• PASOWANIE

     • Skrzaty, skrzaty - "LEŚNE SKRZATY"

      Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Przedszkolu Miejskim Leśne Skrzaty odbyła się właśnie 17 listopada. Od samego rana trwały przygotowania oraz oczekiwanie na zaproszonych gości. W tym ważnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz Bartłomiej Wróbel, Pani Sekretarz Aneta Dziedzic oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy "Jeżyków". Następnie nowo przyjęte dzieci z grupy "Słoneczek", "Biedronek" oraz "Jeżyków" zaprezentowały przygotowane piosenki, wierszyki oraz tańce. Dla większości dzieci był to pierwszy tak ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie dyplomów które z pewnością będą wspaniałą pamiątką. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

      Dziękujemy nauczycielom oraz pracownikom obsługi za przygotowanie uroczystości.

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • "Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!

      To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!"

       

      11 listopada 1918 rok to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe - Święto Niepodległości. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek do polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2023 roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Przedszkolaki wcześniej z nauczycielami i pracownikami obsługi przygotowały dekoracje na okna. Głównym celem spotkania w poszczególnych grupach było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci recytowały wiersze "Katechizm polskiego dziecka", "Polska", oglądały filmy edukacyjne "Polskie symbole narodowe", "Polak Mały", wykonywały prace plastyczne: godło, flagę Polski, kotyliony, śpiewały piosenki patriotyczne, a także odśpiewały wraz z nauczycielami o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego, przylączając się do akcji "Szkoła do Hymnu". W grupie Jeżyków wychowawczyni przeprowadziła quiz wiedzy "Kocham Cię Polsko", dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny i otrzymały Dyplom Małego Patrioty. Na koniec delegacja przedszkolaków wraz z Panią Dyrektor uczestniczyła we mszy świętej oraz złożyła wieniec pod pomnikiem Poległych Żołnierzy na cmentarzu komunalnym. Zajęcia z okazji Święta Niepodległości miały na celu rozwijanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. 

     • Śniadanie Daje Moc

     • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      Dzisiaj wszystkie dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", której celem jest zwiększenie świadomości  na temat zdrowego odżywiania i ważnej roli tego posiłku w diecie dziecka. Dla Słoneczek, Biedronek i Jeżyków był to dzień szczególny. Dzieci przygotowały śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Na stole znalazły się: pieczywo, masło, sery, jaja i warzywa. Przedszkolaki przygotowały kolorowe i pyszne kanapki, z apetytem próbowały nowych smaków. Śniadaniowa uczta poprzedzona była zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego śniadania. Na uwagę zasługuje fakt, iż maluchy dzień wcześniej wybrały się do sklepu po zakupy, aby kupić niezbędne produkty. Dzisiejszy poranny posiłek był okazją do nauki, ale także do wspaniałej zabawy.

     • KONKURS

     • Dyniowy zawrót głowy

      Dnia 31 października zakończył siękonkurs na najpiękniejszą, najzabawniejszą, najbardziej dyniową dynię na świecie. W szranki o tytuł najbardziej oryginalnej dyni stanęło 30 okazów wykonanych w ciekawy i zabawny sposób. Czas ekspozycji prac był niestety krótki ze względu na niewielką trwałość warzywa. Nagrodzone dynie:

      I miejsce: Oliwia Jaruszewska - grupa Słoneczka

      II miejsce: Franciszek Zawisza - grupa Biedronki

      III miejsce: Aleksander Mazurkiewicz - grupa Jeżyki

      Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Dziękujemy Pani Anecie, Pani Czesławie oraz Pani Małgorzacie za to, że podjęły się trudnego zadania wyboru trzech dyń, a wybór był naprawdę trudny. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom i kolorowankę. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

     • "Warzywa i owoce mają super moce"

