• BAL KARNAWAŁOWY

     • W dniu 05.02.2021r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - w tym roku troszkę inaczej  niż zawsze, gdyż każda grupa miała swój bal w swojej sali- niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

      Już od rana w przedszkolu można było spotkać się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek były wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: Spider-Man, Batman, policjant, strażak, pirat...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

      Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach. W salach w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

      Kolejny bal karnawałowy już za rok!

      SŁONECZKA

      BIEDRONKI

      JEŻYKI

     • REKRUTACJA 2021/2022

     • Drodzy Rodzice

      8 lutego 2021 roku rozpoczyna się rekrutacja

      do Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju

      na rok szkolny 2021/2022.

      Zgodnie z harmonogramem od 08.02.2021r. do 19.02.2021r.

      Rodzice dzieci, które będą kontynuować edukację przedszkolną składają w placówce

       „Deklarację kontynuowania edukacji przedszkolnej  w Przedszkolu Miejskim

      Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju w roku szkolnym 2021/2022”

       

       

       Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie

      jest jednoznaczne  z rezygnacją z miejsca  w przedszkolu.

       

       

      Wszelkich informacji dotyczących składania deklaracji kontynuowania edukacji przedszkolnej oraz rekrutacji na nowy rok szkolny udziela dyrektor przedszkola pod nr tel. 91 414 81 14

      Druki deklaracji kontynuowania dostępne są w szatni oraz na stronie internetowej przedszkola.

       

       

       

       

     • FERIE W PRZEDSZKOLU

     • Tegoroczne ferie zimowe trwały od 4 stycznia do 17 stycznia na ten czas zaplanowano i zrealizowano szereg zajęć  w naszym przedszkolu. Już w pierwszym dniu dzieci mogły nacieszyć się urokami zimy, lepiąc bałwanki. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, origami,  sportowych, było również kino oraz w każdy piątek korzystając z multimediów łączyliśmy się z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie oglądając teatrzyki „Czerwony Kapturek” oraz „Gniewko i Lubinka”. Na zakończenie ferii odbyła się dyskoteka z konkursami i zabawami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

      cz.1 "Zabawy na śniegu"

      cz.2 "Przygody z origami"

      cz.3 "Zajęcia plastyczne - bałwanki"

      cz.4 "Zajęcia plastyczne - zimowy pejzaż"

      cz.5 "W kinie"

      cz.6 "Trzej królowie jadą..."

      cz.7 "Zajęcia plastyczne - zimowy pejzaż"

      cz.8 "Dyskoteka"

     • UWAGA!!! BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE!!!

     • UWAGA!!! BEZPIECZNE FERIE!!!

      Już niedługo rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na panującą sytuację epidemiczną związaną z  COVID - 19  będą się one odbywały jednocześnie na terenie całego kraju w terminie                                            od 04.01.2021 r. -  17.01.2021 r. .

      Rekomenduje się, aby w czasie zimowego wypoczynku dzieci pozostały blisko swojego, miejsca zamieszkania, ponieważ należy ograniczyć zwiększoną mobilność  w tym okresie, przez co zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniana się koronawirusa.

      Podczas ferii zimowych należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci podczas wypoczynku. Należy pamiętać, że zima niesie ze sobą szczególne zagrożenia, którym sprzyjają zmienne warunki atmosferyczne.

      Przypominamy o najważniejszych zasadach, aby ferie były jak najbardziej bezpieczne:

     • SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ „KOLOROWE KODOWANIE NA DYWANIE”

     • Innowacja pedagogiczna „Kolorowe kodowanie na dywanie” realizowana była przez najmłodszą grupę „Słoneczka” w Przedszkolu Miejskim Leśne Skrzaty w Trzcińsku-Zdroju od 01.12.2020r. do 31.12.2020r. Innowacją objęte były dzieci 3-4 letnie. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość pracować na pomocach dydaktycznych wykorzystywanych do kodowania takich jak mata do kodowania, mini mata do kodowania, kolorowe kartki, krążki z obrazkami jak również kolorowe kubeczki. Każde zajęcia otwierały przed dziećmi nowe zadania i nowe pomysły. Dzieci zapoznały się z matą edukacyjną i wspólnie wykonywały na niej powierzone im proste i trudniejsze zadania.  Nabyły umiejętność odczytywania kodu, układania własnego kodu, układania najkrótszej i najdłuższej drogi do osiągnięcia celu, zakodowania obrazka czy też ułożenia na mini macie zimowego sudoku. Podczas zabaw w kodowanie wiele radości sprawiły dzieciom kolorowe kubeczki, które są materiałem uzupełniającym matę edukacyjną. Kubeczki mają różne kolory, dzieci nauczyły się z nich układać wieże, segregować i układać je według koloru, układać rytmy a przy tym dobrze bawić się i uczyć. Gdy udało się wykonać samodzielnie dany kod dzieci przeliczały swoje kubeczki, porównywały swoje konstrukcje              i uważały, aby wieże się nie przewróciły. Bawiąc się przedszkolaki rozwijały logiczne myślenie, rozwijały swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, dzieliły się pomysłami, pracowały w grupie  lub  w parach oraz ćwiczyły swoją pamięć. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział  w każdym zadaniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

       

     • PODZIĘKOWANIA

     • Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju serdecznie dziękują Władzom Powiatu Gryfińskiego za świąteczne życzenia oraz za wspaniałe kalendarze. Również składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosny i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

