• AKCJA "CHOINKA OD LEŚNIKA"

     • Nasze Przedszkole w tym roku po raz pierwszy przystąpiło do akcji "CHOINKA OD LEŚNIKA" organizowanej przez Nadleśnictwo Myślibórz. Celem akcji jest promowanie choinki naturalnej jako produktu ekologicznego, który poza estetyką, wspaniałym zapachem, tworzy świąteczną aurę.

      Również w ramach akcji każda placówka , która otrzymała choinkę od nadleśnictwa mogła głosić swój udział w konkursie "Choinka od Leśnika", który polegał na udekorowaniu drzewka ozdobami przyjaznymi dla środowiska.

      Konkurs został rozstrzygnięty 13 grudnia 2021.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce - Zespół Szkół w Lipianach

      II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju

      III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Golenicach

      Laureatom serdecznie gratulujemy. Nam choć nie udało się wygrać i tak cieszymy się z udziały w tej wspaniałej akcji

      Fotorelacja z akcji "CHOINKA OD LEŚNIKA": https://mysliborz.szczecin.lasy.gov.pl/.../fotorelacja-z...

      Wyniki konkursu i galeria: https://mysliborz.szczecin.lasy.gov.pl/.../-choinka-od...

     • PIERNIKOWO W SŁONECZKACH

     • Ojej cóż za zapach

      cynamon goździki,

      coś mi się wydaje,

      że ktoś upiekł pierniki.

      Świąteczne pierniki

      serduszka dzwoneczki,

      kształty przeróżne

      nawet gwiazdeczki.

      Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu w grupie "Słoneczek" nadszedł czas na pieczenie świątecznych pierniczków.

      Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy.

      Z przygotowanego wspólnie ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka.

      Następnie pierniczki zostały upieczone i część z nich zostało ochoczo zjedzona ze smakiem przez małych cukierników, a kolejna część posłużyła jako ozdoby na choinkę.

      Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

     • CO RAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

     •  

      W naszym przedszkolu i nie tylko co raz bliżej święta. Przedszkolaki w swoich salach ubrały już choinki, w oknach zrobiło się zimowo. W tym roku również postanowiliśmy przygotować dekoracje na choinkę , która stoi na Rynku przed Ratuszem. To już taka nasza tradycja.

     • MIKOŁAJKI 2021

     •  

      Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną spotkaliśmy się z Mikołajem na Rynku przed Ratuszem. Mikołajowi popsuły się sanie i przyjechał do nas samochodem ze swoimi elfami-pomocnikami. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki oraz tańczyliśmy. Nie zabrakło oczywiście prezentów. Po powrocie do przedszkola czekały na dzieci prezenty w każdej sali. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU I ZAPRASZAMY ZA ROK

     • KALENDARZ ADWENTOWY "BIEDRONEK" I TAJEMNICZE ZADANIA

     • W Grupie "Biedronek" 1 grudnia nastał już świąteczny klimat, czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Od 1 grudnia przedszkolaki z "Biedronek" realizują zadania z wspólnie zrobionego kalendarza adwentowego z zadaniami. Każdego dnia będzie przez dzieci otwierany domek z zadaniem. Zadania które uda się wykonać w przedszkolu, dzieci zrobią wspólnie z paniami, jednak niektóre z zadań będą wymagały pomocy rodziców np. przygotowanie ciepłego kakao czy upieczenie pierniczków ( oczywiście zadania nie są obowiązkowe, można je wykonać, ale jeżeli ktoś zdania nie zrobi to nic się nie stanie). Każdego dnia na naszyn przedszkolnym funpagu będziemy zamieszczać kolejne zadanie do wykonania. Będzie nam bardzo miło jeżeli ktoś będzie miał ochotę i podzieli się zdjęciem z wykonanym zadaniem pod postami z zadaniami. Zapraszamy to super zabawy

     • ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

     •  

      29 i 30 listopada w naszym przedszkolu świętowane były Andrzejki dzieci zostały zapoznane z niektórymi tradycjami ludowymi oraz wróżbami, były  bardzo ciekawe tego, co spotka je w przyszłości. Ten  dzień był dniem radosnych zabaw, wróżb  oraz konkursów, w których dzieci chętnie brały udział. Nie zabrakło również lania wosku i odczytywania powstałych figur. Na zakończenie wszyscy tańczyli przy  dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Było wiele radości i uśmiechu

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     • W dniu 25.11.2021r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

      W tym wesołym dniu dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię powstania pluszowego misia, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą różne misie te prawdziwe jak i bajkowe. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie".Brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, wykonywały prace plastyczne.

      Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

  • Galeria zdjęć

    brak danych