• 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola
     • 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola

     • 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola, ale przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 25 kwietnia. Hotele nieczynne do 3 maja włącznie

      14.04.2021

      Wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia. W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

      Sytuacja epidemiczna nadal trudna

      Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze.

      75,71 proc. zajętych łóżek covidowych, 78,94 proc. wykorzystywanych respiratorów – to liczby, które wskazują na wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań. Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień.  Wyjątkiem są hotele – tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie.

      Hotele, żłobki i przedszkola, sport

      Przedłużamy obowiązujące zasady bezpieczeństwa do 25 kwietnia z wyjątkiem hoteli, które będą zamknięte do 3 maja włącznie.

      19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób.

      • Hotele – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.
      • Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci.
      • Sport – od 19 kwietnia możliwe będzie uczestnictwo dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Możliwe będzie również uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu do 25 osób (zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych). Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

      Pozostałe zasady bezpieczeństwa – bez zmian

      Dotychczasowe obostrzenia przedłużamy do niedzieli, 25 kwietnia 2021 r.

      Handel – ograniczenia

      • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
      • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

      W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób:  

      • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
      • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

      Kult religijny  w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

      Salony fryzjerskie i kosmetyczne  pozostają zamknięte.

      Edukacja – uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

      Kultura – wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

      Szczepionki przeciw Covid-19 szansą na pokonanie pandemii

      Wielką szansą na pokonanie pandemii są szczepionki. Do tej pory w polskich punktach szczepień wykonano ponad 7,7 mln zastrzyków. Ponad 2,1 mln osób przyjęło już dwie dawki szczepionki. II kwartał tego roku to zdecydowane przyspieszenie. Będziemy szczepić się szybciej dzięki temu, że napłynie do nas znacznie więcej szczepionek niż do tej pory. Każdego dnia startujemy z rejestracją poszczególnych roczników.

      Uruchamiamy Punkty Szczepień Powszechnych, żeby proces ten przebiegał jeszcze szybciej. Mamy nadzieję, że producenci wywiążą się z deklaracji i do końca wakacji uda się zaszczepić w Polsce wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień znajdują się na stronie gov.pl/szczepimysie – zapraszamy do odwiedzin.

      Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa chroni życie i zdrowie nas i naszych najbliższych

      Do tego czasu, do momentu wyszczepienia większej części społeczeństwa musimy nadal być bardzo ostrożni. Dlatego stale przypominamy o podstawowych zasadach: nośmy maseczki, unikajmy dużych zgrupowań, zachowujmy dystans, pamiętajmy o dezynfekcji rąk, wietrzmy pomieszczenia. Zachęcamy też do pobrania aplikacji Stop Covid – ProteGo Safe.

      Od sytuacji epidemicznej zależne są decyzje związane z obostrzeniami. Pamiętajmy również, że nasze zachowanie ma nie tylko wpływ na własne zdrowie i życie, ale też może decydować o losie innych.

       

     • DRUGI TYDZIEŃ ZDALNEGO NAUCZANIA

     • SŁONECZKA

      W drugim tygodniu Słoneczka rozwijały swoją aktywność fizyczną. Poznały różne dyscypliny sportowe i rysowały swoje ulubione zabawy sportowe na powietrzu.

      W drugim tygodniu zdalnego nauczania Biedroneczki poprawiały swoją sprawność ruchową, bo temat przewodni to : „ Chciałbym być sportowcem”. Dzieci stworzyły swój plan treningowy na cały tydzień, projektowały strój piłkarza, poznawały różne dyscypliny sportowe i zgłębiały o nich wiedzę, oraz budowały stadion sportowy z klocków. Najwięcej czasu spędzały na różnorodnych zabawach ruchowych, również wykonywały ćwiczenia w kartach pracy, by usprawnić swoje paluszki i zdobyte wiadomości o sporcie utrwalić. To był bardzo aktywny tydzień.

      JEŻYKI

      W kolejnym tygodniu nauki zdalnej „Jeżyki” realizowały krąg tematyczny „Chciałbym być sportowcem”. Rozwijały sprawności całego ciała w toku wykonywania czynności samoobsługowych ,ćwiczeń gimnastycznych i ćwiczeń plastycznych. Poznawały różne dyscypliny sportowe. Przedstawiały nam swoich ulubionych sportowców oraz projekty stadionów sportowych. Brały udział w zabawach rytmicznych i ruchowych. Starannie i sumiennie wykonywały zaproponowane zadania w kartach pracy. Brawo„Jeżyki”i brawo rodzice.

     • PIERWSZY TYDZIEŃ ZDALNEGO NAUCZANIA

     • SŁONECZKA

      Zapraszam do fotorelacji ze zdalnego nauczania w grupie Słoneczka. W pierwszym tygodniu nauki zdalnej Słoneczka przygotowywały się do Wielkanocy. Były kartki świąteczne, kurczaczki i pisanki.

      BIEDRONKI

      W pierwszym tygodniu zdalnego nauczania dzieci z grupy Biedronek przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Słuchały opowiadań i wierszyków wielkanocnych, oglądały filmy. Rozmawiały z rodzicami o przygotowaniach do świąt, zrobiły listę obowiązków domowych, by w ten sposób pomoc w przygotowaniach do wiosennego świętowania, wykonały również kartkę wielkanocną. Prowadziły zabawy badawcze z jajkiem i pokonywały tor przeszkód niosąc je na łyżce, oraz turlały się po podłodze jak jajeczko. Ruch to ważna sprawa w tym czasie, bo trzeba mieć dużo siły, by pomagać w przedświątecznych obowiązkach.

      JEŻYKI

      W pierwszym tygodniu pracy zdalnej dzieci z grupy „Jeżyki” realizowały krąg tematyczny „Wkrótce Wielkanoc” . W trakcie zajęć zaznajomiły się z  kultywowaniem tradycji związanych z Świętami Wielkiejnocy oraz ze zwyczajami i tradycjami wielkanocnymi panującymi w ich domach. Uczestniczyły w zabawach rozwijających aktywność badawczą, umiejętność rozwiązywania problemów, myślenie, wyobrażenia, umiejętność klasyfikowania, uogólniania, rozumowania przyczynowo-skutkowego, poznawania samego siebie. Brały udział w zabawach rytmicznych i ruchowych. Pilnie wypełniały zaproponowane zadania w kartach pracy i wykonywały prace plastyczne. Brawo „Jeżyki”.

     • KODOWANIE W CZASIE ZDALNEJ NAUKI

     • W trakcie trwania nauki zdalnej Słoneczka realizowały również zadania z kodowania. Układały kształt jajka wielkanocnego z klocków, budowały wieże oraz kolorowy mur. 

     • KONKURS PLASTYCZNO -TECHNICZNY

     • fZapraszamy do udziały w konkursie plastyczno- technicznym z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi pn. „EKO-ZABAWKA”

      REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO

      z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

      pn. „EKO-ZABAWKA”


      Organizator Konkursu:

      Trzcińskie Centrum Kultury, ul. Młyńska 4, 74-510 Trzcińsko-Zdrój.


      CELE KONKURSU:

      1. Kształtowanie wyobraźni plastycznej i technicznej dzieci.
      2. Poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej.
      3. Wzbudzanie potrzeby ochrony przyrody.
      4. Promowanie i rozwijanie postaw proekologicznych.
      5. Rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne w różnych materiałach, technikach i formach.


      TEMATYKA KONKURSU:

      Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie wspólnie z rodziną zabawki z niepotrzebnych przeznaczonych do wyrzucenia rzeczy, które możemy znaleźć w swoim domu.


      ZASADY KONKURSU:

      1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci (rodzin) z terenu gminy Trzcińsko-Zdrój.
      2. Technika wykonania prac – dowolna.
      3. Pracę należy opatrzyć metryczką zawierającą dane: imię i nazwisko, klasa, szkoła
      4. Do pracy należy dołączyć podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych RODO – zał. nr 1 do regulaminu

      TERMINY

      1. Pracę należy dostarczyć do dnia 23.04.2021 r. do Trzcińskiego Centrum Kultury
      2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 26.04.2021 r. (poniedziałek), a wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej www.tcktz.naszgok.pl i Facebooku TCK
      3. Odbiór dyplomów i nagród od 30.04.2021 r.


      OCENA:

      1. Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.
      2. Podczas oceny brane pod uwagę będzie:
      • pomysłowość, walory artystyczne i estetyczne.
      • dobór i wykorzystanie materiałów.
      • realizacja tematu konkursu


      1. Zwycięzcami konkursu zostanie 3 autorów prac, których zabawka będzie uznana za najbardziej kreatywną.
      2. Dla laureatów konkursu organizator przewidział nagrody rzeczowe i dyplomy.


      regulamin-konkursu-plastycznego-dzien-ziemi-2021-1617973766.pdf

    • KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA
     • KOMUNIKAT DYREKTORA PRZEDSZKOLA

     •  

      Szanowni Rodzice,

      Informuję, iż czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem

      i zwalczaniem COVID-19 zostało przedłużone do 18 kwietnia 2021r.

      Przedszkole będzie kontynuowało pracę w systemie zdalnym. Jednocześnie przypominam, że zajęcia stacjonarne mogą być zorganizowane na pisemny wniosek rodziców wyłącznie dla:

      1) dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

      2) dzieci, rodziców którzy:

      a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,

      b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,

      c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

      d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,

      e) wykonują działania ratownicze,

      f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),

      g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

      h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

      i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,

      j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,

      k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, i realizują zadania na terenie tych jednostek

      W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

      tel. 91 414 81 14, e-mail: przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl

      Z poważaniem

      Anna Skiba

      Dyrektor Przedszkola Miejskiego Leśne Skrzaty w Trzcińsku- Zdroju

   • Kontakty

    • Przedszkole Miejskie Leśne Skrzaty w Trzcińsku - Zdroju, Kościuszki 7
    • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
    • przedszkole@trzcinsko-zdroj.pl
    • 91 414 81 14
    • ul. Kościuszki 7 74-510 Trzcińsko-Zdrój Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych