• ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

     •  

      29 i 30 listopada w naszym przedszkolu świętowane były Andrzejki dzieci zostały zapoznane z niektórymi tradycjami ludowymi oraz wróżbami, były  bardzo ciekawe tego, co spotka je w przyszłości. Ten  dzień był dniem radosnych zabaw, wróżb  oraz konkursów, w których dzieci chętnie brały udział. Nie zabrakło również lania wosku i odczytywania powstałych figur. Na zakończenie wszyscy tańczyli przy  dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Było wiele radości i uśmiechu

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • W dniu 25.11.2021r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

      W tym wesołym dniu dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię powstania pluszowego misia, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą różne misie te prawdziwe jak i bajkowe. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie".Brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, wykonywały prace plastyczne.

      Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

     • PRZEDSTAWIENIE "WAŻNIAK W TARAPATACH"

     • W dniu dzisiejszym Nasze Przedszkolaki obejrzały przedstawienie "Ważniak w tarapatach" w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębenek. Bohaterami przedstawienia były doskonale znane wszystkim dzieciom jak i dorosłym Smerfy, Gargamel oraz Klakier.

      Przedstawienie pełne humoru, podczas którego najmłodsi aktywnie uczestniczyli i wspólnie tworzyli akcję dziejącą się w wiosce Smerfów oraz okolicznym lesie.

      Gargamelowi kolejny raz nie udało się przechytrzyć niebieskich bohaterów, a więc cała historia zakończyła się „happy endem”. Było to bardzo ciekawe i pełne pozytywnych emocji spotkanie.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za zaproszenie na przedstawienie oraz Pani Reginie Brzezińskiej za udostępnienie sali widowiskowej.

     • "Dzieci rysują dla obrońców naszych granic. Wlejmy otuchę w ich serca!"

     • Ruszyła piękna akcja! "Dzieci rysują dla obrońców naszych granic. Wlejmy otuchę w ich serca!"

      Akcja organizowana przez Siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole im. bł. s. Julii Rodzińskiej w Piotrkowie Trybunalskim „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic” dla uczczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji.

      Gdzie wysłać prace?

      Zachęcamy do wysyłania fotografii prac (rysunków, obrazków, grafik) wykonanych przez dzieci, które dodadzą otuchy funkcjonariuszom Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji na adres dumaiszacunek@gmail.com.

      Prace dzieci posłużą do wykonania galerii dla obrońców naszych granic.

      Cel przedsięwzięcia

      Podstawowym celem organizatora jest budowanie świadomości obywatelskiej i trwałej więzi z ojczyzną, a także integracja międzypokoleniowa.

     • PRZEDSTAWIENIE "WAŻNIAK W TARAPATACH"

     • Dnia 19 listopada 2021(piątek)

      w sali widowiskowej TCK odbędzie się przedstawienie

      "Ważniak w tarapatach"

      dla naszych przedszkolaków w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębenek.

       

      Prosimy w tym dniu dzieci zapisane do godz. 13 o odbiór z sali widowiskowej około godziny 13.40.

     • GÓRA GROSZA

     • To już XXII edycja akcji "Góra Grosza". Zachęcamy wszystkich chętnych rodziców oraz dzieci do udziału w akcji.  

      Zbiórka monet potrwa do 31 grudnia 2021 roku. Następnie zostaną przekazane "Towarzystwu Nasz Dom", które wspiera dzieci i ich rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Puszka na monety znajduje się w szatni

     • KONKURS NA "STWORA-POTWORA" ROZSTRZYGNIĘTY

     • W dniu 05.11.2021 r. w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, został rozstrzygnięty Gminny konkurs plastyczny i plastyczno-techniczny na "Stwora-Potwora". Zgłoszonych zostało 29 prac.

      W konkursie plastycznym na "Stwora-Potwora" komisja konkursowa po dokonaniu oceny nagrodziła prace naszych przedszkolaków :

      Julii Saskowskiej oraz Kacpra Stempki

      Wszystkim uczestnikom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

      https://bicktz.pl/rozstrzygniecie-konkursu-na-stwora.../

     • #SzkołaPamięta

     • #SzkołaPamięta

      Już po raz trzeci miała miejsce akcja #SzkołaPamięta. Nasze przedszkolaki w tym roku również włączyły się w akcję. 28 i 29 października nasze przedszkolaki odwiedziły trzciński cmentarz, na którym uporządkowały opuszczone groby i zapaliły znicze. Wspominały również swoich bliskich, którzy odeszli. Zapaliły znicze również przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz na grobie ks. Marka Piotrowskiego na znak pamięci i szacunku dla osób, które zapisały się w historii.

     • FOTOGRAF

     • Dnia 26.10.2021r.(wtorek) o godz. 8.00

      nasze przedszkole odwiedzi fotograf

      z firmy Benetronas, który wykona dzieciom zdjęcia.

       

      Zakup zdjęć nie jest obowiązkowy

      Oferta poniżej

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto

       Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

      Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 20 września. W przedszkolu na dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, zajęciach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły dzieciom medale Super Przedszkolaka. 

     • AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • W tym roku nasze przedszkolaki wzięły udział już w 28 edycji akcji „Sprzątanie Świata” – Polska 2021- myślę, więc nie śmiecę. Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania „ŚWIATA”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. W Polsce akcja pod nazwą “Sprzątanie świata – Polska”, odbywa się począwszy od 1994 r. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

      Nasze przedszkole już od wielu lat jest uczestnikiem akcji „Sprzątania Świata”. W dniu 17 września 2021 r. nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i worki na odpady przemierzały znajomy teren. Udział w sprzątaniu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi przeprowadzonymi na ww. temat, które zainspirowały dzieci do działania mającego na celu dbanie o nasze najbliższe środowisko. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie – „Dlaczego trzeba sprzątać świat?”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie. Akcja odbyła się sprawnie, z wielką energią do działania. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciom już od najmłodszych lat.

      PAMIETAJ!

      „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,

      na pozór niewielkiego, ludzkiego działania , zależy od każdego z nas.”

                                                                                                                               /Florian Plit/

 • Galeria zdjęć

   brak danych