiękach znanych i lubianych utworów uczestniczyć w balu karnawałowym. Było radośnie i kolorowo. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dzień ten był jeszcze bardziej wyjątkowy, gdyż odwiedziła nas Hania, która w tym dniu obchodziła 7 urodziny. Wspólnie odśpiewane STO LAT... i karnawałowa zabawa na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Szczególnie, że po balu pewien tajemniczy gość pozostawił u dzieci w salach paczki, które ucieszyły każdego przedszkolaka.

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za sfinansowanie i przygotowanie paczek dla dzieci.

      Zapraszamy do obejrzenia relacji z balu.

     • Rekrutacja 2024/2025

     • OGŁOSZENIE

      Dyrektor Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty

      w Trzcińsku-Zdroju 

      informuje, że od 19 lutego do 08 marca 2024 r.

      trwają zapisy kandydatów do przedszkola

      na rok szkolny 2024/2025

      grafika: źródło Freepik

     • Rekrutacja 2024/2025

     • OGŁOSZENIE

      Dyrektor

      Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty

      w Trzcińsku-Zdroju

      informuje, że od 5 lutego do 16 lutego 2024 r.

      trwają potwierdzenia woli o kontynuowaniu nauki 

      w przedszkolu na rok szkolny 2024/2025

       

      grafika: źródło Freepik

     • Projekt NPRCz 2.0

     • Dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty we współpracy z Biblioteką Miejską w Trzcińsku-Zdroju biorą udział w wyzwaniu  "Książkowy niekalendarz" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Akcja będzie trwała cały rok kalendarzowy. Działania podzielone są na miesiące w których dzieci realizują zadania z książkowego BINGO. W styczniu do biblioteki udała się grupa dzieci, które czas spędziły w towarzystwie bardzo znanego misia - KUBUSIA PUCHATKA. Ten dzień był szczególny, ponieważ 18 stycznia to właśnie dzień żółtego misia w czerwonym kubraczku. Już od samego rana maluchy poznawały kolejne przygody przyjaciół ze Stumilowego Lasu, malowały, wycinały i oczywiście zajadały się wafelkami z ulubionym przysmakiem Kubusia Puchatka. Już w lutym kolejne zadania z BINGO i wizyta w bibliotece.

      Pani Ani dziękujemy za super zabawy i opowiadania oraz pyszne chrupki z miodkiem. Pychota

      Koniecznie zerknijcie do naszej kolorowej galerii zdjęć.

     • Kino i McDonald's

     • Wczoraj przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Gorzowie Wielkopolskim na bajkę pt. "Wyspa Puffinów" - Nowi przyjaciele". To barwna opowieść o przygodach uroczej ptasiej rodziny maskonurów: Oony, Baby, May i Mossy. Przyroda, bliskość, odwaga i przyjaźń - o tym opowiada bajka dla najmłodszych widzów, oparta na uwielbianym przez dzieci i wielokrotnie nagradzanym serialu telewizyjnym. Gdy do Wyspy Puffinów zbliża się wielka burza, Oona odkrywa, że ostatnie Małe Jajko w tym sezonie zniknęło w tajemniczych okolicznościach. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia je odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić do domu.

      Przepięknia barwana historia ucząca ogromnej wartości jaką jest przyjaźń. Po ciekawym seansie w kinie wybraliśmy się do McDonald's na małe przekąski. Zadowoleni i oczywiście lekko zmęczeni wróciliśmy do Trzcińska. Dziękujemy panu Pawłowi i Damianowi za bezpieczną i miłą podróż. Zapraszamy do naszej kolorowej galerii zdjęć.

     • Bezpieczne ferie

     • W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci w naszy przedszkolu odbyły się zajęcia, których celem była edukacja maluchów jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną "Bezpieczne ferie" dzięki której dzowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Wszyscy utrwaliliśmy sobie zasady poruszania się po drodze, numery alarmowe, a także zasady udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki  aktywnie uczestniczyły w zajęciach. 

      Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznego i przyjemnego zimowego wypoczynku.

     • Wizyta policjantów

     • W naszym województwie już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. Dziś odwiedzili nas panowie Policjanci, aby przypomnieć nam jak należy się zachowywać, aby czas beztroskiego zimowego wypoczynku był bezpieczny:

      - Nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg oraz zbiorników wodnych!

      - Rzucając się śnieżkami nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujemy w twarz drugiej osoby!

      - Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgamy się po lodzie na rzece lub jeziorze!

      - Nie rozmawiamy z osobami obcymi, pozostajemy blisko naszych rodziców!

      - Nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych!

      - Jesteśmy widoczni na drodze!

      To tylko niektóre z zasad, które wspólnie sobie przypomnieliśmy. Mieliśmy też okazję zobaczyć z bliska atrybuty policjanta, a niektóre z nich przymierzyliśmy. Bardzo dziękujemy panu Przemkowi i panu Kamilowi za dzisiejszą wizytę.

     • Mamo, tato wolę wodę!

