• DZIEŃ GÓRNIKA

     • " Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku, wielu pracuje dzielnych górników.

      Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka..."

       

      Poniedziałek - 4 grudnia jest dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Dziś dzieci z naszego przedszkola miały okazję wzbogacić wiedzę na temat tego trudnego i niebezpiecznego zawodu. Przedszkolaki z ciekawością obejrzały film edukacyjny dotyczący ciężkiej pracy pod ziemią, poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach oraz wykonały piękne prace plastyczne. Wiele entuzjazmu i śmiechu wzbudziło malowanie węglem.

       

       

     • ANDRZEJKI

     • "Andrzejkowe mamy święto, co się dzisiaj na wywróży?

      Mamy miskę pełną wody i klucz duży..."

      W naszym przedszkolu jak co roku podtrzymujemy tradycje związane z "Andrzejkami". Jest to jeden z wyjątkowych i magicznych dni w przedszkolu. "Andrzejki" kojarzą się przede wszystkim z takim zwyczajem jak lanie wosku przez klucz. U nas nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania "bucików", "losowania rekwizytów" i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

     • WARSZTATY

     • SKĄD SIĘ BIERZE PRĄD ?

      Wczoraj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne realizowane w ramach Programu Edukacyjnego "Energia Odnawialna". Dzieci poznały źródła energii odnawialnej i nieodnawialnej, dowiedziały się jak powstaje prąd elektryczny i jak dociera do naszych domów. Maluchy zobaczyły prezentację modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Dzieci zasilały lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemieniały energię słoneczną w ruch wiatraka. Na koniec przeprowadzono wyścigi samochodzików napędzanych małymi panelami fotowoltaicznymi. Dzieci były zachwycone tym spotkaniem. Miłym akcentem tego dnia była zimowa sesja fotograficzna.

     • WYCIECZKA DO KINA HELIOS

     • "WIKING TAPPI"

      W dniu 28 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na film do kina Helios w Gorzowie Wielkopolskim. Przed seansem maluchy uczestniczyły w dyskusji na temat ważnej wartości jaką jest szacunek. Wiking Tappi to seria opowieści o dzielnym, dobrodusznym wikingu i jego przyjacielach. Obok Tappiego i jego nieodłącznego druha, psotnego renifera Chichotka, dzieci miały okazję poznać wiedźmę Skrzypichę, trolla Gburka, elfkę Świetliczkę, kruka Paplaka, a ponadto smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi bohaterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć. Barwna animacja i pełne humoru sceny sprawiły dzieciom wiele radości. Wycieczka się udała - było super.

     • PLUSZOWY MIŚ

     • Mały, duży, bury, kolorowy, milutki - z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiad bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. W piątek 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, każde z dzieci przyszło tego dnia ze swoim ulubionym pluszakiem. Prowadzone były różne zajęcia związane z pluszowymi misiami m.in. taniec z misiem, zabawy ruchowe z misiem, dzieci wykonywały różne prace plastyczne, poznały również historię pluszowego misia oraz oglądały bajki o misiach. Wszystkie przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył dzieciom wiele uśmiechu oraz radości.

     • Wizyta absolwenta

     • W miniony piątek  grupę Jeżyków odwiedził absolwent naszego przedszkola Jakub Rostowski, który obecnie jest studentem III roku Wydziału Nawigacji na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Kuba opowiedział nam o praktykach, które odbył podczas historycznego rejsu na żaglowcu "Dar Młodzieży". Opowiadał nam jak wygląda praca na statku, o pogodzie na Oceanie Atlantyckim i portach, które odwiedził. Podzielił się wrażeniami po przejściu na półkuę południową, gdzie odbył tradycyjny chrzest równikowy i stał się już pełnoprawnym marynarzem. "Dar Młodzieży" upamiętnił w ten sposób 100-lecie przekroczenia równika przez pierwszy pod biało-czerwoną banderą statek "Lwów". Dziękujemy Kubie za wizytę w przedszkolu. 

     • TEATRZYK CIENI

     • Dzisiaj Słoneczka, Biedronki i Jeżyki obejrzały teatrzyk cieni. Znana legenda o Smoku Wawelskim to pogodna opowieść o tym, że dobroć połączona ze sprytem odwagą i ciekawością świata pomaga przezwyciężyć zło i osiągać szczęście. Teatr - nawet taki malutki jak przedszkolny teatrzyk cieni - dla maluchów okazał się miejscem magicznym i niezwykłym.

     • "MAGICZNY GLOBUS"

     • W środę 22 listopada w naszym przedszkolu odbył się pokaz filmu przyrodniczego. Seans był wyświetlany w zamknietej kopule, a maluchy miały okazję obejrzeć go w pozycji leżącej podziwiając wyświetlany obraz w 360o. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie dla roślin, zwierząt i ludzi mają pory roku. Kolorowy obraz, dynamiczna akcja animacji była bardzo ciekawa i pouczająca. Było super.

     • NASZE PRAWA - WAŻNA SPRAWA

     • W poniedziałek 20 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia dydaktyczne na podstawie odtworzonej prezentacji multimedialnej oraz przeczytanych przez nauczycieli  fragmentów opowieści o prawach dziecka. Przedszkolaki dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Maluchy wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Ten dzień ma wielkie znaczenie dla dla wszystkich dzieci.

     • PASOWANIE

     • Skrzaty, skrzaty - "LEŚNE SKRZATY"

      Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w Przedszkolu Miejskim Leśne Skrzaty odbyła się właśnie 17 listopada. Od samego rana trwały przygotowania oraz oczekiwanie na zaproszonych gości. W tym ważnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas Pan Burmistrz Bartłomiej Wróbel, Pani Sekretarz Aneta Dziedzic oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy "Jeżyków". Następnie nowo przyjęte dzieci z grupy "Słoneczek", "Biedronek" oraz "Jeżyków" zaprezentowały przygotowane piosenki, wierszyki oraz tańce. Dla większości dzieci był to pierwszy tak ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie dyplomów które z pewnością będą wspaniałą pamiątką. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

      Dziękujemy nauczycielom oraz pracownikom obsługi za przygotowanie uroczystości.

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • "Jest takie miejsce na mapie świata - Polska!

      To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!"

       

      11 listopada 1918 rok to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe - Święto Niepodległości. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek do polskich symboli. Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2023 roku obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście ubrane świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Przedszkolaki wcześniej z nauczycielami i pracownikami obsługi przygotowały dekoracje na okna. Głównym celem spotkania w poszczególnych grupach było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci recytowały wiersze "Katechizm polskiego dziecka", "Polska", oglądały filmy edukacyjne "Polskie symbole narodowe", "Polak Mały", wykonywały prace plastyczne: godło, flagę Polski, kotyliony, śpiewały piosenki patriotyczne, a także odśpiewały wraz z nauczycielami o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego, przylączając się do akcji "Szkoła do Hymnu". W grupie Jeżyków wychowawczyni przeprowadziła quiz wiedzy "Kocham Cię Polsko", dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń historycznych naszej ojczyzny i otrzymały Dyplom Małego Patrioty. Na koniec delegacja przedszkolaków wraz z Panią Dyrektor uczestniczyła we mszy świętej oraz złożyła wieniec pod pomnikiem Poległych Żołnierzy na cmentarzu komunalnym. Zajęcia z okazji Święta Niepodległości miały na celu rozwijanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. 

     • Śniadanie Daje Moc

     • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

      Dzisiaj wszystkie dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", której celem jest zwiększenie świadomości  na temat zdrowego odżywiania i ważnej roli tego posiłku w diecie dziecka. Dla Słoneczek, Biedronek i Jeżyków był to dzień szczególny. Dzieci przygotowały śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Na stole znalazły się: pieczywo, masło, sery, jaja i warzywa. Przedszkolaki przygotowały kolorowe i pyszne kanapki, z apetytem próbowały nowych smaków. Śniadaniowa uczta poprzedzona była zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego śniadania. Na uwagę zasługuje fakt, iż maluchy dzień wcześniej wybrały się do sklepu po zakupy, aby kupić niezbędne produkty. Dzisiejszy poranny posiłek był okazją do nauki, ale także do wspaniałej zabawy.

