• Wizyta pani pszczelarz

     • W dniu 28 maja w naszym przedszkolu gościliśmy panią pszczelarz Weronikę Łyczko, która przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe warsztaty pszczelarskie. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu. Pani Weronika opowiedziała dzieciom, jak trzeba dbać o pszczele rodziny, w jaki sposób my ludzie możemy pomóc przetrwać pszczołom. Nasz gość przygotował dla nas różne niespodzianki. Przedszkolaki wykonały rysunki pszczółek z których razem utworzyły ogromny "plaster miodu". Na zakończenie zajęć dzieci wykonały świeczki z wosku pszczelego, które na pamiątkę zabrały do domu. Miłym akcentem była degustacja miodu z pasieki Pani Weroniki. 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły. Grupa "Jeżyków" uczciła ten dzień wyjątkowo. Koleżanka Marysia opowiedziała o tym jak pomaga przy pracy swojemu tacie, który jest pszczelarzem. Wyjaśniła szczegółowo dzieciom jak powstaje pyszny miodek, który rodzice Marysi podarowali grupie na zajęcia o pszczołach. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Weronice Łyczko za organizację tak ciekawych zajęć i prezenty dla dzieci oraz Państwu Bożek za miodek dla grupy "Jeżyków".

     • MOVE Week Poland

     • MOVE Week Poland (Europejski Tydzień Ruchu) to coroczne, międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z aktywnego stylu życia. 27 maja startuje XIII EDYCJA tej inicjatywy, w której nasza placówka weźmie aktywny udział. Przełom maja i czerwca upłynie w naszym przedszkolu pod hasłem aktywności fizycznej. Będzie dużo ruchu i jeszcze więcej zabawy. Więcej szczegółów wkrótce!

     • "Dzień z alpakami"

     • W dniach 21 i 22 maja dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty wybrały się na wycieczkę do Stajni Zacisze w Gardnie. Głównym celem wycieczki był obcowanie z przyrodą ożywioną. Każdy przedszkolak mógł z bliska przyjrzeć się zwierzętom mieszkającym na terenie zagrody, podziwiać konie, alpaki, kozy. Największą akrakcją była jak zawsze przejażdżka konna w asyście opiekuna i spacer z alpakami. W oczekiwaniu na jazdę konną, dzieci swobodnie bawiły się na świeżym powietrzu, oraz w bezpieczny sposób korzystały ze sprzętu terenowego. Na zakończenie pobytu w gospodarstwie wszyscy degustowali pyszną kiełbaskę z grilla. Nasza wycieczka była wspaniała, pełna radości i miłych wrażeń. W naszej galerii fotogafii mamy super zdjęcia zalpakami. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

     • SPOTKANIE Z PANEM POETĄ

     • W środę 15 maja dzieci z grupy Jeżyków udały sie do biblioteki Miejskiej w Trzcińaku-Zdroju. W ramach Tygodnia Bibliotek otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie autorskie z Panem Poetą - bajkopisarzem autorem "Ptasiej serii", zabawnych, a jednocześnie edukacyjnych książek dla dzieci. Pan Poeta zapewnił dzieciom literackie show! Były kolorowe balony, pacynki, przebieranki a także ptasie skrzydła z kolorowymi piórkami. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadanych bajek. Pan Poeta zaprezentował swój dorobek pisarski, na który złożyły się książki: "Paw co ogon miał z przyjaźni", "Kura co tyła na diecie", 'Kaczka co przebrała miarkę", "Wróbel co oćwierkał sąsiadów", "Kruk co kracze pokrakanie". Spotkanie autorskie było pełne wrażeń, radości i zabaw. Dzieci podziękowały bardzo serdecznie za spotkanie, za wspaniałą zabawę i przemiłą atmosferę. Dzieci otrzymały karteczki z autografem, a nasza przedszkolna biblioteczka wzbogaciła się o dwie pozycje z zabawnej serii Pana Poety.

     • Najpiękniejsze bajki

     • W ramach Tygodnia Bibliotek grupę Słoneczek odwiedziła pani Anna Kunowska młodszy bibliotekarz w Bibliotece Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Celem wizyty było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Maluchy z dużym zainteresowaniem słuchały "Najpiękniejszych Bajek" - tekstów  z kanonu literatury dziecięcej czytanych przez naszego gościa.

      Bardzo dziękujemy Pani Ani za miłe spotkanie i słodkie lizaki, a wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do biblioteki po ciekawe lektury. 

     • Wizyta w bibliotece

     • Wczoraj dzieci z grupy Jeżyków wraz z wychowawcą i panią dyrektor odwiedzili trzcińską bibliotekę. Okazja była doniosła, ponieważ 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Maluchy przygotowały piękne laurki i oczywiście, jak zawsze z ust pani dyrektor BiCK  mogliśmy usłyszeć słowa zachęty do odwiedzin biblioteki. Przedszkole zawsze chętnie korzysta z zaproszeń, aktywnie realizujemy całoroczny projekt "Książkowy niekalendarz". Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za współpracę i działania na rzecz lokalnej społeczności.

  • Galeria zdjęć

    brak danych