• DZIEŃ ZIEMI

     • Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Przyjaciele przyrody", które przygotowały dzieci z grupy Jeżyki. Przedszkolaki przypomniały sobie co to jest ekologia oraz zasady segregacji śmieci. Wiedzą jak dbać o środowisko. Dzieci wiedzą także co szkodzi naszej planecie i jak postępować, aby jej nie szkodzić. 

     • Konkurs na najpiękniejszą rodzinną palmę wielkanocną

     • Drodzy Rodzice!

      Kochane Dzieci!

      Z przyjemnością ogłaszamy wyniki rodzinnego konkursu. Zaangażowanie z waszej strony ogromnie nas ucieszyło. Na konkurs zgłoszono 28 pięknych palm.

      Nagrodzone palmy:

      Grupa Słoneczka:

      I miejsce - Tymon Skoczylas

      II miejsce - Blanka Winnik

      III miejsce - Oliwia Jaruszewska

      Grupa Biedronki

      I miejsce - Adam Łukaczewski

      II miejsce - Zofia Mazur

      III miejsce - Adrianna Rybak

      Grupa Jeżyki

      I miejsce - Szymon Kotlicki

      II miejsce - Wojciech Zalewski

      III miejsce - Alan Kotlicki

       

      Gratulujemy! 

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w komkursie.

      Dziękujemy Pani Reginie, Pani Joli oraz Pani Magłorzacie za pracę w komisji konkursowej.

     • Dzień Świadomości Autyzmu

     • Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum zaburzeń. W środę 3 kwietnia odbył się pochód zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty. W pochodzie oprócz gospodarzy uczestniczyły dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego. Dziękujemy policjantom z Komisariatu w Trzcińsku za zabezpieczenie marszu oraz uczniom i nauczycielom ze szkoły za włączenie się w akcję.

     • ABC Małego Konsumenta

     • Dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w projekcie edukacyjnym ABC Małego Konsumenta. Program został przygotowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z myślą o przedszkolakach. Wszystkie działania wpisują się w założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami takimi jak: paragon, reklamacja, konsument, gdzie robimy zakupy i jak robić je w przemyślany sposób. 

     • Jarmark Wielkanocny

     • W piątek, 22 marca w naszym miasteczku odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie to przyciąga mieszkańców, którzy mieli okazję cieszyć się bogactwem lokalnego rękodzieła, świątecznych dekoracji i smakołyków. Nie zabrakło również naszej placówki. Na stoisku Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty, można było kupić, piękne palmy oraz ozdoby wielkanocne. Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wypieki - pyszne ciasta i ciastecza oraz babeczki. Wszystkie dekoracje i wypieki zostały przygotowane przez rodziców. 

      DRODZY RODZICE

      Podczas jarmarku wszystkie ozdoby i wypieki zostały sprzedane.

      Kwota, jaką uzyskaliśmy ze sprzedaży wynosi 2052,00 zł, która zasili konto Rady Rodziców.

      Serdecznie  dziękujemy rodzicom za przygotowanie i dostarczenie stroików oraz wypieków na jarmark.

      Pięknie dziękujemy pani Aldonie Mazurkiewicz, pani Małgorzacie Bułgajewskiej oraz pani Kamili Matusik za pracę podczas jarmarku.

       

       

     • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

     • Wczoraj 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa, znany nam także, jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Zespół Downa jest zaburzeniem genetycznym, które spowodowane jest obecnością dodatkowego chromosomu w materiale genetycznym. Data tego dnia nie jest przypadkowa. Dzień i miesiąc zostały wybrane tak, aby odpowiadały 3 dodatkowemu chromosomowi w 21 parze łańcucha genetycznego. Obchody tego dnia stanowią istotny element solodaryzowania się z osobami zmagającymi się z tym zaburzeniem, uwrażliwiają naszą akceptację tych osób z całą ich wyjątkowością. Nasze przedszkolaki, włączając się w tę ogólnoświatową kampanię, ubrały tego dnia dwie różne skarpetki, które stały się symbolem niedopasowanych chromosomów. Dzieci oglądały i opowiadały o swoich kolorowych skarpetkach, uważnie wysłuchały co to jest za dzień i dlaczego jest obchodzony, wspólnie bawiły się kolorami. Dla nas ważne jest, aby już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji.

     • DZIEŃ WIOSNY

     • W dniu 20 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy - powitania wiosny". Powitanie wiosny dla każdego przedszkolaka to wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych, wiosennych Gaików. Kiedy wszystko było już gotowe przedszkolaki barwnym korowodem ruszyły ulicami miasta. Na zakończenie pochodu dzieci dotarły do Domu Pomocy Społecznej, gdzie zostały przywitane przez pracowników i pensjonariuszy. Przedszkolaki zaspiewaly piosenkę o wiośnie, przedstawiły również inscenizację wiersza - "Pożegnanie Marzanny". Następnie ze względów ekologicznych Marzanny zostały spalone. Po powrocie do przedszkola na dzieci czekała ciepła zupa i kiełbaski z grilla. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy i czas spędzony na nowym placu zabaw.

