• PODZIĘKOWANIA #SZKOŁADOHYMNU

     • W tym roku akcja odbyła się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół z całego kraju. Nasze przedszkole również przystąpiło do wspólnego odśpiewania hymnu.

     • KONCERT "DLA NIEPODLEGŁEJ"

     • Przedstawiciele naszego przedszkola wystąpili podczas Koncertu "Dla Niepodległej" 11 listopada 2022 w BICK. Był to dla nas wielki zaszczyt, że najmłodsi Polacy mogli swoim występem uświetnić ten koncert. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor BICK Reginie Brzezińskiej za zaproszenie i za piękne podziękowania

     • PODZIĘKOWANIE #SZKOŁAPAMIĘTA

     •  

      Już po raz czwarty MEiN zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju, w tym również nasze przedszkole. W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli.

      Za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami

     • AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

     • W tym roku najstarsze przedszkolaki z grupy "Jeżyków" przygotowały Akademię z okazji Święta Niepodległości dla młodszych dzieci oraz na występ zaprosiły również swoich rodziców.

     • Konkurs na najpiękniejsza, najzabawniejsza, najbardziej dyniowy dynie na świecie wyniki

     •  

      Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci! Z przyjemnością ogłaszam wyniki rodzinnego konkursu. Odzew z Waszej strony ogromnie mnie ucieszył. Na konkurs zgłoszono 17 przepięknych dyń.

      Nagrodzone dynie:

      I miejsce Wojciech Zalewski grupa Jeżyki

      II miejsce Oliwia Jaruszewska grupa Słoneczka

      III miejsce Franciszsk Zalewski grupa Biedronki

      Gratuluje! Dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Dziękuję Pani Reginie, Pani Joli oraz Pani Ewelinie za to, że podjęły się trudnego zadania wyboru trzech wygranych dyń, a wybór był naprawdę ciężki.

     • #SZKOŁAPAMIĘTA

     • #SzkołaPamięta

      Już po raz czwarty nasze przedszkolaki włączyły się w akcję #SzkołaPamięta. W dniach 27 i 28 października odwiedziły trzciński cmentarz, na którym uporządkowały opuszczone groby i zapaliły znicze. Wspominały również swoich bliskich, którzy odeszli. Zapaliły znicze również przy Grobie Nieznanego Żołnierza na znak pamięci i szacunku dla osób, które zapisały się w historii.

     • WIZYTA W BIBLIOTECE

     • W dniach 26, 27 i 28 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach o lesie, które odbyły się w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo, wymieniły zasady właściwego zachowania się w lesie oraz próbowały swoich możliwości w grze "Skojarzenia". Przyty również tańczyły i śpiewały podczas zabaw z sigumą. Atrakcją dla dzieci była również ścieżka sensoryczna przygotowana z darów lasu.

      Na pamiątkę wizyty w bibliotece każda grupa przedszkolna otrzymała do wykonania w przedszkolu pracę plastyczną "Drzewo przyjaźni"

      Dzięujemy Pani Dyrektor Reginie Brzezińskiej oraz Pani Annie Kunowskiej za zaproszenie i poprowadzenie jak zawsze ciekawych zajęć.

     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA LEŚNEGO SKRZATA

     • 21 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla wszystkich dzieci – Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka Leśnego Skrzata. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy  i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka Leśnego Skrzata. Był to szczególny dzień, gdyż w tym dniu obchodziliśmy też 5 rocznicę nadania naszemu przedszkolu imienia Leśne Skrzaty. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz słodki upominek.

      Dziękujemy rodzicom za udział w tej uroczystości oraz Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.

     • Słoneczka z wyprawą po żołędzie dla zwierząt na czas zimy

     • Słoneczka podczas jesiennego spaceru zbierały żołędzie dla zwierząt na czas zimy. Przypominamy, że w naszym przedszkolu do końca października zbieramy kasztany i żołędzie , które przekażemy dla Nadleśnictwa Chojna. Zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy dla zwierząt.

     • UWAGA KONKURS

     • Zapraszamy wszystkich do udziału w ekologicznej akcji zbiórki kasztanów i żołędzi jako pokarmu dla zwierząt leśnych. Chcemy pomóc przetrwać zimę podopiecznym

      Nadlesnictwa Chojna.

      Do dzieła!!!

      Zaczynamy zbieranie.

      Liczy się każda ilość.

      Koordynator akcji: Judyta Zalewska

       

     • WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI W SŁONECZKACH

     • Słoneczka wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach dnia 7.10.2022 postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z jabłek beż dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówka. Następnie zabraliśmy się za wyciskanie soku i jego degustacje.

     • ZDROWIE PSYCHICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY

     • Jaka jest rola rodziców w ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży? Czy kryzysom można przeciwdziałać? Kiedy szukać wsparcia specjalisty? Jak rozmawiać z młodym człowiekiem o jego problemach? O dobrostanie psychicznym młodych ludzi rozmawiają dr Ewa Odachowska-Rogalska - psycholog, Kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej Dzieci i Młodzieży w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz dziennikarz Onetu – Janusz Schwertner. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury artykułów UNICEF Polska dedykowanych zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży: https://unicef.pl/co-robimy/dla-rodzicow Film powstał w ramach projektu edukacyjnego UNICEF Polska „eMOCje w GŁOWIE”.

     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • W piątek 23 września w słoneczne popołudnie w przedszkolnym ogrodzie świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i rodzicami Święto Pieczonego Ziemniaka. Każdy mógł uczestniczyć w konkurencjach , w których głowną rolę grały oczywiście ziemniaki. Było sadzenie ziemniaków oraz wykopki, bieg z ziemniakiem na łyżce oraz zabawa "Ziemniak parzy". Na wszystkich czekały ziemniaczane potrawy oraz słodka kawiarenka. Podczas pikniku został również rozstrzygnięty nasz przedszkolny konkurs na "Dziwaka z ziemniaka".

      Komisja wyróżniła trzy osoby:

      I miejsce - Jan Buczkiewicz gr. Słoneczka

      II miejsce - Marcel Machaj gr. Jeżyki

      III miejsce - Adam Łukaczewski gr. Biedronki

      które otrzymały dyplomy i drobne upominki, wszystkie dzieci, które wykonały dziwaki otrzymały dyplomy uczestnictwa. W przerwach między zabawami można było zrobić sobie zdjęcie w naszej ziemniaczanej fotobudce.

      Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie i świetną zabawę. Wszystkim , którzy przygotowali dziwaki z ziemniaków, Mamom za przygotowanie przepysznych potraw ziemniaczanych oraz ciast, Tatusiom za pomoc przed piknikiem , za rozłożenie stołów , ławek, za pomoc przy ognisku i pieczeniu ziemniaków, Radzie Rodziców za soki i kubeczki jednorazowe. Wszystkim, którzy również po pikniku pomagali w sprzątaniu. DZIĘKUJEMY ZA MIŁO SPĘDZONY CZAS

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • Co roku, w całej Polsce 20 września najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

      Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od samego rana. W przedszkolu na dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, zajęciach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i tradycyjnie wręczyły dzieciom medale Super Przedszkolaka.

 • Galeria zdjęć

   brak danych