     • KONKURS

     • Dyniowy zawrót głowy

      Dnia 31 października zakończył siękonkurs na najpiękniejszą, najzabawniejszą, najbardziej dyniową dynię na świecie. W szranki o tytuł najbardziej oryginalnej dyni stanęło 30 okazów wykonanych w ciekawy i zabawny sposób. Czas ekspozycji prac był niestety krótki ze względu na niewielką trwałość warzywa. Nagrodzone dynie:

      I miejsce: Oliwia Jaruszewska - grupa Słoneczka

      II miejsce: Franciszek Zawisza - grupa Biedronki

      III miejsce: Aleksander Mazurkiewicz - grupa Jeżyki

      Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Dziękujemy Pani Anecie, Pani Czesławie oraz Pani Małgorzacie za to, że podjęły się trudnego zadania wyboru trzech dyń, a wybór był naprawdę trudny. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom i kolorowankę. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

     • "Warzywa i owoce mają super moce"

     • W celu promowania zdrowego stylu życia przedszkolaki z grupy Słoneczek razem z panią dyrektor przyłączyły się do ogólnopolskiej kampanii "Jedz owoce i warzywa, w nich prawdziwa moc się skrywa". Zajęcia były podzielone na trzy spotkania po dwie godziny. W trakcie zajęć maluchy miały okazję zobaczyć, dotknąć, powąchać przyniesione dary, co pozwoliło im łatwiej zapamiętać nowe wiadomości. Utrwaliliśmy nazwy warzyw i owoców, dzieliliśmy je na kategorie. Następnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest ich spożywanie dla zdrowia człowieka oraz jakie potrawy i przetwory można z nich przygotować, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Maluchy doskonale poradziły sobie z różnymi zadaniami manualnymi wyklejając jarzyny i owoce, kolorując piramidę zdrowia, układając olbrzymie jabłko na macie do kodowania. Zachęcamy wszystkich do częstego spożywania warzyw i owoców.

     • Bajkowi bohaterowie

     • Piątego listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to okazja, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Ulubieni bohaterowie bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Z tej okazji 6 listopada przedszkolaki wyruszyły do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły. Dzieci uczestniczyły w konkursach i quizach. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty oraz ukladały puzzle. Na chwilę mogły zamienić się w Kopciuszka który oddziela ziarenka grochu od fasoli. Maluchy sprawnie wykonywały polecenia i rozwiązywały zagadki. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Bajkowe przedpołudnie było doskonałą okazją do rozwoju zainteresowań czytelniczych, dało przedszkolakom wiele radości i uśmiechu.

     • Bransoletka dla Emila

     • W Przedszkolu Miejskim Leśne Skrzaty zakończyła się akcja "Razem dla Emila". Wspólnymi siłami zebraliśmy 805 zł 80 gr. Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom za wsparcie tak szczytnego celu. Dzięki Wam udało nam się zorganizować akcję. Wasze serca są ogromne, zawsze możemy na Was liczyć. 

      Dziękujemy

     • Bal

     • BAL, BAL, JESIENNY BAL

      Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno... Jesień mieni się przecież różnobarwnymi kolorami i jesienią też można bawić się na balu. W naszym przedszkolu dziś odbył się Bal Jesieni. Dzieci przybyły ubrane w przepiękne jesienne stroje oraz przebrane za leśne zwierzęta bawiły się wspólnie przy ulubionych przebojach dziecięcych. Zabawy muzyczno-ruchowe i tematyczne zagadki, wprowadziły je w jesienny klimat balu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu strojów dla dzieci.

 • Galeria zdjęć

   brak danych