• POKAZ ILUZJI

• W dniu dzisiejszym gościliśmy fotografów z firmy PIXEL, którzy wykonali dzieciom zdjęcia grupowe oraz zdjęcia indywidualne w pięknej zimowej scenerii. Niespodzianką dla dzieci był pokaz iluzji w wykonaniu Pana Grzegorza, za co bardzo dziękujemy.

• PODZIĘKOWANIA #SZKOŁADOHYMNU

• W tym roku akcja odbyła się już po raz piąty. Do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 152 960 uczniów oraz 396 495 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie do akcji zgłosiło się 20 434 szkół z całego kraju. Nasze przedszkole również przystąpiło do wspólnego odśpiewania hymnu.

• KONCERT "DLA NIEPODLEGŁEJ"

• Przedstawiciele naszego przedszkola wystąpili podczas Koncertu "Dla Niepodległej" 11 listopada 2022 w BICK. Był to dla nas wielki zaszczyt, że najmłodsi Polacy mogli swoim występem uświetnić ten koncert. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor BICK Reginie Brzezińskiej za zaproszenie i za piękne podziękowania

• PODZIĘKOWANIE #SZKOŁAPAMIĘTA

•

Już po raz czwarty MEiN zorganizowało akcję „Szkoła pamięta”. W tym roku wzięło w niej udział ponad 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatach z całego kraju, w tym również nasze przedszkole. W akcję zaangażowało się ponad 1 mln 700 tys. uczniów oraz 156 tys. nauczycieli.

Za udział w akcji otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami

• AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

• W tym roku najstarsze przedszkolaki z grupy "Jeżyków" przygotowały Akademię z okazji Święta Niepodległości dla młodszych dzieci oraz na występ zaprosiły również swoich rodziców.

• Konkurs na najpiękniejsza, najzabawniejsza, najbardziej dyniowy dynie na świecie wyniki

•

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci! Z przyjemnością ogłaszam wyniki rodzinnego konkursu. Odzew z Waszej strony ogromnie mnie ucieszył. Na konkurs zgłoszono 17 przepięknych dyń.

Nagrodzone dynie:

I miejsce Wojciech Zalewski grupa Jeżyki

II miejsce Oliwia Jaruszewska grupa Słoneczka

III miejsce Franciszsk Zalewski grupa Biedronki

Gratuluje! Dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Dziękuję Pani Reginie, Pani Joli oraz Pani Ewelinie za to, że podjęły się trudnego zadania wyboru trzech wygranych dyń, a wybór był naprawdę ciężki.

• #SZKOŁAPAMIĘTA

• #SzkołaPamięta

Już po raz czwarty nasze przedszkolaki włączyły się w akcję #SzkołaPamięta. W dniach 27 i 28 października odwiedziły trzciński cmentarz, na którym uporządkowały opuszczone groby i zapaliły znicze. Wspominały również swoich bliskich, którzy odeszli. Zapaliły znicze również przy Grobie Nieznanego Żołnierza na znak pamięci i szacunku dla osób, które zapisały się w historii.

• WIZYTA W BIBLIOTECE

• W dniach 26, 27 i 28 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach o lesie, które odbyły się w bibliotece. Dzieci dowiedziały się jak zbudowane jest drzewo, wymieniły zasady właściwego zachowania się w lesie oraz próbowały swoich możliwości w grze "Skojarzenia". Przyty również tańczyły i śpiewały podczas zabaw z sigumą. Atrakcją dla dzieci była również ścieżka sensoryczna przygotowana z darów lasu.

Na pamiątkę wizyty w bibliotece każda grupa przedszkolna otrzymała do wykonania w przedszkolu pracę plastyczną "Drzewo przyjaźni"

Dzięujemy Pani Dyrektor Reginie Brzezińskiej oraz Pani Annie Kunowskiej za zaproszenie i poprowadzenie jak zawsze ciekawych zajęć.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA LEŚNEGO SKRZATA

• 21 października odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla wszystkich dzieci – Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka Leśnego Skrzata. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy  i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka Leśnego Skrzata. Był to szczególny dzień, gdyż w tym dniu obchodziliśmy też 5 rocznicę nadania naszemu przedszkolu imienia Leśne Skrzaty. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, medal oraz słodki upominek.

Dziękujemy rodzicom za udział w tej uroczystości oraz Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków.

• Słoneczka z wyprawą po żołędzie dla zwierząt na czas zimy

• Słoneczka podczas jesiennego spaceru zbierały żołędzie dla zwierząt na czas zimy. Przypominamy, że w naszym przedszkolu do końca października zbieramy kasztany i żołędzie , które przekażemy dla Nadleśnictwa Chojna. Zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy dla zwierząt.

• UWAGA KONKURS

• Zapraszamy wszystkich do udziału w ekologicznej akcji zbiórki kasztanów i żołędzi jako pokarmu dla zwierząt leśnych. Chcemy pomóc przetrwać zimę podopiecznym

Nadlesnictwa Chojna.

Do dzieła!!!

Zaczynamy zbieranie.

Liczy się każda ilość.

Koordynator akcji: Judyta Zalewska

• WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI W SŁONECZKACH

• Słoneczka wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach dnia 7.10.2022 postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z jabłek beż dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówka. Następnie zabraliśmy się za wyciskanie soku i jego degustacje.