• DZIEŃ SKRZATA

     • W czwartek 22 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Skrzata". Jak wszyscy doskonale wiecie nasze przedszkole nosi imię Leśnych Skrzatów, dlatego już w bramie witały Was dwa skrzaty. Każda z grup świętowała ten dzień w różny sposób, były piosenki, malowanie skrzata, opaski ze skrzatami, skrzacie czapki i wiele wiele innych zabaw. Oto fotorelacja z najmłodszej grupy "Słoneczek". Zapraszamy do oglądania

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - SŁONECZKA

     • Dnia 16.10.2020r. w naszym przedszkolu w najmłodszej grupie „Słoneczek” odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dla Słoneczek była to pierwsza tak ważna uroczystość. Dzieci radośnie i z uśmiechem na twarzy recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Przedszkolaki złożyły również przyrzeczenie, a Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała ceremonii pasowania. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i czuły się bardzo ważne ponieważ stały się prawdziwymi przedszkolakami.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA W SŁONECZKACH

     • W środę 30.09.2020 “Słoneczka” obchodziły Dzień Chłopaka w przedszkolu. Dzień upłynął nam pod hasłem „Jesteśmy dżentelmenami – jesteśmy super Chłopakami!”

      Słoneczka wypowiadały się na temat tego „Jaki powinien być uprzejmy chłopak?” oraz utrwaliły używanie magicznych słów „proszę, dziękuję i przepraszam”. Sprawdziliśmy również czy nasi mali dżentelmeni potrafią rozpoznawać marki samochodów. Za pomocą magicznej różdżki wyczarowaliśmy dla naszych małych dżentelmenów kolorowe krawaty Super Chłopaka. W tym dniu, nie zabrakło życzeń, zaśpiewanego przez dziewczynki „Sto lat” oraz zabawy przy muzyce.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W SŁONECZKACH

     • 20 września to bardzo ważna data, bo wtedy obchodzimy Dzień Przedszkolaka!

      Naszym wszystkim dzielnym przedszkolakom, tym mniejszym i tym większym, życzymy samych radosnych i słonecznych dni!

      By w przedszkolu spełniały się Wasze marzenia a spędzony tutaj czas był dla Was magiczny, przepełniony zabawą, nauką i radością!

      Słoneczka ten dzień świętowały po raz pierwszy, z kolorowymi koronami na głowach tańczyły, bawiły się chustą animacyjną. Na zakończenie każdy otrzymał medal.

     • BIEDRONKI I JEŻYKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

     • W piątek 18 września dzieci z grupy "Jeżyki" i "Biedronki" udały się wraz z paniami na plac przy ul. Al. Wolności by jak co roku włączyć się do Akcji Sprzątania Świata. Podczas sprzątania było dużo frajdy i uśmiechu. Na koniec worki z nieczystościami powędrowały do odpowiednich pojemników na śmieci.

     • AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

     •  

      W piątek najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w corocznej akcji sprzątania świata. Przedszkolaki w rękawiczkach ochronnych oraz z workami na odpady chętnie porządkowały teren wokół przedszkola. Następnie wspólnie z Paniami posegregowały odpady i powrzucały je do odpowiednich pojemników. Udział w akcji sprzątania świata sprawił dzieciom wiele radości . Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji"Słoneczka sprzątają świat"

     • PODZIĘKOWANIA

     • W związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 r. usunięte zostały z naszych sal wykładziny dywanowe. W ich miejsce pojawiły się piankowe puzzle, które są łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji.

       

      Serdecznie dziękujemy osobom, które wspomogły zakup puzzli: p.Marcie Hybiak i p. Wojciechowi Muszyńskiemu, p. Marcie i Tomaszowi Stempka oraz Radzie Rodziców naszego przedszkola. To dzięki Wam nasze przedszkolaki będą mogły spędzać czas na mięciutkiej i kolorowej podłodze.

       

      DZIĘKUJEMY

    • ZEBRANIE RODZICÓW
     • ZEBRANIE RODZICÓW

     • Szanowni Państwo,

      Serdecznie zapraszamy na zebrania Rodziców wg poniższego harmonogramu:


      I „SŁONECZKA” 3, 4-latki

      09.09.2020 r. (środa), godz. 18:00


      II „BIEDRONKI” 4, 5-latki

      08.09.2020 r. (wtorek), godz. 16:00


      III „JEŻYKI” 5,6-latki

      09.09.2020 r. (środa), godz. 16:00


      Ze względu na obowiązujący w przedszkolu „reżim sanitarny” spotkania odbędą się tak jak ostatni w bramie przedszkola.

      • Prosimy o przybycie na spotkanie tylko jednego rodzica/opiekuna.

