• "Cała Polska czyta dzieciom"

     • Nasze przedszkole realizuje różnorodne działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Wczoraj do czytania zaprosiliśmy uczniów Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami działającymi przy Szkole Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju. Przedszkoaki wysłuchały kilku utworów Jana Brzechwy (m.in. "Leń", "Samochwała") oraz Juliana Tuwima ("Rzepka", "Abecadło"). W formie teatrzyku wolontariusze przedstawili maluchom bajkę o Czerwonym Kapturku. Dzieci chętnie kolorowały ilustracje do wysłuchanej bajki. Dziękujemy opiekunom Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz wszystkim uczniom-wolontariuszom, którzy zechcieli poświęcić swój cenny czas na czytanie młodszym koleżankom i kolegom. 

     • Wycieczka do Lubiechowa Dolnego

     • We wtorek 11 czerwca przedszkolaki gościły w osadzie Ceramika Hand Made Art. To urokliwe miejsce położone jest w miejscowości Lubiechów Dolny koło Cedyni. Na poczatku pobytu zwiedziliśmy osadę poznając architekturę zabudowań średniowiecznych. Następnie udaliśmy się do pracowni ceramicznej, gdzie wysłuchaliśmy jak należy pracować z gliną, wypałem w piecu i szkliwieniem, aby powstały piękne naczynia lub ozdoby. W pracowni znajduje się mała galeria przepięknych lampionów, figurek i naczyń wykonanych przez Panią Małgorzatę. Jak zawsze podczas wycieczek w terenie na dzieci czekały głodne zwierzątka. Każdy przedszkolak mógł garścią ziarna dokarmić czworonożnych mieszkańców osady. Kolejną interesującą atrakcją był pobyt w zbrojowni. Tam dowiedzieliśmy się jak żyli Słowianie, jak się ubierali, mieszkali i co lubili jeść.  Zobaczyliśmy prawdziwy miecz, kolczugę, tarczę oraz hełm niezbędne atrybuty każdego rycerza. Mogliśmy usłyczeć dźwięki wygrywane z rogu oraz dud. Podczas pobytu miłym przerywnikem były zabawy ruchowe. Po tak wielu atrakcjach wszyscy byliśmy bardzo głodni, więc na specjalnym palenisku piekły się kiełbaski, a my w tym czasie uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych. Każdy uczestnik otrzymał porcję gliny i wszyscy mogliśmy wykonać "talerzyk - podstawkę" pamiętając o wcześniejszych wskazówkach. Nasze prace były przepiękne, każdy wykazał się inwencją i wyobraźnią. Upieczone kiełbaski bardzo nam smakowały, podobnie jak ciepłe podpłomyki wykonane na miejscu i upieczone na palenisku. Na zakończenie pobytu w małym sklepiku kupiliśmy na pamiątkę  magnesy i breloczki. To była super wycieczka.   

     • Piknik rodzinny

     • W piątek 7 czerwca w ogrodzie przedszkolnym odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez społeczność przedszkolną, aby uczcić Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Impreza rozpoczeła się od powitania gości przez panią Dyrektor, następnie swoje talenty artystyczne przedstawiły dzieci z grupy: Słoneczek, Biedronek i Jeżyków. Wszystkie przedszkolaki wierszykami i piosenkami pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców. Piękne, kolorowe serduszka przygotowane przez dzieci były dla rodziców miła niespodzianką. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla, pysznych ciast, babeczek, rogalików i  mini deserków przygotowanych przez rodziców. Miłą atrakcją dla dzieci były zabawy z animatorem. Pani Michelle oraz Pani Nikola przygotowały kolorowe tatuaże, bańki mydlane oraz tańce i zabawy ruchowe przy wesołej muzyce. 

      Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup kiełbasek, napojów i owoców.

      Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkości.

       

     • Spotkanie z ratownikami WOPR

     • Zbliżają się wakacje dlatego warto przypomnieć sobie o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Wczoraj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne z panem Szymonem Sapkowskim, Kamilem Podolskim oraz Markiem Hyży. Panowie są ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gryfinie. Czas letniego wypoczynku jeszcze przed nami, jednak bardzo ważne jest to, aby dzieci wykształciły nawyki potrzebne podczas pobytu i zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. Przedszkolaki zapoznały się z pracą ratownika wodnego, obejrzały sprzęt i ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał DEKALOG PLAŻOWICZA w formie ulotki.

      Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć.

     • Spotkanie na polanie

     • W dniu 29 maja grupa Biedronek odwiedziła Bibliotekę i Centrum Kultury. Zajęcia odbyły się w pobliskim parku, na zielonej polanie. Maluchy wysłuchały opowieści pt. "Tupcio Chrupcio. Spotkanie na łące". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o przygodach bohaterów bajki. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Cykliczne spotkania w bibliotece są efektem u działu w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz  "Książkowy niekalendarz".

      Dziękujemy Pani Ani za super zajęcia.

       

     • Wizyta pani pszczelarz

     • W dniu 28 maja w naszym przedszkolu gościliśmy panią pszczelarz Weronikę Łyczko, która przeprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe warsztaty pszczelarskie. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu. Pani Weronika opowiedziała dzieciom, jak trzeba dbać o pszczele rodziny, w jaki sposób my ludzie możemy pomóc przetrwać pszczołom. Nasz gość przygotował dla nas różne niespodzianki. Przedszkolaki wykonały rysunki pszczółek z których razem utworzyły ogromny "plaster miodu". Na zakończenie zajęć dzieci wykonały świeczki z wosku pszczelego, które na pamiątkę zabrały do domu. Miłym akcentem była degustacja miodu z pasieki Pani Weroniki. 20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły. Grupa "Jeżyków" uczciła ten dzień wyjątkowo. Koleżanka Marysia opowiedziała o tym jak pomaga przy pracy swojemu tacie, który jest pszczelarzem. Wyjaśniła szczegółowo dzieciom jak powstaje pyszny miodek, który rodzice Marysi podarowali grupie na zajęcia o pszczołach. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Weronice Łyczko za organizację tak ciekawych zajęć i prezenty dla dzieci oraz Państwu Bożek za miodek dla grupy "Jeżyków".

     • MOVE Week Poland

     • MOVE Week Poland (Europejski Tydzień Ruchu) to coroczne, międzynarodowe wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z aktywnego stylu życia. 27 maja startuje XIII EDYCJA tej inicjatywy, w której nasza placówka weźmie aktywny udział. Przełom maja i czerwca upłynie w naszym przedszkolu pod hasłem aktywności fizycznej. Będzie dużo ruchu i jeszcze więcej zabawy. Więcej szczegółów wkrótce!

     • "Dzień z alpakami"

     • W dniach 21 i 22 maja dzieci z Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty wybrały się na wycieczkę do Stajni Zacisze w Gardnie. Głównym celem wycieczki był obcowanie z przyrodą ożywioną. Każdy przedszkolak mógł z bliska przyjrzeć się zwierzętom mieszkającym na terenie zagrody, podziwiać konie, alpaki, kozy. Największą akrakcją była jak zawsze przejażdżka konna w asyście opiekuna i spacer z alpakami. W oczekiwaniu na jazdę konną, dzieci swobodnie bawiły się na świeżym powietrzu, oraz w bezpieczny sposób korzystały ze sprzętu terenowego. Na zakończenie pobytu w gospodarstwie wszyscy degustowali pyszną kiełbaskę z grilla. Nasza wycieczka była wspaniała, pełna radości i miłych wrażeń. W naszej galerii fotogafii mamy super zdjęcia zalpakami. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

     • SPOTKANIE Z PANEM POETĄ

     • W środę 15 maja dzieci z grupy Jeżyków udały sie do biblioteki Miejskiej w Trzcińaku-Zdroju. W ramach Tygodnia Bibliotek otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie autorskie z Panem Poetą - bajkopisarzem autorem "Ptasiej serii", zabawnych, a jednocześnie edukacyjnych książek dla dzieci. Pan Poeta zapewnił dzieciom literackie show! Były kolorowe balony, pacynki, przebieranki a także ptasie skrzydła z kolorowymi piórkami. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadanych bajek. Pan Poeta zaprezentował swój dorobek pisarski, na który złożyły się książki: "Paw co ogon miał z przyjaźni", "Kura co tyła na diecie", 'Kaczka co przebrała miarkę", "Wróbel co oćwierkał sąsiadów", "Kruk co kracze pokrakanie". Spotkanie autorskie było pełne wrażeń, radości i zabaw. Dzieci podziękowały bardzo serdecznie za spotkanie, za wspaniałą zabawę i przemiłą atmosferę. Dzieci otrzymały karteczki z autografem, a nasza przedszkolna biblioteczka wzbogaciła się o dwie pozycje z zabawnej serii Pana Poety.

     • Najpiękniejsze bajki

     • W ramach Tygodnia Bibliotek grupę Słoneczek odwiedziła pani Anna Kunowska młodszy bibliotekarz w Bibliotece Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Celem wizyty było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Maluchy z dużym zainteresowaniem słuchały "Najpiękniejszych Bajek" - tekstów  z kanonu literatury dziecięcej czytanych przez naszego gościa.

