• ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

     • Szanowni Państwo,

      Informujemy że zebrania informacyjno-organizacyjne Rodziców dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2020/2021 odbędą się w następnym tygodniu, harmonogram zebrań zostanie przedstawiony Państwu w najbliższych dniach.

      Ze względu na obowiązujący w przedszkolu „reżim sanitarny”:

      • Prosimy o przybycie na spotkanie tylko jednego rodzica/opiekuna.
      • Osoba biorąca udział w zebraniu musi być zdrowa oraz zachować wszelkie środki ostrożności(maseczka lub przyłbica, rękawiczki lub dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny).
      • Osoby uczestniczące w zebraniach informacyjno-organizacyjnych w przedszkolu (zaplanowanych na przyszły tydzień) są zobowiązane do podpisania oświadczenia, które będzie dostępne na naszej stronie wraz z harmonogramem
     • KONKURS RECYTATORSKI "JESIEŃ WOKÓŁ NAS"

     • 30 października w naszym przedszkolu odbył się  Konkurs Recytatorski pt. „ Jesień wokół nas”. Do konkursu zgłosiło się 18 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W Jury zasiadła Pani Zastępca Burmistrza Barbara Ignaczak oraz Pani Dyrektor Anna Skiba. Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze. Po wysłuchaniu wszystkich przedszkolaków jury ogłosiło wyniki.

      I miejsce – Amelia Gładyszewska (4 lata) - Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju

      II miejsce – Kacper Stempka ( 4 lata) - Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju

      III miejsce – Maja Bączek ( 5 lat) – Szkoła Podstawowa im. Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach

       

      Wyróżnienia otrzymali:

      1. Julia Mikuć (6lat) – Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju
      2. Miłosz Jastrowski (6 lat) – Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego w Góralicach
      3. Aniela Kowal (5 lat) – Szkoła Podstawowa im. Marka Kotańskiego w Góralicach

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Dziękujemy za udział w konkursie dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej, Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Górlicach, Szkoły Podstawowej im. Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach oraz          z Przeszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju. Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniu dzieci nauczycielom. Gratulujemy zwycięzcom.

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - SŁONECZKA

     • Dnia 17 i 18 października 2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość pasowania na przedszkolaka, średniaka i na starszaka. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.

      Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Na koniec przedszkolaki złożyły przyrzeczenie, a Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

     • #SZKOŁA PAMIĘTA

     • #SzkołaPamięta
      W piątek 25.10.2019 nasze przedszkolaki włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” . Dzieci odwiedziły trzciński cmentarz, na którym uporządkowały opuszczone groby i zapaliły znicze. Wspominały również swoich bliskich, którzy odeszli. Zapaliły znicze również przy Grobie Nieznanego Żołnierza na znak pamięci i szacunku dla osób, które zapisały się w historii.

     • TEATRZYK DLA DZIECI

     • 11 października nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru La Fayett ze Szczecina. Przedszkolaki obejrzały historię "O rybaku i złote rybce". Organizowanie przedstawień teatralnych na terenie przedszkola ma na celu rozwijanie u dziecka zainteresowań teatrem, pozwala rozwijać horyzonty, kształtuje u młodego człowieka wrażliwość na kulturę, sztukę i świat. Ponadto doskonali umiejętność uważnego słuchania dłuższych form literackich; pomaga dziecku w poznawaniu i rozumieniu różnych postaw bohaterów prezentowanych bajek. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk, a aktorów nagrodziły gromkimi brawami.

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - OGŁOSZENIE

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczystość "Pasowania na przedszkolaka".

      Grupa "Słoneczka" piątek 18.10.2019r. godz. 13.00

      Grupa "Biedronki" czwartek 17.10.2019r. godz. 13.00

      Grupa "Jeżyki" czwartek 17.10.2019r. godz.14.00

       

     • OGŁOSZENIE - ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE

     • Drodzy Rodzice

      Od 14.10.2019r w naszym przedszkolu odbywać się będą nieodpłatne dodatkowe zajęcia muzyczno - ruchowe. Zajęcia prowadzić będzie Pani Elwira Woźniewska

       

      wtorki

      Słoneczka 13.00 - 13.30

      Biedronki 13.30 - 14.00

       

      środy

      Jeżyki (połowa gr.) 13.00 - 13.30

      Jeżyki(połowa gr.) 13.30 - 14.00

     • OGŁOSZENIE - FOTOGRAF

     • Dnia 08.10.2019r.(wtorek) nasze przedszkole odwiedzi fotograf z firmy VERAFOTO, który wykona dzieciom zdjęcia

      Komplet zdjęć

      • Grupowe – 10zł
      • Portret bez ramki – 13zł
      • Zdjęcie na jesiennym tle – 19zł
      • Kalendarz 6-kartkowy – 33zł

      Cena za komplet 49zł

       

      Zakup zdjęć nie jest obowiązkowy

     • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • ,,Dziś w przedszkolu wielka draka, obchodzimy Dzień Ziemniaka.
      Ziemniak to roślina taka, która robi nam wielkiego smaka”      Dnia 24 września na placu zielonym przy przedszkolu odbył się Piknik z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka. Nasz piknik rozpoczęliśmy od występów artystycznych dzieci. Na dzieci i rodziców podczas pikniku, czekało wiele „ziemniaczanych konkurencji”. Dzieciom udział w ziemniaczanych ,,potyczkach” sprawił wiele radości. Rodzice natomiast mieli okazję w tym dniu wykazać się szybkością i zwinnością podczas takich konkurencji jak m.in: mistrz obierania ziemniaków, skok w worku oraz wspólne przeciąganie liny. Przedszkolaki poznawały jesienne zwyczaje, miały sposobność do kreatywnej pracy i integrowały się ze sobą i w gronie społeczności przedszkola. Nie obyło się również bez poczęstunku – pieczonych w ognisku ziemniaków                i kiełbasek z grilla, które ufundowała firma Goodvalley Ferma Bara. W trakcie pikniku każdy mógł udać się na degustację ziemniaczanych potraw, które przygotowali rodzice, za co bardzo dziękujemy. Każdy mógł również spróbować słodkich wypieków, kawy oraz herbaty w naszej kawiarence. W czasie  pikniku został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszego „dziwaka z ziemniaka”. Jury w składzie Pan Bartłomiej Wróbel – Burmistrz Gminy Trzcińsko – Zdrój, Pani Joanna Kochańska -Tatkowska- Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani Monika Przytuła – intendentka po długich obradach wybrali trzy najpiękniejsze prace. Pierwsze miejsce zajęła Lenka Kunowska z gr. „Jeżyków”, drugie miejsce zajęła Hania Purgal również z gr. „Jeżyków” oraz trzecie miejsce zajął Stasiu Koźlik z gr. „Biedronek”,. Na zwycięzców czekały dyplomy oraz nagrody.  Dziękujmy wszystkim Rodzicom, którzy swoim przybyciem uświetnili naszą imprezę, byli i bawili się z nami. Gorące słowa podziękowania kieruję do Rodziców, którzy pomogli w przygotowaniach pikniku z okazji ,, Dnia Pieczonego Ziemniaka”, za przygotowanie potraw ziemniaczanych, pomoc w sprzątaniu oraz za zakupienie naczyń jednorazowych. Serdecznie dziękujemy również Radzie Rodziców, która zorganizowała zbiórkę na zakup rolet do sali „Jeżyków”, zebrano kwotę 443,31 zł, która została wpłacona na konto Rady Rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc.

       

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • „ Każdy przedszkolak dobrze wie,

      że kiedy wrzesień kończy się,

      od najmłodszego, aż po starszaka,

      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

       

      20 września to ważna data dla każdego przedszkolaka. Tego dnia dzieci obchodziły 

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

      Uczestniczyły we wspólnej zabawie. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach-tak ważnych w życiu każdego człowieka, a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania. Dzieci otrzymały medale upamiętniające ich święto. Dzień ten dostarczył naszym milusińskim wielu pozytywnych wrażeń.

      Z okazji święta przedszkolaka życzymy wytrwałości i wielu niezapomnianych wrażeń z czasu spędzonego

      w przedszkolu, radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil.

       

     • SPRZĄTAMY ŚWIAT

     • 20 września 2019 r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w 26 edycji akcji „Sprzątania świata - Polska” pod hasłem „NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!”