      • Osoba biorąca udział w zebraniu musi być zdrowa. Przed wejściem na teren przedszkola osoba biorąca udział w zebraniu podpisuje stosowne oświadczenie dostępne poniżej 

      oswiadczenie-przed-zebraniem-wrzesien.pdf​​​​​​​

      Druk oświadczenia będzie również dostępny w dniu zebrania przy wejściu do przedszkola.

      • Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności, tj. m.in. osłony ust i nosa, dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek jednorazowych.

      • Prosimy o zabranie długopisu.


    • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
     • HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

     • ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

      Szanowni Państwo,

      Serdecznie zapraszamy na zebrania informacyjno-organizacyjne Rodziców dzieci, które będą uczęszczały do przedszkola w roku szkolnym 2020/2021.


      Harmonogram zebrań:


      I „SŁONECZKA” 3, 4-latki

      25.08.2020 r. (wtorek), godz. 18:00

      wych. Elwira Woźniewska, Anna Skiba


      II „BIEDRONKI” 4, 5-latki

      25.08.2020 r. (wtorek), godz. 16:00

      wych. Bogumiła Gardziejewska, Katarzyna Rostowska


      III „JEŻYKI” 5,6-latki

      26.08.2020 R. (środa), godz. 16:00

      wych. Elżbieta Herbin, Katarzyna Rostowska


      Ze względu na obowiązujący w przedszkolu „reżim sanitarny” spotkania odbędą się na świeżym powietrzu na terenie przedszkola.

      • Prosimy o przybycie na spotkanie tylko jednego rodzica/opiekuna.
      • Osoba biorąca udział w zebraniu musi być zdrowa. Przed wejściem na teren przedszkola osoba biorąca udział w zebraniu podpisuje stosowne oświadczenie dostępne poniżej.

      oswiadczenie-rodzica-opiekuna-przed-zebraniem.pdf​​​​​​​

       Druk oświadczenia będzie również dostępny w dniu zebrania przy wejściu do przedszkola.

      • Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności, tj. m.in. osłony ust i nosa, dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek jednorazowych.
      • Prosimy o zabranie długopisu.


    • INFORMACJA NA TEMAT OGŁOSZENIA WYNIKÓW REKRUTACJI
     • INFORMACJA NA TEMAT OGŁOSZENIA WYNIKÓW REKRUTACJI

     •  

      Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną, w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia koronawirusem COVID-19, ograniczamy bezpośredni kontakt z innymi osobami. 

      W związku z ogłoszeniem wyników rekrutacji w dniu 03.04.2020r. o godz. 15.00 informujemy, że listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą umieszczone na naszej stronie internetowej www.przedszkoletrzcinsko.pl  w zakładce "Rekrutacja 2020/2021".

      Rodziców dzieci zakwalifikowanych prosimy o pobranie „Potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola” (druk dostępny na stronie www.przedszkoletrzcinsko.pl w zakładce "Rekrutacja 2020/2021") i przesłanie scanu lub zdjęcia drogą elektroniczną na adres: przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl . W temacie wiadomości należy wpisać "Potwierdzenie woli". Oryginał "Potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola" należy dostarczyć wraz z pozostałymi dokumentami po ustaniu epidemii.  

       

      Brak złożenia deklaracji woli przyjęcia do dnia 08.04.2020r. do godz. 14.00 oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu.

      Anna Skiba

      Dyrektor Przedszkola

       

    • KOMUNIKAT
     • KOMUNIKAT

     • KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA

      Informuję, że zgodnie z Harmonogramem rekrutacji do Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju na rok szkolny 2020/2021  w dniach 01.06-05.06.2020 można składać wnioski o przyjęcie kandydata do przedszkola na rok 2020/2021 w postępowaniu uzupełniającycm. Wniosek oraz oświadczenia są dostępne na naszej stronie w zakładce "Rekrutacja 2020/2021" http://przedszkoletrzcinsko.pl/rekrutacja-20202021,26,pl.  

      Z uwagi na konieczność zastosowania środków ograniczających potencjalne możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz stosując się do wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020r . dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 proszę o rezygnację z osobistego składania wniosków. Wypełniony wniosek wraz

      z załącznikami proszę przesłać w formie scanu lub zdjęć na adres email: przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl .

      W razie pytań kontakt telefoniczny 91 414 81 14

       

     • ŻYCZENIA NA DZIEŃ MAMY

     • Dzisiaj 26 maj – to dzisiaj przypada Święto Mamy – Drogie Mamy składamy Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego Święta:

      Życzymy Wam przede wszystkim dużo miłości i wytrwałości w wychowaniu Waszych dzieci,

      abyście zawsze były wsparciem i ostoją dla Waszych pociech

      i abyście w tym codziennym trudzie nie zapomniały również o sobie

      o spełnianiu swoich marzeń i planów…

      Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

      Nasze przedszkolaki wraz z Paniami przygotowały różne niespodzianki. Biedronki i Jeżyki przygotowały zdjęcia i piosenkę,  a Słoneczka swoje domy zamieniają dziś w salony piękności, w których najważniejszym gościem będą dzisiaj Mamusie

    • KOMUNIKAT
     • KOMUNIKAT

     • KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO LEŚNE SKRZATY W TRZCIŃSKU - ZDROJU

      Drodzy Rodzice,

      W ślad za decyzją rządu o zmniejszeniu obostrzeń w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz przywróceniem działalności przedszkoli, informuję, że w wyniku konsultacji z organem prowadzącym podjęliśmy decyzję o wznowieniu z dniem 25 maja 2020 r. działalności Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju. Opieka przedszkolna prowadzona będzie w ograniczonym zakresie, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

      W chwili obecnej czynimy starania, aby spełnić wszystkie stawiane nam wymagania przeciwepidemiczne. W związku z powyższym potrzebujemy jeszcze kilku dni na przygotowanie warunków do bezpiecznego pobytu dzieci, rodziców i pracowników  w placówce oraz opracowanie procedur bezpieczeństwa pobytu w przedszkolu.

      Przedszkole wznawia działalność, by wesprzeć rodziców pracujących, którzy są w sytuacji konieczności powrotu do pracy i nie są w stanie zapewnić opieki swoim dzieciom.

      W przypadku Rodziców, których sytuacja zawodowa będzie ulegała zmianie i zaistnieje potrzeba powrotu dziecka do przedszkola w późniejszym terminie (po 25 maja) prosimy o wcześniejszy kontakt z Dyrektorem przedszkola i dopełnienie wszelkich formalności, które są konieczne dla zapewnienia dzieciom, rodzicom i pracownikom bezpieczeństwa.

      Do przedszkola może uczęszczać dziecko którego rodzice złożą stosowne oświadczenia (druk jest dostępny na stronie internetowej przedszkola http://przedszkoletrzcinsko.pl/dokumenty-dotyczace-organizacji-pracy-przedszkola-w-okresie-pandemii-covid-19,390,pl ). Wypełniony dokument rodzice/opiekunowie prawni powinni dostarczyć do przedszkola w terminie do piątku 22 maja br. do godz. 12.00.

      Przedszkole będzie prowadzić działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą. Nadal też będą prowadzone zajęcia dydaktyczne w formie pracy zdalnej dla dzieci pozostających w domach, zapewniając realizację podstawy programowej i pracy indywidualnej wynikającej z indywidualnych programów terapeutycznych.

      Funkcjonowanie przedszkola będzie zgodne z opracowanymi procedurami bezpieczeństwa  w oparciu o wytyczne GIS oraz obowiązującymi przepisami prawa. Procedury będą dostępne na stronie internetowej przedszkola  http://przedszkoletrzcinsko.pl/dokumenty-dotyczace-organizacji-pracy-przedszkola-w-okresie-pandemii-covid-19,390,pl

       

      W trosce o bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników przedszkola wprowadzamy następujące zasady:

       

      Rodzicu,

      • Do przedszkola przyjdź w maseczce, a przed wejściem zdezynfekuj ręce (jeśli nie masz rękawiczek jednorazowych).
      • Pamiętaj, że dziecko od 4. roku życia także powinno przyjść w maseczce
       (nie zostawiaj jego maseczki w przedszkolu).
      • Dziecko przed wejściem do sali myje ręce (dzieci nie dezynfekują rąk).
      • W przedszkolu dziecko nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa.

      Pamiętaj!

      • Do przedszkola przyprowadź zdrowe dziecko – bez objawów chorobowych i infekcji. Infekcja to: podwyższona temperatura, kaszel, katar, osłabienie.
      • Przyprowadzając dziecko, sam również musisz być zdrowy.
      • Dziecko powinno być przyprowadzone przez jednego opiekuna.
      • W szatni przygotuj je możliwie szybko i odprowadź do drzwi sali.
      • Kiedy przyjdziesz po dziecko, osoba opiekująca się dziećmi przyprowadzi je do drzwi – prosimy, abyście sprawnie się ubrali i opuścili placówkę.
      • W szatni przyjmij zasadę – 1 rodzic z jednym dzieckiem/dziećmi (w przypadku uczęszczania do przedszkola rodzeństwa) lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m.
      • Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do przedszkola i z przedszkola
       żadnych przedmiotów i zabawek.
      • Grupy będą przebywały w wyznaczonych i stałych salach.
       Do grupy przypisani będą ci sami opiekunowie.
      • Personel opiekujący się dziećmi i pozostali pracownicy w razie konieczności będą korzystać z indywidualnych środków ochrony osobistej (jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta i nos, przyłbice i fartuchy z długim rękawem).
      • Sala została specjalnie przygotowana, aby można było skutecznie dezynfekować zabawki.
      • Co najmniej raz na godzinę będzie wietrzona.
      • Wszystkie powierzchnie dotykowe będą dezynfekowane. Będzie prowadzony monitoring codziennych prac porządkowych i dezynfekcyjnych.
      • Dzieci będą korzystały z ręczników jednorazowych.
      • Nie będzie się odbywało mycie zębów.
      • Poszczególne grupy będą przebywały w wydzielonych strefach, bez możliwości stykania się ze sobą.
      • Dzieci nie będą wychodziły na spacery poza teren przedszkola.
      • W razie konieczności temperatura ciała dziecka będzie mierzona za pomocą termometru bezdotykowego.
      • Jeżeli w czasie pobytu w przedszkolu u dziecka wystąpią niepokojące objawy chorobowe, zostanie ono odizolowane w odrębnym pomieszczeniu, a rodzice/opiekunowie niezwłocznie powiadomieni w celu pilnego odebrania dziecka z przedszkola.
      • Miej przy sobie telefon przez cały dzień, ponieważ nauczyciel musi mieć z Tobą stały kontakt.
      • Przygotuj swoje dziecko na nową rzeczywistość w przedszkolu. Powiedz, że panie mogą chodzić w maseczkach i rękawiczkach oraz, że nie wszyscy koledzy będą obecni.

      Dziękuję Państwu za dotychczasową, bardzo dobrą współpracę. Liczę na wzajemne wsparcie i zrozumienie.

       

      Anna Skiba
      Dyrektor Przedszkola Miejskiego
      Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju

       

       

     • KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • Szanowni Państwo, w imieniu Trzcińskiego Centrum Kultury serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Trzcińsko Zdrój do udziału w internetowym konkursie fotograficznym. Konkurs polega na wykonaniu fotografii swojej twarzy pomalowanej w różnorodne barwy (liczy się kreatywność).
      Zdjęcia prosimy przesyłać na adres e-mail: tck@interia.eu do 30 maja 2020 roku. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
      Konkurs nie jest ograniczony wiekowo. Podstawę zgłoszenia do konkursu stanowi podpisana wiadomość e-mail z załączonym zdjęciem.
       

      Klauzula informacyjna

      Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

      1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Trzcińskie Centrum Kultury (TCK) z siedzibą w Trzcińsku-Zdroju, ul. Młyńska 4 (kod pocztowy: 74-510), tel.: 914148043,
      2. kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Trzcińskim Centrum Kultury możliwy jest pod adresem email tck@interia.eu
      3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji konkursu i wyłonienia laureatów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO oraz w celu przekazania nagród laureatom na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO,
      4. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty świadczące usługę obsługi systemów i oprogramowania informatycznego administratora, a także podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa,
      5. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą: - w przypadku uczestników przez czas realizacji konkursu przez Trzcińskie Centrum Kultury, - w przypadku laureatów również po zakończeniu realizacji konkursu w celu przekazania nagród oraz obowiązkowej archiwizacji dokumentacji przez czas określony w odrębnych przepisach,
      6. przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu, oraz prawo do przenoszenia danych, w przypadkach określonych w przepisach RODO, a także w przypadku przetwarzania Pani/Pana danych osobowych na podstawie zgody – prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
      7. w sprawach spornych przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
      8. podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością otrzymania nagród w konkursie oraz w przypadku laureatów niemożliwością przekazania nagród przez Trzcińskie Centrum Kultury.

      Postanowienia końcowe i informacje techniczne.

      1. Konkurs ma charakter gminny.
      2. Poprzez przystąpienie do Konkursu uczestnik wyraża zgodę na publikowanie swojego wizerunku na stronie tcktz.naszgok.pl oraz Facebooku Trzcińskiego Centrum Kultury oraz wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych
       (w zakresie obejmującym imię, nazwisko) zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, przez Trzcińskie Centrum Kultury z siedzibą w Trzcińsku-Zdroju, ul. Młyńska 4, 74-510 Trzcińsko-Zdrój, tel. 91 414 80 43, w celach związanych z realizacją konkursu i wyłonieniem laureatów.
      3. Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z zapoznaniem się z treścią regulaminu i akceptacją jego treści.

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych