• WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE
          • Konkurs na najpiękniejszą rodzinną palmę wielkanocną

Drodzy Rodzice!

Kochane Dzieci!

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki rodzinnego konkursu. Zaangażowanie z waszej strony ogromnie nas ucieszyło. Na konkurs zgłoszono 28 pięknych palm.

Nagrodzone palmy:

Grupa Słoneczka:

I miejsce - Tymon Skoczylas

II miejsce - Blanka Winnik

III miejsce - Oliwia Jaruszewska

• Dzień Świadomości Autyzmu

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum zaburzeń. W środę 3 kwietnia odbył się pochód zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty. W pochodzie oprócz gospodarzy uczestniczyły dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego. Dziękujemy policjantom z Komisariatu w Trzcińsku za zabezpieczenie marszu oraz uczniom i nauczycielom ze szkoły za włączenie się w akcję.

• ABC Małego Konsumenta

Dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w projekcie edukacyjnym ABC Małego Konsumenta. Program został przygotowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z myślą o przedszkolakach. Wszystkie działania wpisują się w założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami takimi jak: paragon, reklamacja, konsument, gdzie robimy zakupy i jak robić je w przemyślany sposób.

• Jarmark Wielkanocny

W piątek, 22 marca w naszym miasteczku odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie to przyciąga mieszkańców, którzy mieli okazję cieszyć się bogactwem lokalnego rękodzieła, świątecznych dekoracji i smakołyków. Nie zabrakło również naszej placówki. Na stoisku Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty, można było kupić, piękne palmy oraz ozdoby wielkanocne. Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wypieki - pyszne ciasta i ciastecza oraz babeczki. Wszystkie dekoracje i wypieki zostały przygotowane przez rodziców.

• Raport dostępności

raport_o_stanie_dostepnosci.pdf