      Głównym celem tegorocznej akcji jest podejmowanie działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

      Dlatego już od najmłodszych lat zachęcamy dzieci do dbania o przyrodę. Trzcińskie przedszkolaki tego dnia wyruszyły zaopatrzone w worki i rękawiczki sprzątać nasze miasteczko. Najmłodsze dzieci porządkowały teren wokół przedszkola. Starsze dzieci porządkowały pobliski park.

      Udział w tym przedsięwzięciu sprawił dzieciom wielką radość i zadowolenie.

       

     • OGŁOSZENIE SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • Jutro tj. 20.09.2019r. (piątek)

      nasze przedszkolaki biorą udział w akcji "Sprzątanie świata".

      W związku z tym, prosimy o ubranie dzieci stosownie do pogody

     • ZAPROSZENIE NA DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi we wtorek 24 września na godz. 16.00 na Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odędzie się na placu przedszkolnym. W programie występy artystyczne naszych przedszkolaków, gry i zabawy, degustacja potraw ziemniaczanych oraz konkurs na "dziwaka z ziemniaka", które przynosimy na festyn.

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     • Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020,

      które odbędzie się dnia 5 września 2019r. o godz. 16.00.

      Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami w poszczególnych grupach.


      Prosimy Rodziców, aby na czas zebrania zapewnili dzieciom opiekę i nie zabierali ich ze sobą na spotkanie.

     • WITAJ PRZEDSZKOLE

     • Drodzy rodzice w poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny.

      Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci już w poniedziałek 2 września 2019 do przedszkola.

      Spotkania informacyjne dla Rodziców odbędą się w pierwszym tygodniu września,

      o dokładnym terminie zostaną Państwo poinformowani przez nauczycieli.

       

     • DNI ADAPTACYJNE

     • Dyrektor i nauczyciele Przedszkola Miejskiego "Leśne Skrzaty" w Trzcińsku - Zdroju

      serdecznie zapraszają dzieci wraz z opiekunami

      na zajęcia adaptacyjne organizowane w trzcińskim przedszkolu

      w dniach 26.08.2019 - 30.08.2019 w godz. 10.00 - 12.00.

      Celem zajęć adaptacyjnych w przedszkolu jest ułatwienie dziecku bezstresowego wkroczenia dziecku w świat grupy przedszkolnej. Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, nauczycielki i personel obsługi. 

      Personel przedszkola pragnie, aby wszystkie dzieci z uśmiechem,

      bez stresu i płaczu przychodziły do naszego przedszkola.

      Prosimy o zabranie obuwia zmiennego.

      Serdecznie zapraszamy

     • DYŻUR WAKACYJNY

     • UPRZEJMIE INFORMUJEMY,ŻE W CZASIE WAKACJI PRZEDSZKOLE MIEJSKIE LEŚNE SKRZATY W TRZCIŃSKU-ZDROJU

                  BĘDZIE CZYNNE W MIESIĄCU SIERPNIU.

     • OGŁOSZENIE UMOWY

     • PROSZĘ RODZICÓW, KTÓRZY NIE PODPISALI JESZCZE UMOWY NA ŚWIADCZENIE USŁUG PRZEZ PRZEDSZKOLE MIEJSKIE

      LEŚNE SKRZATY W TRZCIŃSKU- ZDROJU, NA ROK SZKOLNY 2019/2020, ABY ZROBILI TO NIEZWŁOCZNIE. OGŁOSZENIE

      DOTYCZY DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA JAK I NOWO PRZYJĘTYCH.

     • WYJAZD DO TEATRU PLECIUGA

     • W PIĄTEK 17.05.2019 r. WSZYSTKIE GRUPY PRZEDSZKOLNE  JADĄ  DO TEATRU „PLECIUGA ” W SZCZECINIE.  WYJAZD GODZINA 8.10, POWRÓT OKOŁO GODZINY 13.30. PROSZĘ  PRZYPROWADZIĆ DZIECI DO PRZEDSZKOLA DO GODZINY 7.45 TAK BY ZDĄŻYŁY ZJEŚĆ ŚNIADANIE I NIE DAWAĆ IM NA DROGĘ NAPOJÓW I PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH.

  • Kontakty

   • Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju, Kościuszki 7
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
   • 91 414 81 14
   • ul. Kościuszki 7 74-510 Trzcińsko-Zdrój
 • Galeria zdjęć

   brak danych