     • KOLOROWE KODOWANIE NA DYWANIE

     • „Kolorowe kodowanie na dywanie” to tytuł innowacji pedagogicznej, autorstwa nauczycielki Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju p. Elwiry Woźniewskiej. Jest to pierwsza innowacja pedagogiczna, która będzie realizowana w naszym przedszkolu. Powstała, by pomóc dzieciom w wieku przedszkolnym rozwinąć tkwiący w nich potencjał i wykorzystać ich naturalną ciekawość świata. W ramach innowacji od grudnia najmłodsza grupa „Słoneczka” dwa razy w tygodniu , w środy i czwartki w godz. 13.00- 13.30 uczestniczyć będzie w zajęciach nauki podstaw kodowania. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Zabawy z kodowaniem kształcą wyobraźnię  i kreatywność dzieci, stopniowo i odpowiedzialnie wprowadzają dzieci w cyfrowy świat. Chcemy pokazać, że nauka kodowania/programowania nie musi być ani trudna, ani nieciekawa, ani prowadzona wyłącznie przy komputerze. W czasie zajęć wykorzystywane będą: mata do kodowania, mini mata do kodowania, kolorowe kubeczki, kolorowe kartki, kartoniki z obrazkami, krążki.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U SŁONECZEK

     • W środę obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu Słoneczka odwiedziły dom misia. Dzięki zakupionemu przez Radę Rodziców projektorowi mogliśmy na żywo połączyć się z domem misia. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały prezenterów oraz wykonywały ich polecenia. Wspólnie z Misiem Teddy Eddie śpiewały, tańczyły. Dzięki projekcji na dużym ekranie dzieci miały możliwość poczuć się tak, jakby były w rzeczywistości w domu misia. Po zabawach z misiem wykonały z talerzyków papierowych pracę plastyczną "Mój miś", które można podziwiać w naszej szatni.

      Anna Skiba

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • Dzieci do przedszkola przyszły ubrane w bluzeczki, spódniczki, sukienki i spodenki w misiowych kolorach. Dzień wcześniej prawie wszyscy rodzice wysłali mi zdjęcia swoich pociech z misiami dzięki temu w czasie zajęć mogłam pokazać dzieciom zdjęcia w laptopie, więc było tak jakby każdy przyszedł z misiem do przedszkola. Po za tym przedszkolaki liczyły i kolorowały z misiem, obejrzały bajkę o Misiu Uszatku i poznały też Misia Kolargola. Malowały głowę misia widelcem, a jutro jak kartki będą suche nakleimy oczy, uszka i buzię. Na końcu każdy mógł zrobić zdjęcie w fotobudce. Pięknie dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia.

      Bogumiła Gardziejewska

     • PODZIĘKOWANIA

     • Serdeczne podziękowania składają Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Dzieci Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty Radzie Rodziców za zakup projektora Epson EH –TW650. Dzięki niemu dzieci będą mogły poczuć magię dużego ekranu. Od teraz zajęcia prowadzone z użyciem projektora będą atrakcyjniejsze, a w tym szczególnym czasie epidemii ze względu na obostrzenia będziemy mogli zastąpić tradycyjne wycieczki na wirtualne, a spotkania z teatrem czy też ciekawymi osobami na spotkania online. DZIĘKUJEMY

     • PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI #SZKOŁA DO HYMNU

     • W tym roku również nie mogło nas zabraknąć podczas śpiewania hymnu 10 listopada o godz.11.11. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy się zebrać razem w jednej sali, jednak to nie przeszkodziło nam w odśpiewaniu hymnu. Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie od Pana Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

     • TRWA REMONT...

     • Trwa remont budynku Przedszkola Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju. Po wymianie starego kopcącego pieca centralnego ogrzewania na nowy, Gmina która jest właścicielem tej nieruchomości przystąpiła do kolejnego etapu termomodernizacji. Wymieniono 8 okien, w sali na piętrze, w kuchni i stołówce oraz 2 pary drzwi wejściowych. Dzięki tej zmianie w pomieszczeniach gdzie przebywają przedszkolaki będzie cieplej oraz zdecydowanie bardziej estetycznie. Po wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, pomieszczenia mają zostać odmalowane. Wiosną planowane jest także malowanie elewacji zewnętrznej. Wszystkie te działania mają na celu poprawę warunki edukacji naszych najmłodszych mieszkańców.

     • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     • Nasze przedszkolaki jak każdego roku swoimi występami uczciły pamięć odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku troszkę w innej formie, każda grupa przygotowała swój program artystyczny i dzięki mediom społecznościowym nasze występy mogli zobaczyć rodzice. Dziękujemy za przygotowanie ubioru dla dzieci na ten szczególny dzień.

     • #SZKOŁA PAMIĘTA

     • Nasze przedszkolaki wraz z paniami również w tym roku przyłączyły się do akcji #SzkołaPamięta. W związku z obecną sytuacją w kraju- stanem epidemii i reżimem sanitarny tegoroczna akcja ma nieco inną postać. Nie mogliśmy wybrać się na groby by zapalić znicze dlatego przygotowaliśmy kącik ku pamięci zmarłych. Najmłodsze przedszkolaki z grupy "Słoneczek" przygotowały "Znicz Pamięci", "Biedronki" również przygotowały lampiony- znicze. Najstarsza grupa "Jeżyków" przygotowała makietę przedstawiającą nasz Cmentarz w Trzcińsku - Zdroju, a konkretnie Pomnik poświęcony ofiarom II Wojny Światowej z napisem „Chwała Poległym” oraz najbliższe groby.

 • Galeria zdjęć

   brak danych