• WYCIECZKA

     • Dnia 20.062022 ( Grupa „Słoneczka” i Grupa „Biedronki”) i 22.06.2022(Grupa „Jeżyki”) wyjeżdżają na wycieczkę do Nadleśnictwa w Mieszkowicach.

      • Wyjazd o godz. 9.00
      • Zajęcia edukacyjne z leśnikiem
      • Kiełbaski
      • Lody w Lodziarni Lucynka
      • Powrót około godz. 13.00-14.00

      Prosimy , aby ubrać dzieci w wygodny najlepiej sportowy strój i  odpowiednio do pogody. Pamiętajmy o nakryciu głowy przed słońcem.

      Dzieci z chorobą lokomocyjną - prosimy Rodziców o podanie dzieciom w domu odpowiednich leków.

      Dzieci zabierają mały plecak (pusty).

     • SZCZEPIENIA- ULOTKI

     • Główny Inspektorat Sanitarny, działając na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym, przygotował ulotki dotyczące tej tematyki.

      Ulotki dotyczą m. in. chorób zakaźnych, o których mowa w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

      Ulotki będą także dystrybuowane przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas prowadzenia akcyjnych działań edukacyjnych, w tym m. in. podczas regionalnych i lokalnych imprez okolicznościowych, festynów, czy zbliżających się wakacji.

      To dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować.

     • DZIEŃ DZIECKA Z LOCZKIEM

     • W tym roku Dzień dziecka w naszym przedszkolu nie skończył się 1 czerwca. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka- zabawy z animatorem Loczkiem. W tym dniu pogoda nam dopisała, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez profesjonalnego animatora. Były zabawy ruchowe i muzyczne, a także wielkie bańki mydlane, które wypuszczała zaprzyjaźniona maszyna Marta, kręcenie balonów i niespodzianka od Loczka - wata cukrowa. Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Sponsorem tej świetnej zabawy była Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy, a wszystkim Dzieciom jeszcze raz życzymy wielu radości i spełnienia marzeń!

     • DZIEŃ DZIECKA

     •  

      Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!

      Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, już w bramie można było zrobić sobie zdjęcie w balonowej fotobudce. Były też konkursy, zabawy taneczne, gry zespołowe prowadzone przez panie wychowawczynie w grupach. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. 

     • DZIEŃ MLEKA

     • W środę 1 czerwca „Słoneczka” i „Jeżyki” obchodziły oprócz Dnia Dziecka również Dzień Mleka. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał oraz jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka. Dzień mleka rozpoczęliśmy wysłuchaniem wiersza „Przetwory z mleka” a następnie tańczyliśmy do piosenek tematycznych, układaliśmy puzzle z krówką  oraz wykonaliśmy prace plastyczne. Tematem pracy plastycznej były krowy, z których zrobiliśmy opaski na głowy dla każdego dziecka.

     • SPACER Z "AUDIOPRZEWONIKIEM PO MIEŚCIE"

     • Słoneczka i Biedronki korzystając z pięknej pogody wybrały się na wycieczkę po naszym malowniczym miasteczku. Dzięki temu, że nasze miasteczko posiada "Audioprzewodnik po mieście" zwiedzanie było bardzo ciekawe. Na specjalnie przygotowanych tabliczkach umieszczone są kody QR , które zeskanowaliśmy, a następnie odsłuchaliśmy opowiadań o naszych zabytkach i ciekawych miejscach. Takich punktów z tabliczkami w naszym miasteczku jest 10. Opowiadają one o najciekawszych miejscach, które warto zobaczyć między innymi Ratusz, Kościół, bramy, baszty i mury.

     • SŁONECZKA I BIEDRONKI Z WIZYTĄ W IZBIE PAMIĘCI

     • Dnia 19.05.22 Słoneczka i Biedronki w ramach zajęć o tematyce: „Poznajemy nasze miasto i okolice” wybrały się na wycieczkę do Trzcińskiej Izby Pamięci. Naszym przewodnikiem była Pani Regina Brzezińska –Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju. Dzieci   z wielkim zainteresowaniem oglądały zgromadzone w izbie eksponaty i słuchały  przewodnika. Miały możliwość zobaczyć przedmioty, które były używane w gospodarstwach domowych wiele lat temu. Dowiedziały się, że dawniej prace domowe wymagały większego trudu, gdyż urządzenia nie były elektryczne, prace trzeba było wykonywać ręcznie a sprzęty były zazwyczaj bardzo ciężkie. Największą uwagę dzieci przykuła dawna pralka, która wcale nie była podobna do dzisiejszej pralki oraz dawne kalkulatory-liczydła. Kolejną atrakcją było koło młyńskie oraz możliwość wejścia na pancerną szybę by obejrzeć płynącą rzeczkę. Na dzieci na piętrze czekała jeszcze makieta naszej trzcińskiej stacji kolejowej oraz różnego rodzaju hełmy, łuski po pociskach małych i dużych. To była bardzo ciekawa wyprawa. Dziękujemy bardzo Pani Reginie za ciekawe opowieści i oprowadzenie po Izbie Pamięci. W podziękowaniu przedszkolaki przygotowały ilustracje przedstawiające zabytki naszego pięknego miasteczka.

     • BIEDRONKI W BIBLIOTECE

     • W poniedziałek 23.05.2022 ostatnia już nasza grupa przedszkolaków "Biedronki" odwiedziła bibliotekę. Tak samo jak poprzednie grupy dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki oraz zasadami savoir vivru, których nie miała królewna Anna w przedstawieniu przygotowanym dla przedszkolaków. Jednak drzemka na ziarnkach grochu odmieniła królewnę i po przebudzeniu zachowywała się już inaczej. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Pani Reginie Brzezińskiej- dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki za zaproszenie oraz królewnie Annie oraz wszystkim pracownikom za super atmosferę i zabawę.

