• "LIST DO ŚW. MIKOŁAJA"

     • SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

      Miło nam zakomunikować, że nasze przedszkolaki odniosły sukces w Ogólnopolskim Konsursie Plastycznym pn. "List do św. Mikołaja". Konkurs co roku organizuje Muzeum Narodowe w Szczecinie. Zadaniem dzieci było stworzenie listu w dowolnej formie z użyciem różnych technik plastycznych. 

      Nagrodzone dzieci:

      III miejsce: Szymon Kotlicki - lat 5

      III miejsce: Marcel Machaj - lat 6

      III miejsce: Wojciech Zalewski - 6 lat

      WYRÓŻNIENIA

      Liliana Fogel - lat 6

      Maria Bożek - lat 6

      Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie wykonały piękne i bardzo bogate prace plastyczne. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy. 

     • ŻYCZENIA

     • Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to świąteczny klimat udziela się nam wszystkim. Przedszkolaki w grupach wykonują ozdoby chinkowe, tworzą stajenkę, dekorują pierniczki. Wczoraj grupa maluchów razem z nauczycielami wybrała się do placówek i nstytucji ze świątecznymi kartkami. Zobaczcie sami kogo odwiedziliśmy.

     • KLUB MLECZAKA

     • @KlubMleczaka

      W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkolaki biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Klub Mleczaka". Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały bohaterów programu: Mleczaka, Krokodyla Aleksandra i Lisicę Karolinę. Wraz z nimi uczyły się, w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonały pierwsze zadanie konkursowe - stworzyły najważniejszego pomocnika do walki z próchnicą.

     • Warsztaty czekoladowe

     • Poniedziałek to w naszym przedszkolu bardzo słodki dzień. Nasze przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w Czekoladowych Warsztatach Edukacyjnych. Dzieci poznały historię od ziarenka kakaowca do efektu końcowego czekolady. Każde dziecko stworzyło swoją wymarzoną czekoladę, którą po skończonych warsztatach zabrał do domu razem z dyplomem mistrza ciemnego smakołyku. Pycha!!!. Zapraszamy do fotorelacji.

     • Warsztaty i Jarmark Bożonarodzeniowy

     • Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dlatego chcąc podtrzymać klimat zbliżających się świąt zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu warsztaty świątecznego rękodzieła. W tej szczególnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd  dzieci razem ze swoimi rodzicami i nauczycielami tworzyli wyjątkowe  stroiki i ozdoby. Następnego dnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego mogliśmy sprzedać świąteczne dekoracje i wypieki.

      Drodzy Rodzice

      Dziękujemy za  cudne stroiki i wianuszki, które przygotowaliście w domu i dostarczyliście do przedszkola.

      Dziękujemy rodzicom którzy uczestniczyli w warsztatach podczas których powstały piękne i oryginalne ozdoby.

      Dziękujemy za krasnale-skrzaty, które sprzedawały się jak ciepłe bułeczki.

      Dziękujemy za pyszne rurki, rogaliki, kokosanki, orzeszki, ciasteczka, pierniczki.

      Dziękujemy za rozpływające się w ustach ciasta i wszystkie łakocie, które przygotowaliście do sprzedaży.

      Dziękujemy pani Aldonie, pani Karolinie oraz pani Jagodzie za poświęcony czas i pracę podczas jarmarku.

      Drodzy Rodzice

      Wszystkie ozdoby, stroiki oraz wypieki zostały sprzedane.

      Kwota ze sprzedaży wynosi 2301,02 zł

       

     • NIESPODZIANKI OD FILIPA

     • W czwartek przedszkolaki odwiedził Filip. Nasz gość przyjechał do nas razem z panią kierownik Anną Pasierb-Cebulą kierownikiem Placówki Partnerskiej Kasy Stefczyka oraz z pracownikami panią Urszulą Witkowską i Weroniką Działkowską. Wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Małe Wielkie Marzenia XII Edycja" organizowanego przez Kasę Stefczyka. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pięknego listu do Świętego Mikołaja w formie pracy plastycznej. Wszystkie prace były piękne, kolorowe i co najważniejsze odzwierciedlały marzenia dzieci. Dlatego miłą niespodzianką była wizyta Filipa oraz pracowników Kasy Stefczyka z Chojny. Podczas spotkania wszystkie maluchy otrzymały dyplomy, baloniki, gadżety oraz słodki upominek. Najwięcej radości sprawiła dzieciom sesja zdjęciowa z Filipem.

     • "MIKOŁAJKI"

     • "6 grudnia - jak dobrze wiecie Święty Mikołaj chodzi po świecie. 

      Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.

      A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty".

       

      Zgodnie z tradycją 6 grudnia w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy mikołajkowe święto. Nasze przedszkolaki w tym dniu zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola ubrane na czerwono, w czerwonych czapeczkach, opaskach. Już od rana zastanawiały się czy Mikołaj odwiedzi ich salę i czy przyniesie prezenty. Zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki wyszły na Rynek pod wielką choinkę, gdzie czekał na nie Mikołaj . Wszystkie grupy zrobiły sobie zdjęcie z Mikołajem przy choince, a pomocnik Mikołaja częstował dzieci cukierkami. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała następna niespodzianka - wizyta świętego Mikołaja, który został gorąco przywitany i zaproszony przez dzieci do sal. Przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a prezenty były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką spotkania. Dziękujemy Mikołajowi, że nie zapomniał o nas! Dziękujemy za wszystkie niespodzianki i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

       

       

     • Witamy Mikołaja

     • Środa 6 grudnia to radosny dzień dla wszystkich dzieci. Wszystkie maluchy z niecierpliwościa czekają na św. Mikołaja. W tym roku naszego wyjątkowego gościa powitaliśmy w centrum miasteczka przy ogromnej pięknie oświetlonej choince. 

     • DZIEŃ GÓRNIKA

     • " Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku, wielu pracuje dzielnych górników.

      Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka..."

       

      Poniedziałek - 4 grudnia jest dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Dziś dzieci z naszego przedszkola miały okazję wzbogacić wiedzę na temat tego trudnego i niebezpiecznego zawodu. Przedszkolaki z ciekawością obejrzały film edukacyjny dotyczący ciężkiej pracy pod ziemią, poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach oraz wykonały piękne prace plastyczne. Wiele entuzjazmu i śmiechu wzbudziło malowanie węglem.

       

       

     • ANDRZEJKI

     • "Andrzejkowe mamy święto, co się dzisiaj na wywróży?

      Mamy miskę pełną wody i klucz duży..."

      W naszym przedszkolu jak co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Jest to jeden z wyjątkowych i magicznych dni w przedszkolu. "Andrzejki" kojarzą się przede wszystkim z takim zwyczajem jak lanie wosku przez klucz. U nas nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania "bucików", "losowania rekwizytów" i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

  • Galeria zdjęć

    brak danych