     • W celu promowania zdrowego stylu życia przedszkolaki z grupy Słoneczek razem z panią dyrektor przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii "Jedz owoce i warzywa, w nich prawdziwa moc się skrywa". Zajęcia były podzielone na trzy spotkania po dwie godziny. W trakcie zajęć maluchy miały okazję zobaczyć, dotknąć, powąchać przyniesione dary, co pozwoliło im łatwiej zapamiętać nowe wiadomości. Utrwaliliśmy nazwy warzyw i owoców, dzieliliśmy je na kategorie. Następnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest ich spożywanie dla zdrowia człowieka oraz jakie potrawy i przetwory można z nich przygotować, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Maluchy doskonale poradziły sobie z różnymi zadaniami manualnymi wyklejając jarzyny i owoce, kolorując piramidę zdrowia, układając olbrzymie jabłko na macie do kodowania. Zachęcamy wszystkich do częstego spożywania warzyw i owoców.

     • Bajkowi bohaterowie

     • Piątego listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Ulubieni bohaterowie bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Z tej okazji 6 listopada przedszkolaki wyruszyły do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły. Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz ukladały puzzle. Na chwilę mogły zamienić się w Kopciuszka który oddziela ziarenka grochu od fasoli. Maluchy sprawnie wykonywały polecenia i rozwiązywały zagadki. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Bajkowe przedpołudnie było doskonałą okazją do rozwoju zainteresowań czytelniczych, dało przedszkolakom wiele radości i uśmiechu.

     • Bransoletka dla Emila

     • W Przedszkolu Miejskim Leśne Skrzaty zakończyła się akcja "Razem dla Emila". Wspólnymi siłami zebraliśmy 805 zł 80 gr. Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za wsparcie tak szczytnego celu. Dzięki Wam udało nam się zorganizować akcję. Wasze serca są ogromne, zawsze możemy na Was liczyć. 

      Dziękujemy

     • Bal

     • BAL, BAL, JESIENNY BAL

      Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno... Jesień mieni się przecież różnobarwnymi kolorami i jesienią też można bawić się na balu. W naszym przedszkolu dziś odbył się Bal Jesieni. Dzieci przybyły ubrane w przepiękne jesienne stroje oraz przebrane za leśne zwierzęta bawiły się wspólnie przy ulubionych przebojach dziecięcych. Zabawy muzyczno-ruchowe i tematyczne zagadki, wprowadziły je w jesienny klimat balu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu strojów dla dzieci.

     • Duży-mały wolontariusz

     • #SzkołaPamięta

      W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta" dzieci z grupy Biedronek i Jeżyków wraz z uczniami Szkolnego Koła Wolontariatu wybrały się na Cmentarz Komunalny w Trzcińsku. W tym szczególnym miejscu uczniowie wraz z przedszkolakami porządkowali zapomniane, opuszczone groby. Zamiarem kampanii jest podjęcie działań oraz inicjatyw mających na celu upamiętnienie ważnych wydarzeń oraz troska o lokalne miejsca pamięci.

     • SEN

     • Sen to bardzo ważna sprawa

      Zwierzęta na wiele różnych sposobów przygotowują się do zimy. Przedszkolaki z grupy Biedronek poznawały dziś te, które zapadają w sen zimowy. Na dzisiejsze zajęcia dzieci przyniosły ze sobą poduszki i kocyki. Rozmawiały o konieczności wysypiania się przez ludzi oraz o konsekwencjach zbyt małej ilości snu. Najwięcej radości sprawiły przedszkolakom zabawy konstrukcyjne: budowanie domków, baz i legowisk.

     • Dzień Kundelka

     • "Kundel bury, fajny pies"

      Dnia 25 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Kundelka". Dzieci dowiedziały się, że kundelki nie należą do żadnej rasy, każdy z nich jest jednak wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jest to dzień wyjątkowo pouczający. Zwraca uwagę na los czworonożnych przyjaciół człowieka. Podczas różnorodnych zabaw kształtowaliśmy u dzieci wrażliwość na potrzeby zwierząt oraz poszerzaliśmy wiedzę na temat opieki i potrzeb piesków, a także uwrażliwialiśmy na bezpieczeństwo podczas kontaktów z psami. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych i plastycznych.

