• ZBIÓRKA DLA UKRAINY

• # SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W tym trudnym dla Europy czasie, kiedy tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna, także i Gmina Trzcińsko-Zdrój aktywnie włącza się w pomoc humanitarną dla obywateli Ukrainy.

Od poniedziałku 28 lutego 2022 w porozumieniu z Konsulatem Ukrainy w Szczecinie, w naszej Gminie rozpoczyna się zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy, które zostaną przekazane pokrzywdzonym obywatelom tego kraju.

W tym momencie najbardziej potrzebne są:

• żywność długoterminowa do szybkiego przygotowania ( konserwy, makarony, ryż, gotowe dania z długim terminem ważności, batony proteinowe, woda butelkowana 1,5 l (tylko w zgrzewkach), żywność dla dzieci i niemowląt )
            • nieużywane: śpiwory, koce, ręczniki, odzież termiczna,
            • łóżka polowe, karimaty, materace, śpiwory, termosy i kubki termiczne, naczynia biwakowe
            • środki higieniczne, kosmetyki dla dorosłych i dzieci: pieluchy, mokre chusteczki, żele i szampony, pasty do zębów, szczoteczki, mydło, podstawowe lekarstwa: środki przeciwbólowe, leki przeciwgrypowe, środki opatrunkowe, papier toaletowy i ręczniki papierowe w wielopakach.
            • latarki, baterie, powerbanki (naładowane), przedłużacze, telefony komórkowe z ładowarkami,
            • nowe ciepłe ubrania.

Wyżej wymienione przedmioty można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 do

Biblioteki i Centrum Kultury przy ul. Młyńskiej 4.

Koordynatorem akcji w naszej gminie jest Ochotnicza Straż Pożarna w Trzcińsku-Zdroju, UM oraz BiCK.

Więcej informacji pod numerem 515 805 958.

Jeśli masz konkretną pomoc transportu zadzwoń

+48 91 422 16 96 LUB SMS +48 793 747 525

Osoby dysponujące lokum dla uchodźców kontakt

+48 91 422 16 96 LUB SMS 503 634 785

Jeśli chcesz pomóc przelewem:

TYTUŁ DLA UKRAIŃCOW

KOD SWIFT WBKPPLPP

Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Szczecinie

Ul. Mickiewicza 45

70-385 SZCZECIN

Dziękujemy za to co już zrobiliście i za Wasze zaangażowanie w różnych dotychczasowych zbiórkach i akcjach pomocowych. Liczymy na Wasze gorące serca. Dobro powraca !!! Bądźmy solidarni z naszymi sąsiadami.

• KONKURS PLASTYCZNY WALENTYNKOWA KARTKA ROZSTRZYGNIĘTY

• W dniu 11.02.2022 r. w Bibliotece i Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. Kartka Walentynkowa. Na Konkurs nadesłanych zostało 47 prac w trzech kategoriach wiekowych.

Komisja konkursowa po dokonaniu oceny postanowiła nagrodzić prace naszych przedszkolaków

• Zofia Nagaj – Przedszkole Miejskie “Leśne Skrzaty” w Trzcińsku- Zdroju,
            • Alicja Olchówka – Przedszkole Miejskie “Leśne Skrzaty” w Trzcińsku- Zdroju,
            • Wojciech Zalewski – Przedszkole Miejskie “Leśne Skrzaty” w Trzcińsku- Zdroju,

Odbiór dyplomów i nagród w Bibliotece i Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 800-1600 od 21 lutego do 04 marca 2022 r.

Nieodebrane w terminie nagrody zostaną przeznaczone na inny cel.

Wszystkim uczestnikom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• REKRUTACJA 2022/2023

16 lutego 2022 roku

rozpoczyna się rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju

na rok szkolny 2022/2023.

Zgodnie z harmonogramem od 16.02.2022r. do 25.02.2022r.

Rodzice dzieci, które będą kontynuować edukację przedszkolną składają w placówce

„Deklarację kontynuowania edukacji przedszkolnej  w Przedszkolu Miejskim

Leśne Skrzaty w Trzcińsku – Zdroju w roku szkolnym 2022/2023”

(dotyczy dzieci, któe uczęszczają do naszego przedszkola w roku szkolnym 2021/2022)

Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie

jest jednoznaczne  z rezygnacją z miejsca  w przedszkolu.

Wszelkich informacji dotyczących składania deklaracji kontynuowania edukacji przedszkolnej oraz rekrutacji na nowy rok szkolny udziela dyrektor przedszkola pod nr tel. 91 414 81 14

Druki deklaracji kontynuowania dostępne na stronie internetowej przedszkola oraz po feriach zimowych u nauczycieli grup.

Zarządzenie Burmistrza w sprawie ustalenia harmonogramu w postępowaniu rekrutacyjnym