      Zapraszamy do kolorowej galerii zdjęć

     • DZIEŃ MATEMATYKI

     • "Matematyka nigdy nie jest nudna, wcale także nie jest trudna..."

      Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 14 marca. Dzieci z grupy Jeżyków świętowały ten dzien 15 marca. W tym dniu braly udział w zabawach, które pozwolily na kształcenie kompetencji matematycznych. Dzieci, między innymi, doskonaliły orientację przestrzenną, kształtowały świadomość schenatu własnego ciała, liczyły, utrwalały cyfry i znaki matematyczne, rozpoznawały kolory i figury geometryczne z których tworzyły wspaniałe kompozycje, układały rytmy, klasyfikowały i rozwiązywały zadania z treścią. Wykonywanie róznorodnych zadań sprawiło dzieciom wiele radości. Podsumowując, wszystkie przedszkolaki stwierdziły, że matematyka jest łatwa, ciekawa i przyjemna. Na koniec otrzymały Dyplom Matematycznego Mistrza.

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - dofinansowanie

     • Z radością informujemy, że Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty otrzymało pozytywną opinię i dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Placówka nasza skorzystała z Priorytetu 3 - zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego. 

      Kwota uzyskanego dofinansowania to 2500,00 zł dotacji ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  oraz 625,00 zł - wysokość wkładu finansowego organu prowadzącego. Całkowity koszt realizacji zadań to 3125,00 zł. 

      Pozyskane środki zostaną wydatkowane na zakup pozycji wydawniczych z kanonu literatury dziecięcej, albumów i atlasów o różnorodnej tematyce dostosowanej do wieku dzieci. Dzięki zdobytym funduszom placówka zorganizuje różnorodne działania o charakterze promującym czytelnictwo.  

      Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na rozwój czytelnictwa w Polsce. Ze względu na skalę oddziaływania, jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

      Dzięki wsparciu udzielonego przez organ prowadzący oraz zaangażowaniu dyrektora i nauczycieli przedszkola w placówce powstanie "Przedszkolny Klub Małego Czytelnika Leśnego Skrzacika"

     • Dzień Kobiet

     • 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Dziś swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z naszego przedszkola składali życzenia, wręczali drobne upominki oraz kwiaty dziewczynkom. Kwiatki i słodkości otrzymały również nauczycielki oraz panie z obsługi. Radosna atmosfera panowała od samego rana. Dziękujemy

     • Wyjazd do teatru

     • 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W ramach zbliżającego się święta, dnia 7 marca, dzieci z naszego przedszkola pojechały do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, aby obejrzeć spektakl pt. "Tajemniczy turban". "Tajemniczy turban" to bajka składająca się z dwóch baśni turkmeńskich. Jest to historia lenia, który myślał tylko o sobie i pogardził szczęściem jakie podarował mu los. Opowieść o tym, jak sprzyjające okoliczności odkrywają i nagradzają to, co jest w nas najcenniejsze: dobroć, mądrość, uczynność. Siedemdziesiąt minut znakomitej zabawy dla najmłodszych i nie tylko. Barwne kostiumy, maski, zaczarowane dekoracje i nieustanna obecność dzieci w baśniowej krainie przeniosły maluchy w czasie. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie i z wielkim zaangażowaniem w nim uczestniczyły, jako aktorzy. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale na pewno nie ostatnia!

     • NASZE PRZEDSZKOLE NALEŻY DO KLUBU MLECZAKA!

     • Kiedy ząbek choruje, do dentysty mknij raz, dwa. Chodź do niego na przeglądy, bo on się na zębach zna. Podczas kolejnych zajęć w ramach realizacji Programu "Klub Mleczaka", przedszkolaki dowiedziały się, że poza myciem zębów i dietą bogatą w warzywa i owoce, niezmiernie ważne są regularne kontrole zębów w gabinecie dentystycznym. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda taki gabinet, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Następym zadaniem było wykonanie drugiej pracy konkursowej - makietę gabinetu stomatologicznego. We wtorek 5 marca - przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty - w tym dniu przedszkolaki wybrały się do gabinetu stomatologicznego Pani dr. n. med. Justyny Szott. Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Dzieci ponownie miały okazję zapoznać się ze specyfikacją pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków. Na zakonczenie każde z dzieci otrzymało od Pani Doktor upominek - szczoteczkę i pastę do mycia zębów. Bardzo dziękujemy Pani Doktor za życzliwe przyjęcie oraz upominki.

     • Projekt NPRCz 2.0

     • Dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty we współpracy z Biblioteką Miejską w Trzcińsku - Zdroju biorą udział w całorocznym projekcie pt. "Książkowy niekalendarz" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Działania podzielone są na miesiące w których dzieci realizują zadania z książkowego BINGO. W środę 28 lutego grupa SŁONECZEK wybrała się do biblioteki, aby wykonać zadania przeznaczone na miesiąc luty. Dzieci słuchały bajek o zwierzątkach, a także układały puzzle przedstawiające znanych bohaterów literatury dziecięcej. Działania te mają na celu rozwijać zainteresowania czytelnicze od najmłodszych lat. 

      Nad wszystkim czuwała Pani Ania za co serdecznie dziękujemy. Super zabawy i ćwiczenia ruchowe pozwoliły maluchom miło i pożytecznie spędzić czas.

      Teraz pora na kolejną grupę i kolejne zadania.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

     • DZIEŃ KOTA

     • Łazi własnymi drogami,

      ugania się za myszkami,

      lubi wspinać się na płot

      - Kto to jest?

      tak to...KOT

       

      Światowy Dzień Kota to święto, które przypada w dniu 17 lutego. W naszym przedszkolu cały dzień "kręcil się wokół kota". Poruszyliśmy ważną kwestię, KOT TO NIE ZABAWKA, którym można się pobawić i odłożyć na miejsce, ale bardzo trudne zadanie. Przedszkolaki wiedzą, że należy pielęgnować i troszczyć się o swojego kociego przyjaciela.  Dzieci poznały różne rasy kotów oraz ciekawostki dotyczące kocich zwyczajów i typowego kociego dnia. Nie zabrakło przy tym zabaw matematycznych, plastycznych i ruchowych. Były też wesołe kocie zabawy przy znanych piosenkach. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. W tym celu dzieci z naszego przedszkola udały się z wizytą do schroniska dla zwierząt Psijaciele - Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt, aby przekazać wcześniej zebrane dary. Dzieci i rodzice z aktywnie przyłączyli się do akcji i dzięki temu zebraliśmy 98 kg suchej i mokrej karmy. Wszystkim kotkom życzymy zawsze pełnej miseczki, ciepłego legowiska oraz wygodnego drapaka.

      Dziękujemy pani Judycie za zorganizowanie wyjazdu do schroniska.

     • La pizza italiana

     • W piątek 16 lutego dzieci z grupy Biedronek i Jeżyków wzięły udział w warsztatach kulinarnych przygotowania i pieczenia pizzy w restauracji "Szarlotka" w Piasecznie. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się pizza, jak ją prawidłowo przygotować. Po pokazie i słodkim poczęstunku dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania włoskiego smakołyku ze swoimi ulubionymi składnikami - formowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulbione produkty. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni  dzieci ubrane były w fartuszki i czapki kucharskie, które po zajęciach mogły zabarać do domu. Kiedy pizze powędrowały do pieca dzieci mogły chwilę zrelaksować się przy muzyce. Zajęcia kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

      Dziękujemu pani Gosi za super zajęcia i zabawę. Dziękujemy za przygotowanie dla dzieci słodkiego poczęstunku.

      Dziękujemy panu Pawłowi Wardaszewskiemu za bezpłatny przejazd do Piaseczna.

      Maluchy z grupy Słoneczek wykonywały prace plastyczno-techniczne podczas zajęć. Za rok również wybiorą się na zajęcia kulinarne.

       

     • WALENTYNKI

     • Dziś 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Zarówno u dzieci i nauczycieli w ubiorze dominowała barwa czerwona. Piękne dekoracje w salach i na gazetkach tylko podkreśliły ten wyjątkowy dzień. Pojawiły się czerwone serduszka, walentynki oraz piękne prace plastyczne. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym, jak można okazywać szczęście, przyjaźń, miłość bliskim osobom nie tylko od święta. Maluchy bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki, nie zabrakło również słodkiego upominku oraz przygotowania pięknych Walentynek.

       

     • Dzień Babci i Dziadka

     • W czwartek, 8 lutego, dzieci z naszego przedszkola świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z każdej grupy przygotowały wspaniałe występy, podczas których dziadkowie mogli ujrzeć talenty swoich wnucząt. To dzień, w którym maluchy wraz z wychowawcami starają się uczcić święto swoich ukochanych babć i dziadków, okazując im wdzięczność i miłość. W części artystycznej dzieci poprzez wierszyki, taniec oraz śpiew pokazały, jak ważni są dla nich dziadkowie. Po występie dzieci życzenia seniorom złożyła pani dyrektor, następnie zaprosiliśmy gości na słodki poczęstunek, a z racji, że był to "tłusty czwartek" były to pączki. Wnuczęta wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a podziękowań ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo milosci od swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!  

 • Galeria zdjęć

   brak danych