     • SŁONECZKA Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

     • Po dość długiej przerwie nareszcie nasze przedszkolaki z najmłodszej grupy "Słoneczek" mogły udać się na zajęcia do trzcińskiej biblioteki. Dzieci poznały postać - Księżniczkę Ann, która na samym początku swoim niegrzecznym zachowaniem i manierami pokazała dzieciom jak nie należy się zachowywać. Słoneczka jak i księżniczka Anna podczas zajęć poznały zasady savoir-vivre'u i przypomniały sobie czarodziejskie słowa, takie jak: dziękuję, przepraszam, proszę. Przedszkolaki dowiedziały się także jak zostać dobrym czytelnikiem i korzystać z biblioteki. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek i podziękowały za zaproszenie na zajęcia.

     • KONKURS EKO-KARTKA

     • Gabrysia i Kacperek wzięli udział w konkursie "Wielkanocna Eko-kartka" organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na konkurs wpłynęło 251 prac, 83 w kategorii przedszkole, 103, w tym 2 multimedialne – w klasach 0-3 i 65 (7 multimedialnych) w kategorii klas 4-8.

      Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i kredki.

     • JEŻYKI W BIBLIOTECE

     • 9 maja dzieci z grupy Jeżyków udały się do Biblioteki Miejskiej. Po miłym przywitaniu przeszły do bibliotecznych pomieszczeń, gdzie mogły utrwalić zasady dobrego wychowania, biorąc udział w przedstawieniu teatralnym opartym na bajce o "Królewnie na ziarnku grochu". Przedszkolaki świetnie się bawiły, a na zakończenie spotkania otrzymały kolorowe zakładki do książek.

     • WIZYTA MARYNARZA W PRZEDSZKOLU

     • W poniedziałek i wtorek 9 i 10.05.2022r. nasze przedszkole odwiedził tata Frania i Kacperka – p. Tomasz Stempka, który jest marynarzem i pływa na statku – chemikaliowcu. Wysłuchaliśmy opowieści o trudnej, ale i bardzo ciekawej pracy na statku. Tata chłopców przygotował bardzo ciekawą prezentację z wieloma zdjęciami i filmikami, które mogliśmy obejrzeć. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jakie są rodzaje statków, co można na nich przewozić oraz jak wygląda strój marynarza. Pan Tomasz opowiedział nam o swojej pracy , o tym jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać marynarzy na morzu np. złe warunki atmosferyczne jak również niebezpieczne spotkania z piratami. Nasz gość wręczył dzieciom skrzynię, to zdobyty skarb, w środku dzieci znalazły słodkości. Na koniec wszyscy złożyli uroczystą przysięgę marynarza i zrobiliśmy z p. Tomaszem pamiątkowe zdjęcie. W podziękowaniu za tę interesującą prezentację wręczyliśmy p. Tomaszowi kartkę oraz mały upominek.

      Serdecznie dziękujemy tacie Frania i Kacperka za przeprowadzone zajęcie. Mamy nadzieję, że i nasz okręt razem z marynarzami dopłynie do niejednego portu. Ahoj!

    • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
     • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

     • Komisja Rekrutacyjna sporządziła listę kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do przyjęcia i  podała do publicznej wiadomości (gablota w bramie przedszkola). 

       

      Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 (załącznik nr 2) są zobowiązani do „potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola” w postaci pisemnego oświadczenia w terminie

      od dnia 05.05 – 09.05.2022 r. do godz. 15.00

      w sekretariacie przedszkola.

       

      • druk do pobrania na stronie przedszkola w zakładce "Rekrutacja"
      •  lub w przedszkolu

       

      Brak potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola (czyli niedostarczenie dokumentu w formie pisemnego oświadczenia) jest równoznaczny z rezygnacją i utratą miejsca w przedszkolu.

       

      Dzieci kontynuujące pobyt w przedszkolu zostały zakwalifikowane zgodnie z obowiązującym regulaminem rekrutacji.(NIE SKŁADAJĄ "POTWIERDZENIA WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA")

       

      Dnia 10.05.2022 roku o godz. 15.00 podanie przez Komisję Rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nie przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2022/2023.

       

     • DZIEŃ ZIEMI- EKO OLIMPIADA

     • 25 kwietnia nasze przedszkolaki kontynuowały obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Dzieci wzięły udział w Eko Olimpiadzie, podzielone były na trzy zespoły. Każda drużyna otrzymywała punkty za dobrze wykonane zadanie. Do zadań należało między innymi zbieranie i segregowanie odpadów do odpowiednich pojemników , szukanie ukrytych kopert z zagadkami związanymi z ekologią i udzielanie poprawnej odpowiedzi na nie.W nagrodę każdy zespół otrzymał drzewko lub krzaczek który wspólnie z Paniami dzieci posadziły w przedszkolnym ogródku. Przedszkolaki z radością i wielkim zaangażowaniem wykonywały powierzone im zadania.

       

     • DZIEŃ ZIEMI

     • Przedszkolaki podczas dzisiejszego Dnia Ziemi na zajęciach rozmawiały na temat ochrony środowiska. Dzieci dowiedziały się, co to jest ekologia, recykling i jak należy dbać o naszą planetę i przyrodę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a w poniedziałek kolejna część obchodów Dnia Ziemi...

      SŁONECZKA

      BIEDRONKI

      JEŻYKI

 • Galeria zdjęć

   brak danych