• KONKURS EKO-KARTKA

• Gabrysia i Kacperek wzięli udział w konkursie "Wielkanocna Eko-kartka" organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na konkurs wpłynęło 251 prac, 83 w kategorii przedszkole, 103, w tym 2 multimedialne – w klasach 0-3 i 65 (7 multimedialnych) w kategorii klas 4-8.

Za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i kredki.

• JEŻYKI W BIBLIOTECE

• 9 maja dzieci z grupy Jeżyków udały się do Biblioteki Miejskiej. Po miłym przywitaniu przeszły do bibliotecznych pomieszczeń, gdzie mogły utrwalić zasady dobrego wychowania, biorąc udział w przedstawieniu teatralnym opartym na bajce o "Królewnie na ziarnku grochu". Przedszkolaki świetnie się bawiły, a na zakończenie spotkania otrzymały kolorowe zakładki do książek.

• WIZYTA MARYNARZA W PRZEDSZKOLU

• W poniedziałek i wtorek 9 i 10.05.2022r. nasze przedszkole odwiedził tata Frania i Kacperka – p. Tomasz Stempka, który jest marynarzem i pływa na statku – chemikaliowcu. Wysłuchaliśmy opowieści o trudnej, ale i bardzo ciekawej pracy na statku. Tata chłopców przygotował bardzo ciekawą prezentację z wieloma zdjęciami i filmikami, które mogliśmy obejrzeć. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jakie są rodzaje statków, co można na nich przewozić oraz jak wygląda strój marynarza. Pan Tomasz opowiedział nam o swojej pracy , o tym jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać marynarzy na morzu np. złe warunki atmosferyczne jak również niebezpieczne spotkania z piratami. Nasz gość wręczył dzieciom skrzynię, to zdobyty skarb, w środku dzieci znalazły słodkości. Na koniec wszyscy złożyli uroczystą przysięgę marynarza i zrobiliśmy z p. Tomaszem pamiątkowe zdjęcie. W podziękowaniu za tę interesującą prezentację wręczyliśmy p. Tomaszowi kartkę oraz mały upominek.

Serdecznie dziękujemy tacie Frania i Kacperka za przeprowadzone zajęcie. Mamy nadzieję, że i nasz okręt razem z marynarzami dopłynie do niejednego portu. Ahoj!

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

• Komisja Rekrutacyjna sporządziła listę kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do przyjęcia i  podała do publicznej wiadomości (gablota w bramie przedszkola).

od dnia 05.05 – 09.05.2022 r. do godz. 15.00

w sekretariacie przedszkola.

• druk do pobrania na stronie przedszkola w zakładce "Rekrutacja"
            •  lub w przedszkolu

Brak potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola (czyli niedostarczenie dokumentu w formie pisemnego oświadczenia) jest równoznaczny z rezygnacją i utratą miejsca w przedszkolu.

Dzieci kontynuujące pobyt w przedszkolu zostały zakwalifikowane zgodnie z obowiązującym regulaminem rekrutacji.(NIE SKŁADAJĄ "POTWIERDZENIA WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA")

Dnia 10.05.2022 roku o godz. 15.00 podanie przez Komisję Rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nie przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2022/2023.

• Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju, Kościuszki 7
        • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl