• ZAPRASZAMY NA WYJĄTKOWE JASEŁKA

     • Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w naszym miasteczku. W piątek 16 grudnia 2022 roku o godzinie 16.30 w sali widowiskowej BICKu Rodzice dzieci Przedszkola Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty przedstawią jasełka pt. "Historia Narodzenia Pana słowem i kolędą pięknie opisana". Zapraszamy wszystkich mieszkańców Trzcińska-Zdroju i nie tylko, każdego kto zechciałby spędzić czas w wyjątkowym nastroju, przenieść się do Betlejem, gdzie narodziło się Boże Dziecię.

      To będzie wyjątkowe wydarzenie...

      Po pierwsze z wyjątkowymi aktorami, po drugie wydarzeniu przyświecać będzie szczytny cel.

      Kupując bilet ( DOROŚLI - 10zł, DZIECI - wstęp wolny) na przedstawienie każdy z nas może wesprzeć zbiórkę Hani Taberskiej, która walczy z chorobą-dystrofią mięśniową. Hania ma 5 lat, mieszka w naszym miasteczku, mimo choroby jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Hanię często dopadają infekcje, a wtedy nawet przy tych drobnych infekchach potrzebuje wsparcia asystora kaszlu. Dlatego właśnie mama Hani otworzyła zbiórkę na asystor kaszlu , którego koszt jest spory(około 20 tyś. zł).

      Link do zbiórki:

      https://pomagam.pl/fy94pp?podglad...

      Hania mimo wszystkich przeciwności losu jest bardzo energiczną, żywą i wesołą dziewczynką, która ma silną wolę życia! Jest bardzo czuła i delikatna jak na swój wiek. Za każdą okazaną pomoc będziemy bardzo, bardzo wdzięczni.

      Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, otwórzmy nasze serca w tym magicznym czasie.

      Z A P R A S Z A M Y

     • CHOINKA NA RYNKU

     • I w tym roku nie mogło być inaczej... świąteczne drzewko na Rynku ozdobione kolorowymi bombkami wykonanymi przez nasze przedszkolaki. To już nasza tradycja, która dzieciom sprawia radość, a dzięki temu nasza wspólna choinka staje się coraz piękniejsza

     • BAJKOWY KONCERT

     • Dzisiejszy dzień od rana był pełen niespodzianek. Pierwszy odwiedził nas Święty Mikołaj ,a później zagościli w naszy przedszkolu aktorzy z Agencji Artystycznej Pro Musica z bajkowym koncertem muzycznym pt. “Tajemnicze zniknięcie Świętego Mikołaja”. Poznaliśmy historię jak to zła czarownica Dysharmonia porwała Świętego Mikołaja. Jak to w bajkach bywa wszystko skończyło się dobrze, jeden z pomocników Mikołaja Elf od zadań specjalnych uratował Mikołaja. Poznaliśmy dwa nowe instrumenty: klarnet i akordeon. Wspólnie z aktorami i oczywiście przy akompaniamencie instrumentów zaśpiewaliśmy kolędy.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie dzieciom tej niespodzianki

     • MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

     • Ho, Ho, Ho....Nasze Przedszkolaki odwiedził dzisiaj Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem. Diękujemy Mikołaju za odwiedziny i oczywiście za prezenty.

      Dziękujemy naszym elfom - Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu niespodzianek dla dzieci

     • POLICJANCI W PRZEDSZKOLU

     • We wtorek 29 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Trzcińsku -Zdroju p. Przemek oraz p. Artur odwiedzili nasze przedszkolaki. Dzieci z uśmiechem na twarzy przywitały stróżów prawa. Z uwagą wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Pnowie policjanci przypomnieli, jak prawidłowo przejść przez jezdnię, o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz podczas zabaw z kolegami. Dzieci zadawały pytania, na które policjanci bardzo chętnie odpowiadali. W trakcie wizyty mogły dowiedzieć się także, na czym polega praca policjanta oraz jakie wyposażenie funkcjonariusze zabierają ze sobą do codziennej służby. DZIĘKUJEMY za odwiedziny

     • WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W BIBLIOTECE

     • Poczuj magię Świąt i zapisz się razem ze swoją pociechą na warsztaty pieczenia i dekorowania pierniczków i ciasteczek, które odbędą się 5 grudnia 2022 o godz. 16.00 . Zapisy do 2 grudnia(piątek) w Bibliotece.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     •  

      W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

      Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

      Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

     • POKAZ ILUZJI

     • W dniu dzisiejszym gościliśmy fotografów z firmy PIXEL, którzy wykonali dzieciom zdjęcia grupowe oraz zdjęcia indywidualne w pięknej zimowej scenerii. Niespodzianką dla dzieci był pokaz iluzji w wykonaniu Pana Grzegorza, za co bardzo dziękujemy.

     • PODZIĘKOWANIA #SZKOŁADOHYMNU

     • W tym roku akcja odbyła się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół z całego kraju. Nasze przedszkole również przystąpiło do wspólnego odśpiewania hymnu.

     • KONCERT "DLA NIEPODLEGŁEJ"

     • Przedstawiciele naszego przedszkola wystąpili podczas Koncertu "Dla Niepodległej" 11 listopada 2022 w BICK. Był to dla nas wielki zaszczyt, że najmłodsi Polacy mogli swoim występem uświetnić ten koncert. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor BICK Reginie Brzezińskiej za zaproszenie i za piękne podziękowania

     • PODZIĘKOWANIE #SZKOŁAPAMIĘTA

     •  

      Już po raz czwarty MEiN zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju, w tym również nasze przedszkole. W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli.

      Za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami

     • AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

     • W tym roku najstarsze przedszkolaki z grupy "Jeżyków" przygotowały Akademię z okazji Święta Niepodległości dla młodszych dzieci oraz na występ zaprosiły również swoich rodziców.

     • Konkurs na najpiękniejsza, najzabawniejsza, najbardziej dyniowy dynie na świecie wyniki

     •  

      Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci! Z przyjemnością ogłaszam wyniki rodzinnego konkursu. Odzew z Waszej strony ogromnie mnie ucieszył. Na konkurs zgłoszono 17 przepięknych dyń.

      Nagrodzone dynie:

      I miejsce Wojciech Zalewski grupa Jeżyki

      II miejsce Oliwia Jaruszewska grupa Słoneczka

      III miejsce Franciszsk Zalewski grupa Biedronki

      Gratuluje! Dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Dziękuję Pani Reginie, Pani Joli oraz Pani Ewelinie za to, że podjęły się trudnego zadania wyboru trzech wygranych dyń, a wybór był naprawdę ciężki.

     • #SZKOŁAPAMIĘTA

     • #SzkołaPamięta

      Już po raz czwarty nasze przedszkolaki włączyły się w akcję #SzkołaPamięta. W dniach 27 i 28 października odwiedziły trzciński cmentarz, na którym uporządkowały opuszczone groby i zapaliły znicze. Wspominały również swoich bliskich, którzy odeszli. Zapaliły znicze również przy Grobie Nieznanego Żołnierza na znak pamięci i szacunku dla osób, które zapisały się w historii.

 • Galeria zdjęć

   brak danych