      Bardzo dziękujemy Pani Ani za miłe spotkanie i słodkie lizaki, a wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do biblioteki po ciekawe lektury. 

     • Wizyta w bibliotece

     • Wczoraj dzieci z grupy Jeżyków wraz z wychowawcą i panią dyrektor odwiedzili trzcińską bibliotekę. Okazja była doniosła, ponieważ 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Maluchy przygotowały piękne laurki i oczywiście, jak zawsze z ust pani dyrektor BiCK  mogliśmy usłyszeć słowa zachęty do odwiedzin biblioteki. Przedszkole zawsze chętnie korzysta z zaproszeń, aktywnie realizujemy całoroczny projekt "Książkowy niekalendarz". Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za współpracę i działania na rzecz lokalnej społeczności.

     • "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!"

     • Najmłodsze maluchy z grupy Słoneczek w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego "Mamo, tato wolę wodę" wykonały kolejne zadanie pt. "Moja kropelka wody". Zadanie polegało na pokolorowaniu swojej kropelki wody, następnie dzieci przyklejały na nią nakrętki od butelek po wodzie wypitej w domu. Celem zadania jest zachęcenie dzieci do picia wody oraz uświadamianie maluchów, jak ogromne znaczenie ma dla ludzi, roślin i zwierząt.

     • KLUB MLECZAKA

     • W miniony czwartek nasze przedszkolaki uczestniczyły w trzecich zajęciach związanych z udziałem w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Klub Mleczaka". Tym razem wraz z bohaterami programu dzieci dowiedziały się co powinien zawierać każdy zdrowy i wartościowy posiłek. Maluchy wysłuchały opowiadania o przyjęciu Lisicy Karoliny, na którym gospodyni nie serwowała gościom żadnych słodyczy. Przedszkolaki już wiedzą, że nadmiar cukru bardzo szkodzi zdrowiu, powoduje próchnicę zębów oraz wiele innych chorób. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny, który miał na celu uświadomienie maluchom jaką ilość cukru spożywają na co dzień w znanych i lubianych produktach. Przedszkolaki wykonały wspólnie trzecie zadanie konkursowe. Tym razem była to praca plastyczno-techniczna "Zdrowe śniadanie Lisicy Karoliny". Udział w programie był ważną i wartościową lekcją dla naszych maluchów. Pomógł im nabyć i utrwalić umiejętności dbania o higienę jamy ustnej oraz swoje zdrowie.

     • DZIEŃ ZIEMI

     • Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Przyjaciele przyrody", które przygotowały dzieci z grupy Jeżyki. Przedszkolaki przypomniały sobie co to jest ekologia oraz zasady segregacji śmieci. Wiedzą jak dbać o środowisko. Dzieci wiedzą także co szkodzi naszej planecie i jak postępować, aby jej nie szkodzić. 

     • Konkurs na najpiękniejszą rodzinną palmę wielkanocną

     • Drodzy Rodzice!

      Kochane Dzieci!

      Z przyjemnością ogłaszamy wyniki rodzinnego konkursu. Zaangażowanie z waszej strony ogromnie nas ucieszyło. Na konkurs zgłoszono 28 pięknych palm.

      Nagrodzone palmy:

      Grupa Słoneczka:

      I miejsce - Tymon Skoczylas

      II miejsce - Blanka Winnik

      III miejsce - Oliwia Jaruszewska

      Grupa Biedronki

      I miejsce - Adam Łukaczewski

      II miejsce - Zofia Mazur

      III miejsce - Adrianna Rybak

      Grupa Jeżyki

      I miejsce - Szymon Kotlicki

      II miejsce - Wojciech Zalewski

      III miejsce - Alan Kotlicki

       

      Gratulujemy! 

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w komkursie.

      Dziękujemy Pani Reginie, Pani Joli oraz Pani Magłorzacie za pracę w komisji konkursowej.

     • Dzień Świadomości Autyzmu

     • Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób ze spektrum zaburzeń. W środę 3 kwietnia odbył się pochód zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty. W pochodzie oprócz gospodarzy uczestniczyły dzieci oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego. Dziękujemy policjantom z Komisariatu w Trzcińsku za zabezpieczenie marszu oraz uczniom i nauczycielom ze szkoły za włączenie się w akcję.

     • ABC Małego Konsumenta

     • Dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w projekcie edukacyjnym ABC Małego Konsumenta. Program został przygotowany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z myślą o przedszkolakach. Wszystkie działania wpisują się w założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami takimi jak: paragon, reklamacja, konsument, gdzie robimy zakupy i jak robić je w przemyślany sposób. 

 • Galeria zdjęć

   brak danych