• TO BYŁY PIĘKNE DNI...

     • 23 czerwca w Trzcińskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej przez dzieci sześcioletnie z grupy Biedronek i Jeżyków. Dzieci rozpoczęły uroczystość najpopularniejszym tańcem narodowym - Polonezem, następnie starszaki zaprezentowały program artystyczny: pięknie recytowały wierze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po występach dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor oraz wychowawczyń grup dyplomy i upominki. Po części oficjalnej był czas na pamiątkowe zdjęcia. Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i słonecznych wakacji Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, Pani Reginie Brzezińskiej Dyrektor BICK w Trzcińsku -Zdroju za udostępnienie sali, p.Marcinowi za czuwanie nad dźwiękiem oraz p.Kamilowi za super zdjęcia. Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie w organizacji uroczystości i słodką niespodziankę

       

     • CUDOWNYCH RODZICÓW MAM- DZIEŃ RODZINY W SŁONECZKACH

     • 15 czerwca był szczególnym dniem w grupie "Słoneczek" . Tego dnia świętowaliśmy Dzień Rodziny. Nasze najmłodsze przedszkolaki przygotowały dla rodziców część artystyczną podczas , której recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz nie zabrakło tańców. To wszystko dla swoich cudownych rodziców.

      Po części artystycznej na wszystkich czekał poczęstunek. Gdy już wszyscy skosztowali pyszności przyszedł czas na konurencja dla rodziców. Jako pierwsze udział wzięły mamusie, których zadaniem było ogolić tatusia, a w roli tatusiów wystąpiły balony. Następnie swoich sił spróbowali rodzice Igi w konkurecji "Wieszanie prania", wszystko sprawnie szło, gdyby nie to, że sznurek był troszkę nieposłuszny i ciężko było wieszać pranie. Mimo tego rodzice spisali się na medal. Swoje umiejętności kierowania autem mogły sprawdzić mamy w kolejnej konkurencji. Na zakończenie każda rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kolorowymi kwiatami w naszej "fotobudce". Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

     • DZIEŃ RODZINY W JEŻYKACH

     • W piątek 10 czerwca dzieci z grupy Jeżyków obchodziły Dzień Rodziny. Na przedszkolny plac bardzo licznie przybyli rodzice, a gdy oni nie mogli być to w ich zastępstwie babcie. Na początku była część artystyczna. Wiersze o mamie i tacie przeplatane były piosenkami, które dzieci z radością śpiewały dla swoich Supermocnych rodziców. Kiedy umilkły brawa przedszkolaki udały się na małe co nieco, a Rodzice rozeszli się po placu w poszukiwaniu swojego portretu, który dzieci wcześniej namalowały. Z odnalezieniem siebie mamusie i tatusiowie mieli spory kłopot, ale sporo osób wybrało te właściwe. Śmiechu było przy tym sporo, więc myślę, że ta zabawa bardzo im się spodobała. W dalszej części odbywały się konkurencję sportowe, między innymi rzucanie zgnieciona kulą z papieru, do celu, przejście z jajkiem na łyżce między pachołkami, czy najbardziej ulubiona konkurencja- przeciąganie liny. Dla zregenerowania sił rodzice przygotowali słodki poczęstunek, owoce i napoje. Dzieci i rodzice świetnie się bawili, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Wspólne świętowanie Dnia Mamy i Taty było udane, a wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu Rodziców i Dzieci, za co piękne dziękuję.

     • WYCIECZKA

     • Dnia 20.062022 ( Grupa „Słoneczka” i Grupa „Biedronki”) i 22.06.2022(Grupa „Jeżyki”) wyjeżdżają na wycieczkę do Nadleśnictwa w Mieszkowicach.

      • Wyjazd o godz. 9.00
      • Zajęcia edukacyjne z leśnikiem
      • Kiełbaski
      • Lody w Lodziarni Lucynka
      • Powrót około godz. 13.00-14.00

      Prosimy , aby ubrać dzieci w wygodny najlepiej sportowy strój i  odpowiednio do pogody. Pamiętajmy o nakryciu głowy przed słońcem.

      Dzieci z chorobą lokomocyjną - prosimy Rodziców o podanie dzieciom w domu odpowiednich leków.

      Dzieci zabierają mały plecak (pusty).

     • SZCZEPIENIA- ULOTKI

     • Główny Inspektorat Sanitarny, działając na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym, przygotował ulotki dotyczące tej tematyki.

      Ulotki dotyczą m. in. chorób zakaźnych, o których mowa w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie metody zapobiegania zakażeniu lub chorobie zakaźnej stanowiącej szczególne zagrożenie dla zdrowia publicznego w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.

      Ulotki będą także dystrybuowane przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej podczas prowadzenia akcyjnych działań edukacyjnych, w tym m. in. podczas regionalnych i lokalnych imprez okolicznościowych, festynów, czy zbliżających się wakacji.

      To dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować.

     • DZIEŃ DZIECKA Z LOCZKIEM

     • W tym roku Dzień dziecka w naszym przedszkolu nie skończył się 1 czerwca. Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka- zabawy z animatorem Loczkiem. W tym dniu pogoda nam dopisała, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez profesjonalnego animatora. Były zabawy ruchowe i muzyczne, a także wielkie bańki mydlane, które wypuszczała zaprzyjaźniona maszyna Marta, kręcenie balonów i niespodzianka od Loczka - wata cukrowa. Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Sponsorem tej świetnej zabawy była Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy, a wszystkim Dzieciom jeszcze raz życzymy wielu radości i spełnienia marzeń!

     • DZIEŃ DZIECKA

     •  

      Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!

      Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, już w bramie można było zrobić sobie zdjęcie w balonowej fotobudce. Były też konkursy, zabawy taneczne, gry zespołowe prowadzone przez panie wychowawczynie w grupach. Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. 

     • DZIEŃ MLEKA

     • W środę 1 czerwca „Słoneczka” i „Jeżyki” obchodziły oprócz Dnia Dziecka również Dzień Mleka. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi mleko i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał oraz jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka. Dzień mleka rozpoczęliśmy wysłuchaniem wiersza „Przetwory z mleka” a następnie tańczyliśmy do piosenek tematycznych, układaliśmy puzzle z krówką  oraz wykonaliśmy prace plastyczne. Tematem pracy plastycznej były krowy, z których zrobiliśmy opaski na głowy dla każdego dziecka.

     • BIEDRONKI W BIBLIOTECE

     • W poniedziałek 23.05.2022 ostatnia już nasza grupa przedszkolaków "Biedronki" odwiedziła bibliotekę. Tak samo jak poprzednie grupy dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki oraz zasadami savoir vivru, których nie miała królewna Anna w przedstawieniu przygotowanym dla przedszkolaków. Jednak drzemka na ziarnkach grochu odmieniła królewnę i po przebudzeniu zachowywała się już inaczej. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Pani Reginie Brzezińskiej- dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki za zaproszenie oraz królewnie Annie oraz wszystkim pracownikom za super atmosferę i zabawę.

  • Galeria zdjęć

    brak danych