     • Kasztany

     • Drodzy Rodzice

      Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w akcję zbierania kasztanów. Wiemy, że odzew był ogromny o czym świadczy ilość worków, koszyków i toreb wypełnionych po brzegi kasztanami. Były również takie przypadki, że kasztanami były wypełnione bagażniki samochodów. Jesienne dary zbierały dzieci, nauczyciele oraz całe rodziny. W poniedziałek 23 października kasztany zostały sprzedane. Łącznie zebraliście 2010 kg, co dało kwotę 3400,00 zł.

      Uzyskana kwota zostanie przeznaczona na potrzeby wszystkich dzieci.

      SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

      Dyrektor,

      Grono Pedagogiczne

       

       

     • Zaczytane przedszkolaki

     • #przerwanaczytanie​​​​​​​​​​​​​​​​

      #przerwanaczytanie

      19 października dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty przyłączyły się do IV Międzynarodowej Akcji "Przerwa na czytanie".  Wydarzenie realizowane jest w ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". W biciu rekordu w czytaniu uczestniczyli nauczyciele oraz pani z Biblioteki Miejskiej. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, integracja środowiska lokalnego oraz zwrócenie uwagi, jak ważne jest czytanie w rozwoju dzieci.

      BRAWO PRZEDSZKOLAKI !!! Mamy swój udział w biciu rekordu!

     • Przedszkolaki listy piszą

     • Dzień Poczty Polskiej

      W środę 18 października obchodziliśmy w grupie Biedronek Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im pracę poczty oraz zawód listonosza. Dzieci poznały podstawowe pojęcia takie jak: adresat, nadawca czy sortownia. Oglądały różne koperty, widokówki oraz znaczki pocztowe. Dowiedziały się jaką drogę pokonuje każdy list zanim od nadawcy dotrze do adresata. Każdy przedszkolak już wie, że żaden list nie trafi do odbiorcy, jeśli nie będzie miał adresu oraz znaczka. Dzieci, przykleiły więc znaczki na swoje zaadresowane koperty, po czym udały się do pobliskiego Urzędu Poczty Polskiej i wysłały listy do swoich rodziców. Tego dnia podczas spaceru udało nam się spotkać zapracowanego listonosza. Miał on w swoim aucie wiele listów i paczek do przekazania różnym odbiorcom. Serdecznie dziękujemy Panu listonoszowi za poświęcony czas oraz Pani z Urzędu Pocztowego za miłe przyjęcie. Wszystkim pracownikom Poczty Polskiej  życzymy dużo usmiechu i zadowolenia z dalszej pracy.

     • MALI WOLONTARIUSZE

     • W środę 11 października 2023 r. na zaproszenie pani dyrektor grupę Jeżyków i Biedronek odwiedzili przedstawiciele Koła Wolontariatu działającego w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju. Starsze koleżanki Lena i Julia opowiedziały, na czym polega działalność związana z byciem wolontariuszem. Dzieci chętnie słuchały i odpowiadały na pytania dotyczące niesienia pomocy innym. Maluchy dowiedziały się, że wolontariuszem może zostać każdy niezależnie od tego, ile ma lat. 

      Pragniemy, aby nasze przedszkolaki wzorując się na starszych koleżankach i kolegach ze Skolnego Koła Wolontariatu nabywały umiejętności oraz rozwijały potrzebę bezinteresownej pomocy mimo tak młodego wieku.

      Może to spotkanie będzie impulsem do wspólnych inicjatyw charytatywnych.

      Serdecznie dziękujemy pani Annie Walawender, pani Annie Gontarz oraz pani Ewie Pietrucha.

      Upominki i cukierki sprawiły dzieciom wiele radości.

 • Galeria zdjęć

   brak danych