• WAKACJE, WAKACJE

     • ,,Pojedziemy na wakacje

      Razem z mamą, razem z tatą,

      Zabierzemy piłkę, namiot

      I skakankę.

      Co ty na to?

       

      W góry, w lasy lub nad morze,

      Każdy jedzie tam gdzie może.

      Bliżej słońca, bliżej wody,

      By się kąpać dla ochłody.

       

      Słońce, woda, las już czeka,

      Wszystkie dzieci woła

      Zabawimy się wesoło

      Przed powrotem do przedszkola.”

       

      Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

       

      W miesiącu lipcu nasz przedszkole jest NIECZYNNE, w sierpniu pełnimy dyżur wakacyjny

       

      Do zobaczenia !

                                                  Dyrektor, Rada Pedagogiczna

      oraz Pracownicy Obsługi i Administracji

      Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty

      w Trzcińsku - Zdroju

     • UROCZYSTOŚĆ UKOŃCZENIA PRZEDSZKOLA

     • Dzień 22.06.2021r. był dniem bardzo wyjątkowym, uroczystym i wzruszającym, bowiem odbyła się uroczystość pożegnania sześciolatków. Cztery lata w przedszkolu szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany. Dzieci z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Na pamiątkę tego wydarzenia Pani dyrektor i wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci książek, życząc wszystkim wspaniałych wakacji i powodzenia w szkole. Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

     • JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

     • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu od kilku lat organizuje konkurs Niebieskie Motyle przeznaczony dla osób ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera. W tym roku ze względu na pandemię  konkurs pierwszy raz się nie odbędzie. Aby dodać otuchy zaprosili wszystkich chętnych do podjęcia radosnego wyzwania.  Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. 

      Nasze przedszkole zostało nominowane przez Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie - dziękujemy bardzo. Podjęliśmy wyzwanie i do dalszej zabawy nominujemy:

      Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku - Zdroju

      Miejsko - Gminą Bibliotekę Publiczną w Trzcińsku - Zdroju

      Gminne Przedszkole w Widuchowej.

       

      Wyżej wymienione instytucje zapraszamy do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu

      CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

      Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

      1. Ubrać się na niebiesko.

      2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

      3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

      Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

      4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

      5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

      5. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia

       

     • DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO, ZDROWO I KOLOROWO

     • Dzisiejszy Dzień Dziecka. Od rana w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo i bajkowo. Od samego progu czekały na dzieci niespodzianki. Przed wejściem każdy mógł zrobić zdjęcie w naszej kolorowej fotobudce. Po śniadaniu wszyscy udali się do ogrodu, gdzie czekały zabawy zręcznościowe, konkursy oraz poczęstunek i prezenty. Każdy mógł się sprawdzić w zaplanowanych konkurencjach(przeciąganie liny, skoki w workach, tunele, zabawy z chustą, kolorowe pejzaże oraz wiele, wiele innych). Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na pyszne kiełbaski oraz tort i owoce. Na zakończenie każda grupa otrzymała prezenty: klocki konstrukcyjne oraz maty animacyjne do zabawy w sali lub na dworze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Ten dzień nie byłby tak wyjątkowy i wspaniały, gdyby nie pomoc rodziców oraz wszystkich pracowników przedszkola. W imieniu wszystkich przedszkolaków dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie prezentów, Paniom nauczycielkom za przygotowanie i poprowadzenie zabaw, Paniom woźnym za pomoc w przygotowaniach i w czasie zabaw, Paniom z kuchni za przepyszne kiełbaski oraz Panu konserwatorowi za przygotowanie grilla. wszystkim obecnym za super świetną zabawę. DZIĘKUJĘ

      Dyrektor Przedszkola

      Anna Skiba

  • Galeria zdjęć

    brak danych