• KOLOROWE KODOWANIE NA DYWANIE

     • W roku szkolnym 2020/2021 z zajęć dodatkowych „ Kolorowe kodowanie na dywanie”, które prowadzone były w ramach innowacji pedagogicznej korzystała najmłodsza grupa przedszkolna „Słoneczka”. Na zajęciach omawiane były treści związane z kodowaniem. Przedszkolaki miały możliwość pracować na pomocach dydaktycznych wykorzystywanych do kodowania takich jak mata do kodowania, mini mata do kodowania, kolorowe kartki, krążki z obrazkami jak również kolorowe kubeczki oraz karty pracy.
      Zgodnie z założeniami programu: dzieci uczestniczyły w zajęciach z kodowania dwa razy w tygodniu po 30 minut. Dzieci wykonywały powierzone im proste i trudniejsze zadania. Nabyły umiejętność odczytywania kodu, układania własnego kodu, układania najkrótszej i najdłuższej drogi do osiągnięcia celu, zakodowania obrazka czy też ułożenia na mini macie sudoku. Układały puzzle z pociętego obrazka oraz wypełniały plasteliną brakujące punkty na obrazku. Wiele radości sprawiło dzieciom układanie wieży z kolorowych kubeczków które są
      materiałem uzupełniającym matę edukacyjną. Dzięki wprowadzeniu elementów kodowania dzieci, wykorzystywały logiczne myślenie i wnioskowanie, współpracowały w grupie, uczyły się poruszać na macie za pomocą strzałek określających kierunki, kodowali swoje obrazki, rozwijały swoją wyobraźnie, spostrzegawczość, dzieliły się pomysłami, oraz ćwiczyły swoją pamięć. Przedszkolaki z radością czekały na zajęcia kodowania. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kolorowego kodowania.

  • Galeria zdjęć

    brak danych