     • Nasze przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego "Mamo, tato wolę wodę!", który został zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój. W ramach programu dzieci biorą udział w cyklu zajęć, których głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody oraz jej wpływu na zdrowie człowieka. Podczas zajęć dzieci poznały bohaterów programu Zdrojka i jego przyjaciół - myszkę Fiki, wydrę Wandę oraz wiewiórkę Basię. Przedszkolaki z zaangażowaniem wykonały pierwsze zadanie. Przed nami kolejne działania w których będziemy propagować zdrowe nawyki żywieniowe ze szczególnym uwzględnieniem wody w codziennej diecie.

     • "LIST DO ŚW. MIKOŁAJA"

     • SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

      Miło nam zakomunikować, że nasze przedszkolaki odniosły sukces w Ogólnopolskim Konsursie Plastycznym pn. "List do św. Mikołaja". Konkurs co roku organizuje Muzeum Narodowe w Szczecinie. Zadaniem dzieci było stworzenie listu w dowolnej formie z użyciem różnych technik plastycznych. 

      Nagrodzone dzieci:

      III miejsce: Szymon Kotlicki - lat 5

      III miejsce: Marcel Machaj - lat 6

      III miejsce: Wojciech Zalewski - 6 lat

      WYRÓŻNIENIA

      Liliana Fogel - lat 6

      Maria Bożek - lat 6

      Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie wykonały piękne i bardzo bogate prace plastyczne. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy. 

     • ŻYCZENIA

     • Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to świąteczny klimat udziela się nam wszystkim. Przedszkolaki w grupach wykonują ozdoby chinkowe, tworzą stajenkę, dekorują pierniczki. Wczoraj grupa maluchów razem z nauczycielami wybrała się do placówek i nstytucji ze świątecznymi kartkami. Zobaczcie sami kogo odwiedziliśmy.

     • KLUB MLECZAKA

     • @KlubMleczaka

      W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkolaki biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Klub Mleczaka". Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały bohaterów programu: Mleczaka, Krokodyla Aleksandra i Lisicę Karolinę. Wraz z nimi uczyły się, w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonały pierwsze zadanie konkursowe - stworzyły najważniejszego pomocnika do walki z próchnicą.

     • Warsztaty czekoladowe

     • Poniedziałek to w naszym przedszkolu bardzo słodki dzień. Nasze przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w Czekoladowych Warsztatach Edukacyjnych. Dzieci poznały historię od ziarenka kakaowca do efektu końcowego czekolady. Każde dziecko stworzyło swoją wymarzoną czekoladę, którą po skończonych warsztatach zabrał do domu razem z dyplomem mistrza ciemnego smakołyku. Pycha!!!. Zapraszamy do fotorelacji.

     • Warsztaty i Jarmark Bożonarodzeniowy

     • Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego chcąc podtrzymać klimat zbliżających się świąt zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu warsztaty świątecznego rękodzieła. W tej szczególnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd  dzieci razem ze swoimi rodzicami i nauczycielami tworzyli wyjątkowe  stroiki i ozdoby. Następnego dnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego mogliśmy sprzedać świąteczne dekoracje i wypieki.

      Drodzy Rodzice

      Dziękujemy za  cudne stroiki i wianuszki, które przygotowaliście w domu i dostarczyliście do przedszkola.

      Dziękujemy rodzicom którzy uczestniczyli w warsztatach podczas których powstały piękne i oryginalne ozdoby.

      Dziękujemy za krasnale-skrzaty, które sprzedawały się jak ciepłe bułeczki.

      Dziękujemy za pyszne rurki, rogaliki, kokosanki, orzeszki, ciasteczka, pierniczki.

      Dziękujemy za rozpływające się w ustach ciasta i wszystkie łakocie, które przygotowaliście do sprzedaży.

      Dziękujemy pani Aldonie, pani Karolinie oraz pani Jagodzie za poświęcony czas i pracę podczas jarmarku.

      Drodzy Rodzice

      Wszystkie ozdoby, stroiki oraz wypieki zostały sprzedane.

      Kwota ze sprzedaży wynosi 2301,02 zł

       

     • NIESPODZIANKI OD FILIPA

     • W czwartek przedszkolaki odwiedził Filip. Nasz gość przyjechał do nas razem z panią kierownik Anną Pasierb-Cebulą kierownikiem Placówki Partnerskiej Kasy Stefczyka oraz z pracownikami panią Urszulą Witkowską i Weroniką Działkowską. Wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Małe Wielkie Marzenia XII Edycja" organizowanego przez Kasę Stefczyka. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pięknego listu do Świętego Mikołaja w formie pracy plastycznej. Wszystkie prace były piękne, kolorowe i co najważniejsze odzwierciedlały marzenia dzieci. Dlatego miłą niespodzianką była wizyta Filipa oraz pracowników Kasy Stefczyka z Chojny. Podczas spotkania wszystkie maluchy otrzymały dyplomy, baloniki, gadżety oraz słodki upominek. Najwięcej radości sprawiła dzieciom sesja zdjęciowa z Filipem.

 • Galeria zdjęć

   brak danych