• Dzień Chłopaka

     • Choć Dzień Chłopaka wypada dopiero jutro, w naszym przedszkolu już dziś wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto. Było mnóstwo dobrej zabawy i dużo śmiechu. Chłopcy wykazywali się dużą sprawnością fizyczną, znajomością samochodowych marek, zdolnościami tanecznymi i jeszcze wieloma umiejętnościami. Dziewczynki kibicowały swoim kolegom, uczestniczyły z nimi w zabawach, następnie wręczyły medale wszystkim SUPER CHŁOPAKOM i zaśpiewały "Sto lat". Wkażdej grupie był to dzień pełen wrażeń i radości.

     • NASZA PLANETA

     • W minionym tygodniu BIEDRONKI zdobywały wiedzę na temat naszej planety. Aktywnie uczestnicząc w zajęciach z wykorzystaniem globusa i mapy świata, poznawały kontynenty oraz duże i małe zbiorniki wodne występujące na kuli ziemskiej. Ponadto rozmawiały o tym, skąd bierze się woda, poznały jej właściwości i ekperymentowały sprawdzając, które przedmioty zatoną, a które będą unosić się na powierzchni. Przedszkolaki zgodnie pracowały w zespołach podczas tworzenia pracy plastyczno-technicznej "ZIEMIA-NASZA PLANETA"

     • Wizyta w bibliotece

     • "Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli".

      Cyceron

      W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Bibliotekę Miejską. W zaplanowanych zajęciach maluchy dowiedziały się jakie zasady obowiązują  w tym szczególnym miejscu oraz jak należy postępować z książeczkami. Podczas wizyty przedszkolaki poznały Lenkę, dziewczynkę, która również uczestniczyła w zabawie. To, że czytanie jest niermiernie ważne i odgrywa kluczową rolę w rozwoju dzieci nie trzeba nikogo przekonywać, bowiem 29 września to szczególna data- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Zachęcamy wszystkich rodziców i opiekunów do głośnego czytania dzieciom 20 minut dziennie -codziennie.

     • Powitanie Jesieni

     • ​​​W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. W piątek 22 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące. Na zajęciach pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, jarzębina. W tym dniu królowała tematyka jesienna. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej pory roku. Przez następne tygodnie przedszkolaki będą bogacić swoje doświadczenia, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć oraz spacerów. 

       

       

     • Sprzątanie Świata

     • Sprzątanie Świata

      Tradycyjnie jak co roku dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty uczestniczyły w 30 jubileuszowej akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "Naszą Ziemię". Przedszkolaki wyruszając w teren otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Coroczna kampania jest doskonała okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.

     • Godziny dostępności

     •  

      Godziny dostępności nauczycieli

      Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty

      w Trzcińsku-Zdroju

      w roku szkolnym 2023/2024

       

      1. Joanna Tubacka -             wtorek 13.00-13.30

                                                       czwartek 13.30-14.00

      2. Katarzyna Rostowska    poniedziałek 11.00-11.30

                                                        wtorek 8.30-9.00

      3. Judyta Zalewska -            czwartek 8.00-9.00

      4. Honorata Radecka -       czwartek 12.00-13.00

      5. Anna Walawender -       piątek 9.30-10.00

      6. Anna Rydzewska -          środa 10.30-10.45

      7. Iwona Purgal -                 poniedziałek  10.30-11.00

                                                      piątek  10.00-10.30

      8. Elwira Woźniewska -    wtorek 9.00-9.30

                                                     środa 9.30-10.00

      9. Elżbieta Herbin -           poniedziałek 11.45-12.15

                                                     środa10.00-10.30

       

       

       

      ​​

     • Rada Rodziców

     • W dniu 5 września 2023 roku podczas zebrania  wybrano Radę Rodziców na rok szkolny 2023/2024

      Przewodnicząca: pani Anna Kunowska

       

                Zastępca: pani Dżesika Kozak

       

                 Skarbnik: pani Marta Stempka

       

             Protokolant: pani Judyta Zalewska

       

       Komisja Rewizyjna: pani Aldona Mazurkiewicz

                             pani Karolina Idzi

                                pani Jagoda Lizurej

     • Dzień Kropki

     • "Międzynarodowy Dzień Kropki"

      To swięto odwagi, zabawy i kreatywności. Ma pomóc dzieciom budować pewność siebie i pobudzać wyobraźnię. W naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki 15 września. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Wspólnie bawiliśmy się z kropką, skakaliśmy po kropkach, z kropek powstały piękne krajobrazy, zwierzątka, a z kolorowych farb wyczarowaliśmy kropkowe prace.

  • Galeria zdjęć

    brak danych