• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

     • Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto

       Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

      Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

      Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 20 września. W przedszkolu na dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, zajęciach, konkursach i grach zespołowych. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły dzieciom medale Super Przedszkolaka. 

     • AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

     • W tym roku nasze przedszkolaki wzięły udział już w 28 edycji akcji „Sprzątanie Świata” – Polska 2021- myślę, więc nie śmiecę. Sprzątanie świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania „ŚWIATA”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska. W Polsce akcja pod nazwą “Sprzątanie świata – Polska”, odbywa się począwszy od 1994 r. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

      Nasze przedszkole już od wielu lat jest uczestnikiem akcji „Sprzątania Świata”. W dniu 17 września 2021 r. nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Dzieci „uzbrojone” w rękawice ochronne i worki na odpady przemierzały znajomy teren. Udział w sprzątaniu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi przeprowadzonymi na ww. temat, które zainspirowały dzieci do działania mającego na celu dbanie o nasze najbliższe środowisko. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków, a przede wszystkim próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie – „Dlaczego trzeba sprzątać świat?”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie. Akcja odbyła się sprawnie, z wielką energią do działania. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy dzieciom już od najmłodszych lat.

      PAMIETAJ!

      „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego,

      na pozór niewielkiego, ludzkiego działania , zależy od każdego z nas.”

                                                                                                                               /Florian Plit/

     • DZIEŃ KROPKI

     • 15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, działania.

      Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej Vashti. Panie zadbały również o bogaty scenariusz zajęć, były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne.

     • WITAMY W PRZEDSZKOLU

     • DRODZY RODZICE

      Aby ułatwić Waszym pociechom pomyślny start w naszym przedszkolu mamy dla Państwa kilka rad, które pomogą pozytywnie przygotować dziecko do przedszkola.

      Dobre rady na pierwszy dzień:

      • Wstańcie na tyle wcześnie, by dać dziecku szansę na spokojne zjedzenie śniadania i inne rutynowe czynności.
      • Wyjdźcie z domu na tyle wcześnie, by po drodze mieć czas na rozmowę i nie ponaglać w zdenerwowaniu malucha.
      • Zdecydowanie i spokojnie żegnajcie się z dzieckiem, jednak nie za długo, by nie przedłużać trudnego rozstania.
      • Płaczącemu dziecku powiedzcie, że teraz pocieszy go pani i czekają na nie inne dzieci, które chcą się z nim pobawić.
      • Nie okazujcie dziecku własnych rozterek.
      • W początkowym okresie dobrze jest odbierać dziecko wcześniej, ponieważ małe dziecko ma inne poczucie czasu i okres przebywania poza domem wydaje się bardzo długi.
      • Dokładnie określ dziecku kiedy je odbierzesz np. „po obiedzie” a nie „za chwilkę”, nie składajcie obietnic, których nie możecie wypełnić.

      Co nasz przedszkolak powinien przynieść pierwszego dnia ?

      *Pantofle(kapcie) – , które nie wymagają wiązania (podpisane).

      *Luźne ubranko, wygodne - ubiór „na cebulkę”, ważniejsza wygoda od elegancji,

      *Dodatkowe ubrania na zmianę (majteczki, spodnie, rajstopy, skarpetki podkoszulka, bluzka itp.) - podpisane które umieszczamy w szatni

      *i oczywiście Uśmiech na buzi i dobry humor !!!

      Co każdy Rodzic powinien przynieść?

      *pewność, że dziecko sobie poradzi,

      *zaufanie do nauczycielek i personelu przedszkola,

      *uśmiech na twarzy, która będzie obserwowana przez dziecko i z której dziecko szybko potrafi wyczytać dobre i złe emocje.

      Drodzy Rodzice!

      Jeśli w Waszych sercach rodzi się niepokój, czy dobrze robicie oddając dziecko do przedszkola, to chce Was uspokoić i zapewnić, że w naszym przedszkolu cały personel jest profesjonalnie przygotowany do pracy jaką wykonuje.

      Każdy pracownik przedszkola bardzo się stara, by Wasze dziecko:

      -czuło się w nim bezpiecznie,

      -spędzało czas radośnie,

      -nauczyło się być dzielne na miarę swoich możliwości i wieku,

      -umiało być z innymi,

      -rozwijało swoje zdolności i zainteresowania,

      -zdobywało nowe umiejętności.

      Macie prawo do wypracowania wspólnie z przedszkolem, w drodze rozmów i dyskusji, mądrych warunków, które będą korzystne dla Waszego dziecka.

      Pamiętajcie, że przedszkole to drugie - po domu – ważne miejsce w życiu Waszego dziecka. Zadbajcie o to, by Was w tym miejscu nie zabrakło. Tylko wspólne poczynania rodziców i przedszkola stworzą klimat, w którym wszystkim ze sobą będzie dobrze.

  • Galeria zdjęć

    brak danych